Emel Erkayıran-EMEKÇİ KADILARIN SESİ


KADİRLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

Vakfımız bilindiği gibi 7 Kasım 1994 yılında 82 kurucu üye hemşerimiz tarafından Ankara'da kurulmuştur.


Vakıf amacına uygun devam ederken, 2005 yılında Ahmet Refik BİÇER Genel Başkanlığındaki yönetim kurulu tarafından Genel Merkez Hizmet Binası alım kampanyası başlatılmış, Ömer YÜREKLİ Genel Başkanlığındaki yönetim kurulu ve Bina Alma Komisyonun üstün gayretleri, hayırsever hemşerilerimizin katkılarıyla 2016 yılı Haziran ayında gerçekleştirilmiştir.
Adana Şubemiz, Genel Merkezimizden daha önce yola çıkarak 2001 yılında Şube Başkanı Sayın Celil ÇUKUROVA ve yönetiminin çabalarıyla kurulan Bina Alma Komisyonunun faaliyetleri, hayırsever hemşerilerimizin verdiği katkılarla Seyhan Oteli yanındaki Uğur İş hanındaki daireyi satın almıştır.
Adana’nın gelişimi baraj tarafına olduğu için zamanla hizmet binası işlevini tamamlamıştır. Genel Merkezimiz, Şube Başkanı Nuri CESURER ve yönetimine eski binayı satma yetkisi vermiş, hemşerilerimizin yoğun olarak yaşadığı Çukurova İlçesindeki mevcut hizmet binamızı alma talebini iletmiştir. Adana’daki hemşerilerimiz üzerine düşen görevi yaparak şuan ki mevcut binamızın alımını gerçekleştirmişlerdir.
Genel Merkez, Kadirli Şubesi ve Adana Şubesi kadın kolları, il temsilcilikleri ve öğrenci temsilcilikleri Vakfımızın kuruluş amacına uygun olarak faaliyetlerine devam etmektedirler. Genel Merkezimiz ve Şubelerimiz hayırsever hemşerilerimizin katkılarıyla her sene 60-70 öğrencimize karşılıksız burs vermektedirler.
Bugünkü hedefimiz ise Üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kadirli’mizde bulunan arsamıza Kız Öğrenci Yurdu yapmaktır. Mesken alanı olan arsamızda imar değişikliği Kadirli Belediye Başkanımız Sayın Dr. Ömer TARHAN ve İmar Komisyonunun üyelerinin destekleri ile yurt alanı olarak tescil edilmiştir.
Eli öpülesi öğretmenimiz Sayın Fatma Kutlu KÖKSAL'ın (Kutlay Öğretmen) bağışları ile Fatma Kutlu KÖKSAL Kız Yurdu yapımını gerçekleştirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.
Vakfımızın kurumsallaşarak, yüz yıllar boyunca yaşaması temennisiyle tüm hemşerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Ahmet DEMİRELKadirli Eğitim ve Kültür VakfıGenel Başkanı

Vizyonumuz 
Memleketimizin gençlerinin eğitim ve öğretim aşamalarında çağın gerekleri doğrultusunda sürekli geliştirilebilen, donanımlı ve çok yönlü genç nesiller olarak yetişmesine yardımcı olmak; çağlar boyunca süregelen kültürümüzün, tabii zenginliklerimizin ve tarihimizin gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak.

Misyonumuz 
Eğitim gören, bilimsel araştırma yapan öğrencilerimize her türlü desteği vererek, kültürel ve eğitici yayınları desteklemek;  bilimsel konularda konferans, panel, kurs gibi faaliyetler düzenleyerek teşvik etmek, karşılıksız burs vermek;  gençlerin bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayacak faaliyetlere destek olarak önderlik yapmak;  Kadirli yöresinin tanıtımı için projeler hazırlamak, çevre ve toplum sağlığına katkı sağlamak.

Kadirli Eğitim Ve Kültür Vakfı (KA-VAK) İlkelerimiz
• Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KA-VAK) 7 Kasım 1994 tarihinde Merkezi Ankara olmak üzere kurulmuştur. Amaç, Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KA-VAK) Senedi ve Yönetmeliği Kapsamında Başta Kadirli Yöresi ve Kadirli İnsanı Olmak Üzere Tüm İnsanlığa Hizmet Etmektir.
• Yazışmalarında Sevgi ve Saygı Baş Kuralımızdır. 
• Türk ve İslam Geleneklerine Göre Hareket Etmek, İnsan Haklarına Saygılı Olmak Doğamız Gereğidir, Saygıda Kusur Olmaz, Taviz Verilmez,
• Kadirli Sevgisi, Ülke Sevgisi, Millet Sevgisi, Birlik Sevgisi Sevdamızdır. 
• Yazışmalarda Siyaset, Kimlik, Reklam, Kişisel Çıkarlar Ön Plana Çıkarılamaz.
• Yazışmalarda Sade ve Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzuna Uyulması Tavsiye Edilir.
• Hemşerilerimiz İstedikleri Takdirde KA-VAK Üyeliğinden Çıkma Hakkına Sahiptirler,  Zorlama Yoktur. 
• Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KA-VAK) Yönetimi Zaman Zaman Üyeler İçin Güncelleme Yapma Yetkisine Sahiptir, Üyeler Bu Hususu Üye Olurken Kabul Ederler.
• Yazışma Yapan Kişi Yazdıklarından Kendisi Sorumludur, Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KA-VAK) ve Üyelerin Sorumluluğu Yoktur.

Geçtiğimiz günlerde Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Adana ve Kadirli Şubeleri bir gün arayla genel kurula giderek yeni yönetim kurulu üyelerini belirledi. Vakfın Kadirli şubesi yönetim kurulu üyesi olarak her iki şubeye de hayırlı olsun der çalışmalarında başarılar dilerim.

Başka bir yazıda buluşmak dileğiyle sevgiyle kalın hoşçakalın. Akıl ve beden sağlığına dikkat edin.

 YAZARLAR

 • Cuma 36.8 ° / 23.2 ° Açık hava
 • Cumartesi 37.3 ° / 23.3 ° Açık hava
 • Pazar 38.3 ° / 22.4 ° Açık hava
 • BIST 100

  2.442%1,54
 • DOLAR

  16,7537% 0,33
 • EURO

  17,5224% -0,03
 • GRAM ALTIN

  967,03% -0,30
 • Ç. ALTIN

  1595,5995% -0,30