Emel Erkayıran-EMEKÇİ KADILARIN SESİ


AZRA için ADALET İSTİYORUZ!

Antalya'da, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'yu (21) katleden Mustafa Murat Ayhan'ın ve yargılandığı davanın 2'nci duruşması görüldü.


Ayhan, Antalya 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu bulunduğu Diyarbakır Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada katledilen Azra Haytaoğlu’nun ailesi ve yakınları Antalya Baro Başkanı Hüseyin Geçilmez, Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu üyesi avukatlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili ile taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmaya ayrıca Adana, Isparta ve Antalya Barosuna kayıtlı çok sayıda avukat katıldı.
Savunma yapan sanık Ayhan'ın yaşananlardan dolayı üzgün ve pişman olduğunu söylemesi üzerine salonda gerginlik yaşandı.
Sanık müdafii,Azra Haytaoğlu'na ait olduğu iddia edilen bir ses kaydını mahkemeye sundu. Ses kaydını dosyaya koymayan mahkeme başkanı, sanık avukatına geri verdi.
Haytaoğlu'nun avukatları ise tüm tanıkların dinlenilmesi, TCK 61'inci maddesi kapsamında sanığın adli sicil kaydının dosyaya getirilmesini, takdiri indirim nedenlerinin uygulamasına yer olmaması için diğer dosyalarının getirilmesini talep ettiler. Mahkeme başkanı avukatların taleplerini daha sonra değerlendirme kararı aldı.

DAVA ERTELENDİ

Sanığın tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme heyeti bir sonraki duruşmayı 21 Mart tarihine erteledi.
Adana barosu adına ve adana barosu kadın Haklari merkezi adına Av.Fatma BEYTAŞ ve Songül YILDIZ dosyayı takip etmekteyiz.
Bu bilgileri Adana Barosundan avukat Fatma BEYTAŞ hanımdan elde ettiğimi belirtmek isterim.
Vahşice öldürülen Azra kızımızın vefatının üzerinden aylar geçti (29 Temmuz 2021.)
Sanki katilin savunulacak bir yanı varmış gibi geçtiğimiz günlerde ikinci mahkemesi görüldü.
Henüz 21 yaşında, kadın haklarını savunayım derken, hayattan koparılan Azra nın annesinin gözyaşları bir gün olsun dinmedi. Babası da kızına şiirler yazarak kendini avutuyor. Diğer aile fertleri de perişan haldeler.
Mahkeme salonunu kadın erkek gönüllü avukatlar doldurmuş. Özellikle Adana Barosundan gelen kadın avukatlarla gurur duydum. Yetki belgeleri olmadan mahkemeye katılan Fatma BEYTAŞ ve Songül YILDIZ Hanımlara YENİ ADANA gazetemizden teşekkür etmek istedim .

HAYTAOĞLU AİLESİNİDEN TEBRİK VE TEŞEKKÜRLER
“Katil ispartali olmasına rağmen Isparta barosunun çok kalabalık bir avukat topluluğu göndermesi bizi çok gururlandırdı, teşekkür ederiz .
İstanbul Barosu ndan gelen avukatlara,
Adana ve Antalya Barosu nada teşekkür ederiz.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili ve avukatlarına destekleri için çok teşekkür ederiz.
21 Mart 2022 tarihinde yapılacak olan mahkemeye daha kalabalık bir şekilde katılmak istiyoruz. Yanımızda olan destek veren tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz. “
HAYTAOĞLU ailesi birbirine çok tutkunlar. Aralarında hesap kitap hiç olmaz. Sadece ve sadece sağlam bir duruş sergilemek için hep bir arada ve güçlü görünmeye çalışma çabalarını takdir ediyorum. Çok ta kalabalıklar ve bu yüzden daha gür çıkıyor sesleri.
Bu güç karşısında şeytanın avukatı daha fazla nasıl dayanacak ve neyi, nasıl savunacak bilemiyorum.
Artık sona gelindiğini düşünmek istiyorum. Bu düşünceler, sadece benim değil, ailenin, Kadirli halkının, hatta tüm Türkiye’nin ortak düşüncesidir eminim.
HAFTAYA BAŞKA BİR YAZIDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE SAĞLIKLA HUZURLA KALIN.YAZARLAR

 • Cuma 36.8 ° / 23.2 ° Açık hava
 • Cumartesi 37.3 ° / 23.3 ° Açık hava
 • Pazar 38.3 ° / 22.4 ° Açık hava
 • BIST 100

  2.442%1,54
 • DOLAR

  16,7537% 0,33
 • EURO

  17,5224% -0,03
 • GRAM ALTIN

  967,03% -0,30
 • Ç. ALTIN

  1595,5995% -0,30