Çukurova Belediyesi  evsizlere kucak açtı

BAŞKAN KOCAİSPİR, KIRSAL MAHALLELERİ ZİYARET ETTİ

KARALAR VE AKAY 'ŞEF' OLDU

CEYHAN BELEDİYESİ SARIMAZI’YA ÇIKARMA YAPTI

Otogarda kalan evsizlere yemek desteği

Kılıçdaroğlu apartman görevlileri ile görüştü

 TUNCAY KARABAY; “CEYHAN KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINA ADAYIM”

Seyhan Belediyesi Dikim açıldı 

STK'lar Ana Konteyner Limanının Karataş’a kurulmasını istiyor

Çukurova Belediyesi'nde TİS sevinci

YÜREĞİR’E 9 YENİ MUHTARLIK BİNASI

Vali Elban, Karaisalı'yı ziyaret etti

Tarihi kültür ve ticaret aksı turizme kazandırılacak

VALİ ELBAN’DAN  6. MEKANİZE PİYADE VE GARNİZON KOMUTANLIĞINA ZİYARET

AKP OSMANİYE MİLLETVEKİLİ DURMUŞOĞLU VALİ ELBAN’I ZİYARET ETTİ

YÜREĞİR BELEDİYESİ 70 BİN GIDA KOLİSİ DAĞITTI

YILDIZ,”DSİ SON 18 YILDA ADANA’DA 11 BARAJ 1 GÖLET YAPTI”

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NİN ÜCRETSİZ POMEM KURSU BAŞLADI

Büyükşehirden 25 ayrı noktada asfalt çalışması

Kadın Dayanışma Merkezinde kadınlara katkı

Yüreğir Belediyesi’nden Engelli Memur Adaylarına Rehberlik Desteği

Soner Çetin’le yüzleri güldü

Çukurova Belediye Başkanı verdiği sözü tutarak yangında oturulamaz hale gelen Tülay-Esrafil Burnukel çiftinin evini baştan aşağı yeniledi.

ALKIŞLARLA KARŞILADILAR
Yenilenen evlerine taşınan Burnukel Ailesinin ilk konuğu Başkan Soner Çetin oldu. Başkan Çetin’i kapıda alkışlarla karşılayan aile, “Allah sizi başımızdan eksik etmesin” ifadesini kullandı. Başkan Soner Çetin de, “Evinizi yanmış halde görünce benim de içim yanmıştı. Şimdi içim açıldı. Allah bir daha böyle bir olay yaşatmasın” dedi.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, bir kez daha sözünü tutarak yangında oturulamaz hale gelen, tüm eşyaları kül olan Tülay-Esrafil Burnukel çiftinin evini baştan aşağı yeniledi. Evlerinde Başkan Soner Çetin’i ağırlayan Burnukel Çifti, “Allah sizden razı olsun” dedi.
Tülay-Esrafil Burnukel çiftinin Toros Mahallesi Barış Manço Bulvarında bulunan evleri geçtiğimiz mayıs ayında çıkan yangında oturulamaz hale gelmiş, 11’inci kattaki dairede bulunan tüm eşyalar yanmıştı. O tarihte üzücü olayı duran Başkan Soner Çetin hemen aileyi ziyaret ederek yardım sözü vererek, evin yenileneceği müjdesini vermişti.
BAŞKAN SONER ÇETİN SÖZÜNÜ TUTTU
Geçici olarak yakınlarının yanına yerleşen Burnukel Çiftinin evi bu süre içerisinde tamamen yenilendi, yeni eşyalarla donatıldı. Eskisinden daha güzel bir eve kavuşan Tülay-Esrafil Burnukel çiftinin ilk konuğu Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin oldu.
Kapıda Başkan Soner Çetin’i alkışlarla karşılayan Burnukel Çifti, “Allah sizden razı olsun, Allah herkese sizin gibi başkan nasip etsin. Allah sizi başımızda eksik etmesin” ifadelerini kullandı.
Evin yeni halini gezen Başkan Soner Çetin, daha sonra ev halkıyla kahve içerek sohbet etti. Başkan Soner Çetin, “Evin o halini görünce çok üzülmüştüm. Şimdi içim açıldı. Allah size de kimseye de böyle bir acı yaşatmasın. Allah kazadan beladan korusun” dedi.
Başkan Soner Çetin, ailenin yangın sonrası mağduriyetini görünce çok üzüldüğünü belirterek, şunları söyledi:
ALLAH SİZLERİ KORUMUŞ
“Evin halini görünce Allah sizleri korumuş, canınıza bir şey olmamış diye düşünmüştüm. Çünkü ev, eşyalarıyla birlikte olduğu gibi küle dönmüştü. O zaman üzülmememiz gerektiğini, gerekli desteği sağlayacağımızı söylemiştim. Çok şükür eviniz güzel olmuş. Güle güle sağlıkla oturun. Belediye olarak üstümüze düşe yapmak zorundaydı. Çünkü biz hemşehrilerimizin iyi günde kötü günde yanındayız.”
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Tülay-Esrafil Burnukel çiftinin evinden hayır dualarıyla uğurlandı.
(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ