BAŞKAN KOCAİSPİR, KIRSAL MAHALLELERİ ZİYARET ETTİ

KARALAR VE AKAY 'ŞEF' OLDU

CEYHAN BELEDİYESİ SARIMAZI’YA ÇIKARMA YAPTI

Otogarda kalan evsizlere yemek desteği

Kılıçdaroğlu apartman görevlileri ile görüştü

 TUNCAY KARABAY; “CEYHAN KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINA ADAYIM”

Seyhan Belediyesi Dikim açıldı 

STK'lar Ana Konteyner Limanının Karataş’a kurulmasını istiyor

Çukurova Belediyesi'nde TİS sevinci

YÜREĞİR’E 9 YENİ MUHTARLIK BİNASI

Vali Elban, Karaisalı'yı ziyaret etti

Tarihi kültür ve ticaret aksı turizme kazandırılacak

VALİ ELBAN’DAN  6. MEKANİZE PİYADE VE GARNİZON KOMUTANLIĞINA ZİYARET

AKP OSMANİYE MİLLETVEKİLİ DURMUŞOĞLU VALİ ELBAN’I ZİYARET ETTİ

YÜREĞİR BELEDİYESİ 70 BİN GIDA KOLİSİ DAĞITTI

YILDIZ,”DSİ SON 18 YILDA ADANA’DA 11 BARAJ 1 GÖLET YAPTI”

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NİN ÜCRETSİZ POMEM KURSU BAŞLADI

Büyükşehirden 25 ayrı noktada asfalt çalışması

Kadın Dayanışma Merkezinde kadınlara katkı

Yüreğir Belediyesi’nden Engelli Memur Adaylarına Rehberlik Desteği

Adana Büyükşehir Meclisinde Ocak ayı çalışması tamamlandı 

ÖRCÜN KÖYÜNE KUVAYI MİLLİYE PARKI YAPILIYOR

CHP Çukurova İlçe Başkanlığının koordinatörlüğünde hazırlanan Örcün Mahallesindeki Sinan Tekelioğlu Kuvayi Milliye Parkı ve Tören Alanı Projesi için Adana Büyükşehir Belediyesinde toplantı düzenlendi.

Örcün mahallesinde yapılacak olan tören ve park alanı ile ilgili proje toplantısı yapıldı. 
CHP Çukurova İlçe Başkanlığının koordinatörlüğünde hazırlanan Örcün Mahallesindeki Sinan Tekelioğlu Kuvayi Milliye Parkı ve Tören Alanı Projesi için Adana Büyükşehir Belediyesinde toplantı düzenlendi. 
KUVAYİ MİLLİYE’NİN DEVAMIYIZ
Proje hakkında bilgiler veren CHP Çukurova İlçe Sekreteri Başer Türkmen şunları söyledi. 
“Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Belediyesi, İyi Parti Çukurova İlçe Başkanlığı ve biz CHP Çukurova olarak projenin tasarım aşamasını bitirdik. Önümüzdeki ay ilk kazma vurulacak. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim kökümüz Kuvayi Milliye hareketine dayanır. Bilindiği gibi Kuvayi Milliyeciler kurtuluş savaşında ve daha sonra cumhuriyetin kurulmasında etkin işler yapıp, etkin görevlerde bulundular. Sinan Tekelioğlu Paşa’da Adana’da direnişin ön saflarında yer almış ve kurtuluşun sembol isimlerinden biri olmuştur. Biz Sinan Paşa’nın ve Kuvayi Milliyecilerin aziz hatıralarını yaşatmak için Sinan Tekelioğlu Paşa adına bir tören alanı ve park inşa ediyoruz. Her yıl düzenli olarak 1 Nisan tarihinde Örcün’de anma etkinliği düzenleniyor. Biz bu töreni yerelden alıp, ulusal boyuta taşıyacağız.” Dedi. 
AÇILIŞA GENEL BAŞKANLARI DAVET EDECEĞİZ
Adana’nın tanıtımı açısından da önemli bir proje olan tören ve park alanı için konuşan Türkmen konuşmasını şu şekilde sürdürdü. ”Çukurova İlçesi Örcün Mahallesinde yapımına başlanacak olan Sinan Tekelioğlu Kuvayi Milliye Parkı ve Tören Alanı  nisan ayında büyük bir törenle açılışını gerçekleştireceğiz.  2021 yılından itibaren ulusal boyuta taşıyıp, şölen havasında, konser ve bir dizi kültürel etkinlik düzenleyerek, açılışa Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’i ve Kuvayi Milliye Derneği Genel Başkanı İrfan Söker’i, davet edeceğiz. Proje bittiğinde Adana’ya bir meydan daha kazandırmış olacağız. Bu gurur hepimizin olacak.” Şeklinde konuştu.
Toplantıya CHP Çukurova İlçe Sekreteri Başer Türkmen, İyi Parti Çukurova İlçe yöneticileri, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Belediyesinden bürokratlar katıldı. 

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ