Emel Erkayıran-EMEKÇİ KADILARIN SESİ


“SEVGİ İZİ”

Hem sosyal bir sorumluluk olarak düşündüğüm için hem de faydalı olduğuna gerçekten inandığım için bu projeyi destekliyorum.


Öncelikle kaybolma riski yüksek olan tüm vatandaşlara uygulandığı gibi projenin özelliği , ücretsiz yapılmasıdır.
Kişinin ve yakınının veya vasisi olan en az bir kişinin tüm kimlik bilgileri ve güncel fotoğrafları bir şifre halinde el bileğine kalıcı dövmeyle işleniyor.Bu şifre “Benibuldular.com” sitesinden alınıyor.
Bu bilgiler aynı zamanda emniyet güçleri tarafından da biliniyor. İşte bu yüzden, kişi kaybolduğu zaman el bileğindeki şifresinin her hangi bir emniyete bildirilmesiyle, bulunmuş oluyor. Yani kimlik bilgileri el bileğine kazınan kişiler , kendilerini ifade edemeseler bile , emniyet güçleri tarafından ailelerine ulaştırılıyor.
Burada önemli olan,kaybolan kişiyi bulanların , kişinin el bileğindeki şifreyi emniyete bildirmeleridir. Ya da ATV ekranlarında gündüz kuşağında canlı yayınlanan Müge ANLI ile Tatlı sert programına telefonla bildirmeleri gerekiyor.
Bu uygulama sayesinde pek çok insan rahatladı ve mutlu oldu.
Biz de KADİRLİ Kadınlar Meclisi olarak her yıl düzenli olarak bu uygulamayı ilçemizde ve çevre köylerimizde bulunan engellilerimizle gerçekleştirdik. Hatta anne ve babaları için de sevgi izi yaptıranlar oldu. Kalıcı dövmeyi, engellilerimize ücretsiz uygulayan kuaförlerimize sonsuz teşekkür ediyorum.
Uygulama sırasında onların hayatını yakından izledik ve sıkıntılarını gördük.Bu yıl pandemi nedeniyle sevgi izi uygulamasını yapamadık. İnşallah önümüzdeki günlerde çok sevdiğimiz kıymetlilerimizle buluşuruz.

Son olarak 2019 yılı Aralık ayında KADİRLİ ilçemizde ve köylerimizden gelen engelli bireyleri öğretmen evimizde bir araya topladık. Gönüllü kuaförümüz Fatma ÜSTÜNEL ÇİĞİL Hanımın yardımlarıyla kıymetlilerimize sevgi izlerini işledik. AA. Basın mensubu Menderes ÖZAT Bey sayesinde de günümüzü ölümsüzleştirdik.

Bu projenin hayata geçirilmesinde en başta başarılı gazeteci Müge ANLI hanım olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Bizler onun bu çok değerli projeleri sayesinde topluma faydalı olmaya çalışıyoruz. Böylece dualar alıyor ve mutlu oluyoruz.

KADİRLİ Eğitim ve Kültür Vakfı KADİRLİ Şube Adresimiz : Cemal Paşa mah. Adalet cad. No 2/7 KADİRLİ. Tüm hemşehrilerimizi kucaklamak için bekliyoruz.
Çok kıymetli Kadınlar Meclis üyelerime sevgi ve selamlar gönderiyorum. Her biriyle bu güzel projelerde vermiş oldukları emekler için gurur duyuyorum. Haftaya tekrar görüşebilmek dileğiyle sağlıkla ve sevgiyle kalın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 YAZARLAR

 • Salı 22.1 ° / 14.7 ° kırık bulutlar
 • Çarşamba 19.9 ° / 9.1 ° Hafif yağmur
 • Perşembe 16.5 ° / 8.1 ° Açık hava
 • BIST 100

  1.808%-0,05
 • DOLAR

  12,8597% 0,34
 • EURO

  14,5827% 0,79
 • GRAM ALTIN

  741,65% 0,90
 • Ç. ALTIN

  1223,7225% 0,90