Zekai BULUÇ


İMRAN ÖKTEM OLAYININ YENİ VERSİYONU MU İSTENİYOR ?


       Arkadaşlar bir üniversitede öğretim görevlisi olan bir kişi, gazeteci-yazar Yılmaz ÖZDİL ve Cüneyt AKMAN için Diyanet işleri bakanlığına bir çağrıda bulunarak ‘’ Bu ikisinin cesetlerinin camiye sokulmamasını ve cenaze namazlarının kılınmamasını istemiş. Bu çok güzel (!) bir istek aldı beni gençlik yıllarıma götürdü. Laisizm yanlısı bir hukukçu olan İmran ÖKTEM’in naaşı İstanbul Boğazına demir atmış ABD’nin 6. Filosunu Kıble yapıp namaz kılanlar tarafından camiye sokulmamak ve cenaze namazını kıldırtmamak için ellerinden geleni yapmışlar fakat İsmet İNÖNÜ kendisine düşen insanlık görevini, hem İmran ÖKTEM’in cenazesini camiye girdirmiş  hemde cenaze namazını kıldırtarak yerine getirmiştir.

                                                          *****

         Şimdi sıra gazeteci Mete AKYOL’dan okuduğum bir alıntıya… Mete AKYOL beraber çalıştığı gazeteden bir fotoğrafçı alarak İsmet İNÖNÜ’nün evine gider ve kapıda Mevhibe İNÖNÜ onları karşılar ve şöyle söyler ‘’ Paşa sizi yatak odasında bekliyor’’ AKYOL ve fotoğrafçı kapıyı tıklatırlar İsmet İNÖNÜ ‘’ gelin çocuklar gelin! ‘’ der ve içeriye girerler. İsmet İNÖNÜ kravatını bağlamaktadır. Mete AKYOL tuvalet aynasına bakınca çok şaşırır. Aynanın sağ üst köşesinde ‘’ Allahın dediği olur ‘’ yazmaktadır. Kaş göz işaretiyle ,fotoğrafçıya yazıyı gösterir ve fotoğraf çek mesajıyla el-kol işareti yapar ve Fotoğrafçı bir kaç poz çektikten sonra İsmet İNÖNÜ ile ‘’Allahın dediği olur ‘’ yazısını aynı karede yakalar !Mete AKYOL o fotoğrafı ertesi gün gazetesinde manşetten verir.İsmet İNÖNÜ’ye ‘’ Dinsiz’’ diyenler neredesiniz ?

       Dini siyasete ,siyaseti dine karıştırmayan İsmet İNÖNÜ bu işe çok kızar ve korumalara şöyle söyler : Bu Mete AKYOL’u bana yaklaştırmayın. 5-6 ay sonra Mete AKYOL, İsmet İNÖNÜ’nün evine gizlice girmek isteyince korumalar tarafından yakalanır. Bağırtı çağırtı derken sesleri duyan İsmet İNÖNÜ ‘’ Ne oluyor ? ‘’ düşüncesiyle bahçeye çıkınca korumaların arasında Mete AKYOL’u görür Bunu fırsat bilen AKYOL ağlama numarası yaparak İsmet İNÖNÜ’nün yanına gider ve başını İNÖNÜ’nün göğsüne dayayıp numaradan ağlamaya devam edince ; İsmet İNÖNÜ ‘’ Bırakın geleceğinden haberim vardı ‘’ der Mete AKYOL’un uzakta kalma cezası böylece ortadan kalkar.

      Evde kalın. 

      Sağlıcakla kalın.

 YAZARLAR

 • Pazar 23 ° / 10 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 21 ° / 10 ° Fırtına
 • Salı 22 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.542%0,26
 • DOLAR

  7,5368% 0,34
 • EURO

  8,9870% -0,32
 • GRAM ALTIN

  411,32% 0,23
 • Ç. ALTIN

  678,678% 0,23