Zekai BULUÇ


CHP İÇERİSİNDEKİ KAYIKÇI KAVGASI!


            Bir toplantıda büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ten “Mustafa Kemal” diye söz eden ve ATATÜRK adını kullanmamasına ilişkin soruya “Kişilerin, kavramların kategorize edilerek ayrışmanın bir unsuru yapılmasını doğru bulmuyorum” yanıtıyla kendi partisinden bile şimşekleri üzerine çeken İstanbul CHP İl Başkanı Canan KAFTANCIOĞLU, ATATÜRK’e “Dinsiz” diyenlere bile çerez oldu!

            Bundan yaklaşık 10-15 önce 50-60 kişilik bir grubun önünde Çanakkale savaşları üzerinde bir konuşma yaparken; (Çanakkale savaşları diyorum çünkü o savaş yüzlerce bölgede olmuştur) konuşmamda Yarbay Mustafa Kemal diye söz etmiştim. Toplantıdaki arkadaşın biri kurnazca sözümü cımbızlayarak “Zekai Bey niçin ATATÜRK demiyorsun?” diye bir soru yöneltti. Öfke kontrolümü yapabilmek için içimden birden ona kadar saydım ve o sözcüklerimi cımbızlayarak bana soru soran arkadaşa dönüp şunları söyledim:

            Arkadaşım, Çanakkale Savaşlarında, 19 Mayıs 1919’da Erzurum, Amasya, Sivas kongrelerinde ATATÜRK yoktu, çünkü daha alt ve üst emperyalistler kovulmamış Padişahlık, Hilafet kaldırılıp yerine Türkiye Cumhuriyet Devleti kurulmamış ve Medeni Hukuk yasasıyla soyadı kanunu çıkarılmamıştı! Cumhuriyet kurulmadan önce sarı saçlı mavi gözlü başkomutanımızdan Yarbay Mustafa Kemal, Gazi Mustafa Kemal Paşa diye bahsetmek yanlış mıdır? Eninde sonunda aynı devrimciden bahsetmiyor muyuz?

            Afyon Kocatepe’de M.Kemal Paşa mı yoksa ATATÜRK mü vardı?

            Türkiye’nin tüm sorunları bitti de, bir tek sarı saçlı mavi gözlü başkomutanımızdan bahsederken hangi ismi kullanacağımız sorunu mu kaldı?

            Evde kalın.

            Sağlıcakla kalın.

            NOT= Soyadı yasası gereğince Türkiye’de hiç kimse ATATÜRK soyadını alamaz, kullanamaz!Taner kanan
24.09.2020 19:12:31
Düzeltmeniz sabırla olmuş üstad..

YAZARLAR

 • Cuma 15 ° / -1 ° Parçalı bulutlu
 • Cumartesi 17 ° / 2 ° Parçalı bulutlu
 • Pazar 18 ° / 3 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.552%0,00
 • DOLAR

  7,4002% 0,44
 • EURO

  9,0071% 0,35
 • GRAM ALTIN

  442,18% -0,22
 • Ç. ALTIN

  729,597% -0,22