BAŞKAN KOCAİSPİR, KIRSAL MAHALLELERİ ZİYARET ETTİ

KARALAR VE AKAY 'ŞEF' OLDU

CEYHAN BELEDİYESİ SARIMAZI’YA ÇIKARMA YAPTI

Otogarda kalan evsizlere yemek desteği

Kılıçdaroğlu apartman görevlileri ile görüştü

 TUNCAY KARABAY; “CEYHAN KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINA ADAYIM”

Seyhan Belediyesi Dikim açıldı 

STK'lar Ana Konteyner Limanının Karataş’a kurulmasını istiyor

Çukurova Belediyesi'nde TİS sevinci

YÜREĞİR’E 9 YENİ MUHTARLIK BİNASI

Vali Elban, Karaisalı'yı ziyaret etti

Tarihi kültür ve ticaret aksı turizme kazandırılacak

VALİ ELBAN’DAN  6. MEKANİZE PİYADE VE GARNİZON KOMUTANLIĞINA ZİYARET

AKP OSMANİYE MİLLETVEKİLİ DURMUŞOĞLU VALİ ELBAN’I ZİYARET ETTİ

YÜREĞİR BELEDİYESİ 70 BİN GIDA KOLİSİ DAĞITTI

YILDIZ,”DSİ SON 18 YILDA ADANA’DA 11 BARAJ 1 GÖLET YAPTI”

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NİN ÜCRETSİZ POMEM KURSU BAŞLADI

Büyükşehirden 25 ayrı noktada asfalt çalışması

Kadın Dayanışma Merkezinde kadınlara katkı

Yüreğir Belediyesi’nden Engelli Memur Adaylarına Rehberlik Desteği

Adana Büyükşehir Meclisinde Ocak ayı çalışması tamamlandı 

Adana Büyükşehir’de borçlanma tartışması

Cumhur İttifakı borçlanmaya evet dediklerini açıklarken, CHP’li Serdar Seyhan “Bunu bir lütuf gibi sunmanız yanlış” dedi. AKP'li Gündoğan,“Tabi ki bir lütuf değil bu. Ama siz bu çalışanların alacaklarını ödemeye mecbursunuz” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Zeydan Karalar’ın korona virüs hastalığına yakalanması nedeniyle Meclis 1. Başkan Vekili Mustafa Bayar Başkanlığında açıldı.

Gündem dışı ilk sözü alan MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ, “Öncelikle plan bütçe komisyonunda kabul ettiğimiz, bir müjdeyi memur, kadrolu işçi, sözleşmeli memur ve KHK lı kardeşlerimle paylaşmak isterim. 2019-2020 yılından ödenmeyen; Memur + Kadrolu işçi + Sözleşmeli Personel (ikramiye + Mesai + Bayram parası + Yakacak + Toplu iş Sözleşmesi farkı) Alacakları, 2020 Yılı KHK'lı İşçiler, Bes.+ İcra + Mesai+ilave Tediye 10 günlük ücretleriyle,

 yukarıdakilere ilaveten, Memur-Sözleşmeli-Kadrolu Ve KHK lı İşçilerin Kasım maaşları için Büyükşehir Belediye Başkanımıza borçlanma yetkisi verilmiştir. Komisyondan oy birliği ile geçmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti, Cumhuriyet Halk Parti ve İyi Parti meclis üyelerine teşekkür ediyoruz. Hepinize hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı da bazı muhalefet kesimlerini toplanan deprem vergilerini hesabını sorduğunu hatırlatarak, 2003-2020 yılları arasında AK Parti iktidarları döneminde 66 milyar 235 milyon lira toplandığını, bu paraların 10 katı fazlası olan 625 milyar 124 milyon liranın ise depremle için harcandığını açıkladı.

Gülaçtı ayrıca Cumhur İttifakı olarak Başkan Zeydan Karalar’ın borçlanma taleplerini hep destek olduklarını söyledi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Recai Mercimek ise, 30 Ekim 2020 tarihinde vefat eden eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın adının yaşatılması için bir önerge verdi. Önergesi oybirliği ile ilgili komisyona havale edildi.

CHP’li Meclis Üyesi Serdar Seyhan, kendi adına söz aldığını, Başkan Zeydan Karalar’ın korona virüse yakalanması nedeniyle yeni grup başkanvekili seçiminin yapılamadığını söyledi. AK Partili Ozan Gülaçtı’nın borçlanma yetkisini vermelerini bir lütuf gibi sunduğunu belirten Seyhan, “Bunu bir lütuf gibi sunmanız yanlış” dedi.

AK Parti Grubu Sözcüsü Vedat Gündoğan ise “Tabi ki bir lütuf değil bu. Ama siz bu çalışanların alacaklarını ödemeye mecbursunuz” dedi.

Daha sonra gündemlere geçildi. İlk 3 maddenin teklif olması nedeniyle ilgili komisyonlara havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi çalışmalarına yarın saat 14.00’te devam edecek.

(VŞ)

 

 

 


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ