“Çukurovamızda ‘Tarım ve Su Yönetimi’ planlanmalıdır”

OSMAN YEREŞEN ANILDI

Bedelli askerlik ücreti arttı

Mumcu, Okkan ve Cem unutulmadı

Esendemir: Uğur Mumcu, sarsılmaz kalemiyle gazeteciliğin meşalesi oldu

TGK 22. BAŞKANLAR KURULU VİDEO KONFERANSTA BULUŞTU

KÜÇÜK “HUKUKSUZ VE KEYFİ UYGULAMALAR SON BULMALI”

Mayına basarak yaralanan er yaşamını yitirdi

ADANA BAROSU UĞUR MUMCU'YU  ANIDI

Uğur Mumcu, katledilişinin 28. yılında anılıyor

Adana SES, "Gözaltılar serbest bırakılsın"

Esendemir’den yerel basına destek çağrısı

AKKUYU NÜKLEER A.Ş: “BÜYÜKECELİ’DE MEYDANA GELEN HASARLAR TAZMİN EDİLECEK”

Adana Güçbirliği Vakfı Yönetiminden Vali Elban'a ziyaret

Türkiye'nin silahlı saldırı haritası: 2040 kişi yaşamını yitirdi

İnternet Arama Kayıtlarından Silinmek mi İstiyorsunuz?

DSİ ŞEHİRLERİ “SU” İLE BİRBİRİNE BAĞLIYOR

Vali Elban Çukurova Belediyesini Ziyaret Etti

Vali Elban’dan Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral İbrahim Koyuer’e Ziyaret

“Psikiyatri Uzmanlarının ruh sağlığını bozmayın”

 “Sağlıkçılar ekonomik olarak da tükenmişlik sınırına itilmektedir”

CHP İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI METE ÇELEBİ, BARO BAŞKANI AV.VELİ KÜÇÜK’Ü ZİYARET ETTİ.

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi, İl Sekreteri Av. Ahmet Orkun Parsak, Av. Berkay Arslan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük’e nezaket ziyaretinde bulundular

Av. Veli Küçük ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. CHP Adana İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine seçilen Mete Çelebi’yi kutlayarak, başarılar diledi.
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette güncel ve hukuki konular ele alındı.
Yargıda yaşanan sıkıntılara değinildi. Baro Başkanı Av. Veli Küçük, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında AYM'nin aldığı hak ihlali kararına yerel mahkeme tarafından tanınmaması hakkında,  “Maalesef bu karar ile hukuk katledilmiş, Anayasa ayaklar altına alınmıştır. Hak, hukuk hak getire.”  şeklinde insan hakları ve adalet konusunda kaygılarını paylaştı.  
Hukuk fakültelerinin sayısının artmasının da sıkıntılarına işaret etti. Türkiye'de art arda açılan hukuk fakültelerinin iş imkanı bulamayan mutsuz üniversite mezunları yarattığını kaydetti.   Baro seçimlerinin ertelenmesinin hukuk sistemine getirdiği zararları anlattı.  

Baroların genel kurulunun siyasi gerekçelerle ertelendiğini vurgulayan Baro Başkanı Av. Küçük özetle şunları söyledi: “Siyasi partilerin kongrelerine, sendikalara ya da diğer sivil toplum örgütlerine yasak gelmediği, propaganda faaliyetlerinin siyasi partilerce devam ettirildiği bir süreçte, barolara gelen yasağın sebebinin pandemi olmadığı aşikardır.

TBB seçiminde oy kullanacak delege sayısında kendi istedikleri görüşün önünü açmak için Ankara’da ikinci bir baronun kurulması sağlamaya çalışıyorlar. Bu dönem bizlere yapılan, baskı ve zulmü unutmadık. Bizlerin doğasında mücadele var. Avukatları susturamayacaklarını anlamıyorlar”

Baro Başkanı Av. Küçük, ayrıca ülkemizin insana yakışan bir gelecek kurabilmesi için, öncelikle gençlerin hayatın her alanında aktif bir şekilde var olmaları gerektiğini vurguladı.

Siyasette gençlere yer açılması, onlara öncelik tanınması gerektiğinin üstünde durdu. Ziyaret esnasında Baro Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sinem Tanrısınatapan da hazır bulundu.


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ