Çukurova Belediyesi  evsizlere kucak açtı

BAŞKAN KOCAİSPİR, KIRSAL MAHALLELERİ ZİYARET ETTİ

KARALAR VE AKAY 'ŞEF' OLDU

CEYHAN BELEDİYESİ SARIMAZI’YA ÇIKARMA YAPTI

Otogarda kalan evsizlere yemek desteği

Kılıçdaroğlu apartman görevlileri ile görüştü

 TUNCAY KARABAY; “CEYHAN KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINA ADAYIM”

Seyhan Belediyesi Dikim açıldı 

STK'lar Ana Konteyner Limanının Karataş’a kurulmasını istiyor

Çukurova Belediyesi'nde TİS sevinci

YÜREĞİR’E 9 YENİ MUHTARLIK BİNASI

Vali Elban, Karaisalı'yı ziyaret etti

Tarihi kültür ve ticaret aksı turizme kazandırılacak

VALİ ELBAN’DAN  6. MEKANİZE PİYADE VE GARNİZON KOMUTANLIĞINA ZİYARET

AKP OSMANİYE MİLLETVEKİLİ DURMUŞOĞLU VALİ ELBAN’I ZİYARET ETTİ

YÜREĞİR BELEDİYESİ 70 BİN GIDA KOLİSİ DAĞITTI

YILDIZ,”DSİ SON 18 YILDA ADANA’DA 11 BARAJ 1 GÖLET YAPTI”

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NİN ÜCRETSİZ POMEM KURSU BAŞLADI

Büyükşehirden 25 ayrı noktada asfalt çalışması

Kadın Dayanışma Merkezinde kadınlara katkı

Yüreğir Belediyesi’nden Engelli Memur Adaylarına Rehberlik Desteği

VALİ ELBAN VALİ YARDIMCILARI VE KAYMAKAMLARLA BİR ARAYA GELDİ

Vali Süleyman Elban, vali yardımcıları ve kaymakamlarla gerçekleştirdiği toplantıda; koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılması gereken çalışmalar ile ilçelerin mevcut durumunu değerlendirdi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda, vali yardımcıları ve kaymakamlara hitaben bir konuşma gerçekleştiren Vali Elban, öncelikle koronavirüs tedbirleri kapsamında alınması gereken önlemlere dikkat çekti.
 
Tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgın nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiğimizi belirten Vali Elban, “Salgınla mücadelede kritik bir dönemdeyiz. Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde salgının yayılmasını engellemek için tedbirlere sıkı sıkıya riayet etmeliyiz. Özellikle maske, mesafe ve hijyen, koronavirüsle mücadelede altın kurallar. Vatandaşlarımızdan bu kurallara eksiksiz uymalarını özellikle istirham ediyorum.” dedi.
 
Koronavirüsle mücadelede ilçe bazında kaymakamlara da büyük sorumluluklar düştüğünü dile getiren Vali Elban, “Salgının yayılım hızını önleyebilmek için hızlı kararlar almamız ve uygulamamız gerekiyor. Onun için tüm kamu kurum ve kurumlarımızla iş birliği içindeyiz.” dedi.
 
Sürecin başladığı ilk andan itibaren tüm kurumlarca önemli çalışmalara imza atıldığını vurgulayan Vali Elban, “Bu çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. İnsanlarımızda bıkkınlık ve rahatlama olduğunu görüyoruz. Bizler vatandaşlarımızın umudunu, mücadele azmini canlı tutmak zorundayız.” dedi.

Okulların en steril alanlar olduğunu söyleyen Vali Elban, okulların kademeli olarak hizmete girmesiyle çok büyük bir sıkıntı yaşanmadığını belirterek “Ama şu bir gerçek ki salgınla mücadelede en temel savunma gücümüz maskedir. Maske kullanımı konusunda vatandaşlarımıza sık sık uyarılarda bulunmamız gerekiyor. Bu süreç kolay geçmeyecek. Bizlerin bu konuda sıklıkla denetim yapması lazım.” şeklinde konuştu.
 
Konuşmasının devamında Adana’nın konumu itibariyle şehirlerarası yük ve yolcu taşımacılığında lokomotif bir il olduğunu belirten Vali Elban, bu bağlamda da tehlike potansiyelinin yüksek olduğuna vurgu yaparak tedbirlere eksiksiz uyulması için çok dikkatli olunması gerektiğini söyledi.
 
İl genelinde gerçekleştirmeyi planladıkları diğer çalışmalara da değinen Vali Elban, özellikle eğitim yatırımlarını önemsediklerini belirterek “Bu şehrin çocuklarının geleceği ülkemizin geleceği. Onun için eğitim konusuna ağırlık veriyoruz. Hedefimiz Adana’yı dijital dönüşümde öncü kent yapabilmek. Kentimizde dijital teknolojilerin kullanımı yoluyla ülkemizin rekabet gücünü arttırmak için azami gayreti göstereceğiz.” dedi.
 
Adana’nın mevcut sanayi ve tarım potansiyelini geliştirmek için de iş birliği içinde çalışmanın önemini dile getiren Vali Elban, “Kentimizin sahip olduğu tüm potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Şehrimizi şifa ve sağlık kaynağı yapmak istiyoruz. İlimizde yetişen tıbbi aromatik bitkiler sayesinde sağlık turizminde de Adana’yı adından sıkça söz ettiren bir il konumuna getirmek istiyoruz. Adana dendiğinde insanların aklına huzur, şifa, bereket, bolluk gelsin.” dedi.
 
Toplantının devamında kaymakamlara söz veren Vali Elban, ilçelerde yapılması gereken çalışmalar üzerinde istişarelerde bulundu. Yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.

 KİLİS VALİSİ RECEP SOYTÜRK’TEN VALİ ELBAN’A ZİYARET 

Kilis Valisi Recep Soytürk, Vali Süleyman Elban’a makam ziyaretinde bulundu.

İlk olarak Valilik Şeref Defterini imzalayan Kilis Valisi Recep Soytürk daha sonra Vali Elban’ın makamına geçti.

Meslektaşıyla bir süre sohbet eden Vali Elban, Kilis Valisi Recep Soytürk’ü Adana’da misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaret çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

(vş)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ