Zekai BULUÇ


ALLAH, KURAN’I KERİM’DE ŞÖYLE SÖYLER!


 ‘’Karşıma kul hakkıyla çıkmayın!’’

Arkadaşlar alt ve üst emperyaller kovulduktan sonra , Gazi Paşamız Cumhurbaşkanı, İsmet Paşa ise Başbakandır! İsmet Paşa, Çocuk esirgeme kurumunda 5 (Beş) liralık bir kayıp olduğunu öğrenince işini gücünü bırakıp bu 5 liranın peşine düşer! Mustafa Kemal Paşa bunun farkına varınca ; İsmet Paşa’ya şunları söyler : İsmet Paşa bırak bu işleri , yapacak çok şeyimiz var! Ben cebimden 5 lira vereyim bu işten vazgeç! İsmet Paşa’nın cevabı tarihe not düşülecek kadar önemlidir. ‘’ Paşam bugün 5 lira, yarın 500 öbür gün 5000 lira olur ! ‘’ der ve araştırmaya devam eder,araştırma sonucu 5 TL’nin mükerrer olarak yazıldığını öğrenir ve Gazi Paşa’ya bilgi verir!

                                                               *****

        Elektrik dağıtım şirketleri ,bundan sonra yaptıkları temsil ve ağırlama giderlerini , üye oldukları derneklere ödedikleri aidatları,verdikleri ilanların masraflarını , konaklama ücretlerini yurttaşın elektrik faturasına ekleyecekler ! Böylece dürüst yurttaşın cebinden birbirlerine ağalık yapacaklar! Bu kul hakkı yemek değil midir? Elektrik dağıtım şirketlerinin birinci görevi kaçak elektrik kullananları yakalamaktır! Kayıp kaçak bedelini dürüst yurttaşa ödetmek , yetmiyor mu ? Vakti saati gelince, Mahkeme-i Kübra’da kendinizi nasıl bir şekilde savunacaksınız ?

          NOT : Aklıma hiç hoşlanmadığım bir söylem geliyor: ‘’ Vur abalıya ! ‘’ daha sonra ise ,merhum Samim AKAY’ın ‘ ’Vur abasıza ‘’ isimli gazetesi geliyor.Kimsenin kimseye vurmadığı bir Türkiye temennisiyle.

          Evde kalın.

          Sağlıcakla kalınTANER KANAN
15.12.2020 10:13:50
üstad ,tedas VE 186 hizmeti sahada çok yetersiz kalıyor. Sanırım gerekli yatırım olmamas arızaları artırdı.Ve elektirik kesme açma işleri nde saha çalısanları yetersiz kalıyorfatura ödemeleri yapılmayınca yada yapılamayınca ekipler işlere yetişemiyor.

YAZARLAR

 • Pazar 23 ° / 10 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 21 ° / 10 ° Fırtına
 • Salı 22 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.542%0,26
 • DOLAR

  7,5368% 0,34
 • EURO

  8,9870% -0,32
 • GRAM ALTIN

  411,32% 0,23
 • Ç. ALTIN

  678,678% 0,23