ADANA UNESCO GASTRONOMİ ŞEHRİ ADAYLIK KOMİTESİ TOPLANTISI YAPILDI

“Sorunları elbirliğiyle çözüyoruz.”

Adana'da Nisan ayında 305 sürücünün ehliyetine el konuldu

YÜREĞİR’DE 12 MAHALLEDE PAZAR KURULACAK

TEMA Vakfı Seyhan’da faaliyetlerine başladı

Büyükşehirden sosyal yardım çalışması

SAMET AYBABA’DAN KOCAİSPİR’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

CHP’li Şevkin Adanalı SMA hastası Eliz bebeğe destek istedi 

Girne Köprüsü genişletildi, 5 şeritli yol 10 şeride çıkarıldı

YÜREĞİR’DE EVDE BAKIM VE SAĞLIK HİZMETİ SÜRÜYOR

Esendemir, “EGM genelgesi Basın özgürlüğüne aykırıdır”  

"Prim desteği soğana da verilmeli"

Çukurova’da Adana takımları renkleriyle kitaplıkta buluştu

Elektronikçi esnafından muafiyet isteği

HAYIRSEVERLERLE İHTİYAÇ SAHİPLERİ HAYIR ÇARŞISINDA BULUŞUYOR

“Emek en yüce değerdir ”

Büyükşehir’den Kozan’da temizlik ve dezenfekte çalışması

DSİ su yapılarında boğulma tehlikesine karşı uyardı

Büyükşehir'den tam kapanmada tam destek

"Seyhan’da sokak canlıları yalnız değil"

"1 Mayıs’ın emekçilere ve tüm halka barış ve özgürlük getirmesini diliyorum"

CHP'li Meclis Üyesi Orhan',"Mucizelere ve kahramanlara muhtaçtır halkımız"

CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Orhan, "Çocuklarımızı diri diri toprağa gömenler; bilimi ve tekniği hiçe sayan, gözünü para bürümüş müteahhitler ve kamu kurumlarının en altından en üstüne idarecilerdir" dedi.

CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Orhan, izmir depremi enkazı altından kurtarılanlara sevindiklerini belirterek, "Mucize eseri bir çocuğumuz daha sağ kurtuldu moloz yığınların altından. Dün Elif bugün Ayda. Onların mutluluğunu yaşıyoruz. Peki hangi rant getirecek yitirilen onlarca canımızı, kimler hesap verecek gidenlerin yakınlarına?" diye sordu.
Orhan, halkı ve çocukları diri diri toprağın altına koyanın depremler, seller ve doğal afetlerin olmadığını ifade ederek, "Bunların olacağını bilerek göz yumulan kaçak yapılar, usulsüz verilen ruhsatlar, imar afları veya barışı, dere yataklarına verilen imar izinleri ile yapılan konutlardır. Onyıllardır TMMOB' a bağlı odaların depremler ve diğer doğal afetlerle ilgili  yaptığı bilimsel çalışmalar rant uğruna görmezden gelenler bu odaların; yanlış yapılaşmalar, doğayı yok eden projelerle (HES, Kanal İstanbul ) ilgili uyarılarını da kendi siyasi iktidarlarına bir tehlike olarak görerek bu kurumları yoksayma  çabasına girişiyorlar" dedi.
"İktidar ve Kamu Kurumu Yöneticilerinin çöken maden ocaklarının, yıkılan konutların, sellerle gelen çamur yığınlarının altında kalan halkımızı mucizelere terketmektense bir an önce Meslek Odalarının ve Üniversitelerin bilimsel raporlarını ve uyarılarını değerlendirmeye alınmalı ve yapı üretimi ve denetimi süreçlerine TMMOB’ a bağlı meslek odalarını devre dışı bırakan uygulamara son verilmelidir" diyen Orhan şunları kaydetti:
"Kısacası çocuklarımızı diri diri toprağa gömenler; bilimi ve tekniği hiçe sayan, gözünü para bürümüş müteahhitler ve kamu kurumlarının en altından en üstüne idarecilerdir. Bugüne kadar hiç bir sorumlu hesap vermediği için her depremde toprağın altında kalır halkımız ve  bir ümitle bekler yeni bir mucize olmasını. Yitirilen binlerce canın hüznü bir mucizeyle örtülür. Bu yüzden mucizelere ve kahramanlara  muhtaçtır halkımız."

(VŞ)