BAŞKAN KOCAİSPİR, KIRSAL MAHALLELERİ ZİYARET ETTİ

KARALAR VE AKAY 'ŞEF' OLDU

CEYHAN BELEDİYESİ SARIMAZI’YA ÇIKARMA YAPTI

Otogarda kalan evsizlere yemek desteği

Kılıçdaroğlu apartman görevlileri ile görüştü

 TUNCAY KARABAY; “CEYHAN KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINA ADAYIM”

Seyhan Belediyesi Dikim açıldı 

STK'lar Ana Konteyner Limanının Karataş’a kurulmasını istiyor

Çukurova Belediyesi'nde TİS sevinci

YÜREĞİR’E 9 YENİ MUHTARLIK BİNASI

Vali Elban, Karaisalı'yı ziyaret etti

Tarihi kültür ve ticaret aksı turizme kazandırılacak

VALİ ELBAN’DAN  6. MEKANİZE PİYADE VE GARNİZON KOMUTANLIĞINA ZİYARET

AKP OSMANİYE MİLLETVEKİLİ DURMUŞOĞLU VALİ ELBAN’I ZİYARET ETTİ

YÜREĞİR BELEDİYESİ 70 BİN GIDA KOLİSİ DAĞITTI

YILDIZ,”DSİ SON 18 YILDA ADANA’DA 11 BARAJ 1 GÖLET YAPTI”

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NİN ÜCRETSİZ POMEM KURSU BAŞLADI

Büyükşehirden 25 ayrı noktada asfalt çalışması

Kadın Dayanışma Merkezinde kadınlara katkı

Yüreğir Belediyesi’nden Engelli Memur Adaylarına Rehberlik Desteği

Adana Büyükşehir Meclisinde Ocak ayı çalışması tamamlandı 

Akay “Apartmanlar ‘kentsel otel’ değil, yaşam alanları olmalı”

​​​​​​​Sarıhamzalı çok amaçlı parkı hizmete açan Seyhan Belediyesi, ilçe merkezi ve kenar mahallelerde park yenileme, geliştirme ve yeni park oluşturma çalışmalarını sürdürüyor.

 Seyhan Beledidyesi'nden yapılan açıklamaya göre, bu amaçla değişik mahallelerde 4 yeni park yapımı ile 2 parkta yenileme ve genişletilme işlemi devam ediyor.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın halkın bulunduğu yerde yaşam kalitesini artırma hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmalarda Koza Mahallesi’nde 2 Nolu Çocuk dinlenme parkı ile Sakarya Mahallesi’ndeki dinlenme parklarının yenileme, genişletme, yeşil alan düzenlemesi ve çocuk oyun gruplarını ekleme çalışması devam ediyor.

APARTMANLAR ARASINA YENİ PARK

Parkların yenileme, genişletme ve bakım çalışmaları rutin olarak devam ederken, Seyhan Belediyesi ilçeye yeni parklar kazandırmak için de çalışma yapıyor. Başkan Akay’ın talimatıyla özellikle apartmanların yoğun olduğu bölgelerde park alanları oluşturuluyor. Tellidere Mahallesi’nde apartmanların yoğun olduğu 72083- 72126 sokaklarının kesiştiği alanda yeni park yapımı hız kazandı. Yine apartmanların yoğun olduğu Gürselpaşa Mahallesinde de yeni park yapımı tamamlanma aşamasına geldi.  Yalmanlı Mahallesinde futbol sahası ve yeni park inşaatı tamamlandı. Çocuk oyun grupları ekleme çalışması sürüyor. Ahmet Remzi Yüreğir Mahallesinde de spor gruplarının yer alacağı dinlenme parkının yapımına başlandı.

BAŞKAN AKAY “SEYHAN’IN HER METREKARESİNE DEĞER KATMAK İSTİYORUZ”

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Seyhanlının yaşam kalitesini daha da artırmak için hizmet üretmeye devam edeceklerini kaydetti. İlçede 237 parkın bulunduğunu aktaran Başkan Akay, mevcut parkları daha nitelikli ve işlevsel hale getirmek için çalışırken, yeni park yapımına da ağırlık verdiklerini kaydetti.  İlçenin kullanılabilecek her metrekaresine değer katmak istediklerini ifade eden Başkan Akay şöyle konuştu;

“APARTMANLAR, KENTSEL OTEL DEĞİL YAŞAM ALANLARI OLMALI”

“Seyhan yıllardır Adana’nın kalbi. Böyle olunca konut ve işyerlerinin ciddi bölümü zamanla ilçemize yapılmış. Bu yapıların büyük bölümü maalesef belli bir plan içinde yapılmamış. Böyle olunca bir yanda gelişigüzel binalar bir yanda ise adeta ‘kentsel Otel’e dönüşen apartmanlar oluşmuş. Depreme dayanıksız, mühendislik hizmeti almamış yapılarla ilgili kentsel dönüşüm çalışmamız var. Ancak insanların yaşadığı; işten gelip uyuyup, sabah tekrar kalkıp yeniden işlerine gittiği apartmanları, bir ‘kentsel otel’ olmaktan çıkarıp yaşam alanları haline dönüştürmemiz lazım. Bu çerçevede bulabildiğimiz ve kullanabilirliği olan her metrekareyi insanların oturup dinlenebileceği, çocuklarının oyun oynayabileceği, ailelerin ikili ilişkilerini geliştirebileceği parklara dönüştürmekte kararlıyız. Tellidere ve Gürselpaşa Mahallelerinde yaptığımız bu düşünceye hizmet eden parklara, önümüzdeki süreçte yenilerinin ekleneceğini düşünüyorum.”

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ