Celal Topkan


İSTANBUL´U İHANET EDENLERE TESLİM ETMEYELİM


Recep Tayyip Erdoğan Mart 1994 yerel seçimlerinde Refah Partisi´nden İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı seçildi. 1994-1999 arasında İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı yaptı.

14 Ağustos 2001 tarihinde arkadaşlarıyla birlikte Fazilet Parti´sinde ayrıldı AKP´yi kurdu. Erdoğan AKP Genel Başkanı oldu. 3 Kasım 2002 seçimlerinde AKP tek başına iktidara geldi. Erdoğan Başbakan oldu. Arkasında Cumhurbaşkanı seçildi. 17 yıldır ülkeyi tek başına aldığı kararlarla yönetiyor.

17 yıldır ülkeyi tek başına aldığı kararlarla yöneten Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 EKİM 2017 tarihinde Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesine katılan AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada   

?Kadim şehirlerin en önemli güzelliği, ana karakterlerini kaybetmeden yeniyi bünyelerinde eritmesi, özlerinden katarak yeniden yoğurmasıdır. İstanbul bu açıdan gerçekten müstesna bir şehirdir. Ama biz bu şehrin kıymetini bilmedik, biz bu şehre ihanet ettik, hala da ihanet ediyoruz, ben de bundan sorumluyum? dedi.

Kendisi başta olmak üzere AKP´nin dünyanın en güzel şehri İstanbul´a ihanet ve kötülük ettiklerini, İstanbul´u yaşanmaz bir kent haline getirdiklerini söyledi. 

BİNALİ YILDIRIM: ? SEÇİMLERDE BEN DEĞİL GENEL BAŞKAN YARIŞTI?

1994-1999 Arasında İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı´nda üst düzey yöneticilik yapan, İstanbul´u Erdoğan´la birlikte yöneten Binali Yıldırım. 2002 seçimlerinde merkez atamasıyla AKP´den milletvekili seçildi. 2002-2019 Erdoğan´ın atamasıyla, ulaştırma Bakanlığı, Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı yaptı. Meclis Başkanı iken 31 Mart 2019 seçimlerinde AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafında İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı adayı yapıldı. Seçimleri CHP´nin Adayı Ekrem İmamoğlu kazandı.

Seçimleri kaybeden Binali Yıldırım seçim sonrasında 28 Nisan 2019 tarihinde mezun olduğu Kasımpaşa Lisesi´nin pilav gününde katılan, arkadaşları ve öğretmenleriyle bir araya gelen Binali Yıldırım, Seçim sonuçlarına yönelik yaptığı açıklamada "Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak bir insan değilim. Seçimlerde adaylar yarışmadı bunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla adaylardan biri kaybetti biri kazandı diye değerlendirmek çok sağlıklı olmaz."

Siyaseten geldiği her noktaya Erdoğan tarafından getirilen çok açık olarak herkesin anlayacağı bir şekilde, ben aday gösterildim ancak asıl aday AKP Genel Başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan´dı dedi.

Binali Yıldırımın yaptığı açıklamada anlaşılacağı gibi eğer seçimleri Erdoğan (AKP) kazanmış olsaydı İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı koltuğunda Binali Yıldırım oturacaktı. Fakat müstesna bir şehir İstanbul´u 22 yılıdır yöneten, İstanbul´a ihanet eden ve hala ihanet etmeye devam eden Erdoğan yönetecekti. İstanbul´a ihanet etmeye devem edecekti.  Ancak İstanbul halkı buna izin vermedi.

BİNALİ YILDIRIM: ?TEK BAŞIMA KARAR VEREMEM?

23 Nisan 2019 tarihinde Habertürk´te Didem Arslan Yılmaz´ın hazırlayıp sunduğu canlı yayın programına katılan Binali Yıldırım´a, programımıza katılan Ekrem Bey´e sorduk ?Ben çok isterim. Binali Bey kabul ederse, ben o yayında beraber olmak isterim? dedi. Siz bu çağrıya nasıl yanıt veriyorsunuz?? diye sordu.

Binali Yıldırım soruya ?Olabilir, bakarız. Onun için garanti veremem de. Benim tek başıma vereceğim bir karar değil ama? Prensip olarak olabilir niye olmasın. O benim tek başıma vereceğim bir karar değil. Ben memnuniyetle sizinle program yapmayı arzu ederim. Hele biraz eteklerimizdeki taşları dökelim? yanıtını verdi.

Bir kere daha herkesin anlayacağı bir şekilde kendisinin aday yapıldığını ancak asıl adayın kendisi olmadığını, asıl adayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, seçildiği zaman İstanbul´u kendisinin değil, Erdoğan´ın yöneteceğini söyledi.

?BİZ YAPTIK YİNE BİZ YAPARIZ?

31 Mart 2019 seçimleri öncesi İstanbul´un caddeleri ve binaları, Binali Yıldırım´ın resmi, resmin yanında ?biz yaptık yine biz yaparız? pankartları donatıldı.

İstanbul´un iptal edilen ve yenilenen 23 Haziran 2019 seçimleri öncesi İstanbul´un caddeleri ve binaları, yine Binali Yıldırım´ın resmi, resmin yanında ?biz yaptık yine biz yaparız? pankartları donatıldı.

?DÜNYANI MÜSTESNA KENTİ İSTANBUL´DA YAŞAYAN DEĞERLİ İSTANBUL HALKI?

AKP İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı aday Binali Yıldırım, Kendisinin aday yapıldığını ancak asıl adayın AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söylüyor.

?Biz yaptık yine biz yaparız? pankart ve seçim sloganı ile 1994-2019 arasında İstanbul İhanet ettik, Kötülük ettik.  Bizi seçerseniz, İstanbul´a ihanet ve kötülük yapmaya devam edeceğiz diyor.

Dünyanı müstesna kenti İstanbul´da yaşayan değerli halkımız, 23 Haziran seçimlerinde İstanbul´a ihanet edenlerin suçlarına ortak olmayalım. İstanbul´u tekrar İstanbul´a ihanet edenlere teslim etmeyelimYAZARLAR

 • Cumartesi 18 ° / 6 ° Fırtına
 • Pazar 17 ° / 5 ° Bulutlu
 • Pazartesi 14 ° / 3 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.524%-1,43
 • DOLAR

  7,4738% 1,53
 • EURO

  9,0327% 0,72
 • GRAM ALTIN

  438,57% 0,24
 • Ç. ALTIN

  723,6405% 0,24