Emel Erkayıran-EMEKÇİ KADILARIN SESİ


Sevgi emek ister!

Gerçek sevgi akıl ve mantıkla hareket etmekle elde edilir. Özellikle Kadınlar güven içinde yaşamak ister.


Değişen zamana ayak uydurmak için karşıdakine güvenmek ister.

Hayat her zaman toz pembe olmaz. İyi günde kötü günde birlikte olmak, her koşulda yanında olmak, kendini onunla rahat hissetmekten geçer.

Karakter insanın en temel özelliğidir.Yaşam ona göre şekillenir.Seçimlerimiz de öyle. Sağlam karakterli insanlar daha az hata yapar ve başarılı olurlar.

Bir de işin şans faktörü var. Allah kimilerine yürü ya kulum der . Bu kişiler hayatta her zaman kolay kazanırken diğerleri emek vererek kazanır.

Selvi Boylum Al Yazmalım filminin nerede çekildiğini bilmeyenler için söyleyeyim, Osmaniye’de çekilmiş. İlyas karakteri Kadir İnanırın çalıştığı baraj da yine Osmaniye'de Aslantaş barajı. 

Türkan Şoray ve Kadir İnanırın çok ses getiren ve benim de çok beğendiğim sinema filminde son sahnede Türkan Şoray’ın son sözleri. Sevgi neydi? Sevgi emekti. olmuştu.

Asya karakteri Türkan Şoray filmin sonunda çok sevdiği aşık olduğu İlyas’a rağmen Cemşit’i seçmişti. Çünkü Cemşit hem ona hem de çocuğu Samet’e büyük emekler vermişti. Özellikle Samet ,Cemşit’e “baba “demişti. Yani sevginin emeğin gücü ,aşkı yenmişti.

En büyük zaferler yenilgilerle ortaya çıkarmış. Büyük emekler sonunda elde edilen her şey çok kıymetli olurmuş . Bu kıymet, zaman içinde değişiklik göstermeden devam ediyorsa doğru yoldayız demektir. Kısaca “sevgi” kıymet vermek emek vermektir. Sevgiyle açılmayacak bir kapı olamaz.

Bu arada memleketim Adana’dan doğup büyüdüğüm Namık Kemal mahallesinden çok sevdiğim çocukluk arkadaşlarıma selam gönderiyorum. Özellikle eşinden ayrılıp yeni bir hayat kuran iki kız kardeşi gönülden kutluyorum. Bu kız kardeşler birlikte butik açmışlar ve ayakta durmaya çalışıyorlar .Önemli olan doğru yolda beraber yürümek.“@labeleza_bouıtiquee takip ederseniz sevinirim.

2 Nisan tüm Dünyada Otizm farkındalık günü olarak kutlanıyor . Ben de

otizmin bir eksiklik değil, farklılık olduğunu otizmin farkında olduğumuzu ve onların yanında olduğumuzu belirterek 'Dünya Otizm Gününü kutluyorum.

Covid vakaları tavan yapmış durumda. Bu yüzden lütfen tedbirlere uyalım uymayanları uyaralım. Çift maske ve yeterli mesafeye dikkat edelim . En çok ta temizlik konusu. Ellerimizi sık sık sabunla yıkamalıyız.

Geçtiğimiz hafta Kadirli Kadınlar Meclisinden bahsetmiştim. Bu Kadınlar birbirini severek kıymetli olduğumuzu bilerek ve birbirimize değer vererek bu günlere geldik.

Çok kıymetli üyelerime sevgiler selamlar gönderiyorum. Kadirlinin turp yıkayan kadınlarına ,evde Kendi imkanlarıyla üreterek kazanan ve çocuklarını yetiştiren kadınlara, Kısacası tüm emekçilere saygı ve selamlarımı gönderiyorum.

Haftaya tekrar görüşebilmek dileğiyle sevgiyle kalın .YAZARLAR

 • Cuma 24 ° / 11 ° Parçalı bulutlu
 • Cumartesi 26 ° / 11 ° Bulutlu
 • Pazar 28 ° / 15 ° Bulutlu
 • BIST 100

  1.408%-0,10
 • DOLAR

  8,0228% 0,19
 • EURO

  9,6249% 0,19
 • GRAM ALTIN

  454,74% 0,98
 • Ç. ALTIN

  750,321% 0,98