Gürer, "Vatanın dört bir yanını madenciler kuşatmış"

Akşener'den Erdoğan'a: "Bu ucube sistem sana yaramadı, gittiğin yol yol değil"

Erdoğan: "Bu muhalefete bu millet iktidarı vermez"

"DOLAR DÜŞSE DE GÜBRE FİYATLARI NEDEN DÜŞMÜYOR?"

ERKAN BAŞ, "TÜRKİYE HUKUK TARİHİNİN EN KARANLIK GÜNLERİNİ YAŞIYOR"

TBMM DİJİTAL MECRALAR KOMİSYONU  TOPLANDI

CHP Meclisi toplantıya çağırdı

TBMM GENEL KURULU   BİR AY ARADAN SONRA TOPLANDI

MİLLETVEKİLLERİNE KOVİD-19 AŞISI YAPILACAĞI HABERLERİNE YALANLAMA    

TSK'nin Aden Körfezi'ndeki görev süresi 1 yıl daha uzatıldı

“Millet, işsizlik ve yoksulluk kıskacında”

"Sarayın duvarlarından esnafın çığlığı duyulmuyor"

CHP'den istifaya hazırlanan vekiller Kılıçdaroğlu ile görüştü

HDP Saadet Partisi'yle görüşecek

"TÜRKİYE'Yİ NASIL BİR HALE SOKTUĞUNU GÖRMEK İSTERSEN GEL”

“CHP MEŞRUİYET SINIRLARININ DIŞINA ÇIKIYOR VE YIKIM SİYASETİ İLE HAREKET EDİYOR”

ADANA BAROSU’NDAN İRFAN FİDAN’IN ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELİĞİNE ATANMASINA TEPKİ

TÜRK ASKERİNİN ADEN KÖRFEZİ'NDEKİ GÖREV SÜRESİ UZATILIYOR    

HDP'li Paylan, "Bütün vatandaşlar için bıçak kemiğe dayandı"

İYİP'Lİ TATLIOĞLU. "YASAMA İŞLEYİŞİ DÜŞÜRÜLDÜ"    

Bahçeli,"HDP kapatılmalıdır"

AKP'li Şahin, "Savunma sanayimizde yerlilik yüzde 70'e ulaştı"

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, ""Artık kendi tankını, kendi piyade tüfeğini, kendi helikopterini, İHA'sını ve SİHA'sını üreten bir ülke konumundayız"dedi.

AKP Genel Sekreter Fatih Şahin, Anıtpark'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dikkate alınarak yapılan AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığının 7. Olağan Kongresi'nde konuşma yaptı.AK Parti iktidarında, savunma sanayisinde yerlilik oranının 70'lere ulaştığına işaret eden Şahin, şöyle konuştu:
"Artık kendi tankını, kendi piyade tüfeğini, kendi helikopterini, İHA'sını ve SİHA'sını üreten bir ülke konumundayız. İnşallah kısa bir zaman içerisinde kendi hava savunma sistemini oluşturan, kuran ve üreten bir ülke haline geleceğiz. İşte birilerinin rahatsızlığının nedeni bu. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe ve kendi ayakları üstünde daha güçlü bir şekilde durdukça ülkemize dönük oyunlar, provokasyonlar ve saldırlar da artıyor. Biz bir yandan bu hizmetlerimizi gerçekleştirmeye çalışırken bir yandan da bu saldırılarla mücadele etmek durumundayız."
Genel Sekreter Fatih Şahin, "İnşallah bu doğal gaz rezervimiz hem bizi masada daha güçlü kılacak hem de cari açıkla mücadelemizde bize çok büyük bir avantaj sağlayacak." dedi.
Şahin, Türkiye'yi her türlü inanç, görüş, düşünce ve yaşam tarzındaki insanlarla daha da geliştirerek büyüteceklerini, ortak aklı ve yönetişim kavramını daha fazla öne çıkaracaklarını belirtti.
Şahin, AK Parti ile birlikte kadınların sosyal hayatta çok daha güçlü bir özne olarak potansiyellerini topluma ve ülkeye sunabildiklerini ifade etti.


"Cumhurbaşkanımız yeni müjdeleri bizlerle paylaşacak"

Şahin, Türkiye'nin Karadeniz'deki doğal gaz keşfine ilişkin, "Artık enerji alanında da daha rekabetçi, dışa bağımlılığı daha düşük bir ülke konumundayız. Bu manada artık elimiz daha da güçlü, inşallah bu doğalgaz rezervimiz hem bizi masada daha güçlü kılacak hem de cari açıkla mücadelemizde bize çok büyük bir avantaj sağlayacak. Sondaj gemilerimiz Karadeniz'de ve Akdeniz'de arama faaliyetlerini sürdürüyorlar. İnanıyoruz ki çok kısa zamanda Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan yeni müjdeleri bizlerle paylaşacak." dedi.

Bilkent Şehir Hastanesi'ne ilişkin eleştirilere değinen Şahin, salgın döneminde bu yatırımın doğruluğunun daha iyi anlaşıldığını, mücadelede büyük avantajlar sağladığını söyledi.

"Cumhuriyetin 100. yılında bu hizmeti kazandırmış olacağız"

Şahin, "Saraçoğlu Mahallesi Koruma Yenileme ve Yaşatma Projesi"ne ilişkin de "İnşallah Cumhuriyetimizin 100. yılında Ankara'nın tarihi kimliğine uygun olarak, yeşili, doğayı, tarihi muhafaza ederek, tescilli binaları ve tarihi ağaçları muhafaza ederek Ankara'nın ve Çankaya'nın turizmine bu hizmeti kazandırmış olacağız." diye konuştu.

Şahin, Alman polisinin Berlin'de Mevlana Camisi'ne yönelik baskınına dair, "Aslında çiğnedikleri yalnızca o aziz mabedin halıları değildi, bütün insanlık değerlerini çiğnediler, bütün medeniyet değerlerini çiğnediler. Ben buradan bir kez daha bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a yönelik sözleri ile Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisinin Başkanı Geert Wilders'ın paylaşımına ilişkin Şahin, "Bugün Batı dünyası ve Avrupa büyük buhranın içerisinde. Bu gidiş iyi gidiş değil. Yabancılara saldırarak, İslam'a saldırarak ve Türkler'e saldırarak büyük bir düşmanlık sergiliyorlar. Ancak bunun bedelini ağır şekilde ödeyeceklerini hiç düşünmüyorlar." ifadelerini kullandı.

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ