“TATİLDE HER GÜNE BİR ETKİNLİK PLANLAYIN”

Üniversitelerin altın çağı sona eriyor

Okçular Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncel’i Ziyaret Etti

BAŞKAN ERDEM ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU 

2020/’21 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYILINDA EĞİTİMİN DURUMU

Çukurova Üniversitesinden TÜBİTAK Dergileri İçin Bir Editör Daha

ÖZEL OKUL KURUCULARI ÖRGÜTLENİYOR!

Allianz Motto Hareket Adana’da da dijital eğitimlerle devam ediyor

Eğitim-Sen: "Boğaziçi Üniversitesi Bileşenlerinin Yanındayız"

Yüz yüze eğitim için adım atıldı!

Eğitimin İçeriği Masaya Yatırılıyor

Yüz yüze yapılacak sınavlar ertelendi

60 Metre Yüksekliğindeki Siloyu 8 Saniyede Enkaza Çevirdiler

EĞİTİMSEN,”SINAVSIZ EĞİTİM MODELİ GELİŞTİRİLMELİDİR”

ÇÜ Ziraat Fakültesinin Dergisi TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizinine Girdi

Seyhan'da zabıtaya “Salgında Davranış” eğitimi

ÇÜ AGENTEM Türkiye’nin İlk, Avrupa’nın Sayılı Merkezleri Arasında

Ç.Ü.'de bir ilk “ÇEVRİMİÇİ KURS”

Rektör Prof. Dr. Tuncel ÇÜTAM'daydı

KİMFOR 2 Konferansı tamamlandı

Dünyanın En İyi Bilim İnsanları Listesinde Çukurova Üniversitesi 8 Akademisyenle Yer Aldı

Prof. Dr. Recai Kuş rektör adayı oldu

Prof. Dr. Recai Kuş, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör adaylığı için YÖK’e başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Yükseköğretimin farklı kademelerinde aldığı görevler ve akademik çalışmaları başta olmak üzere, uzmanlık alanında ve ilgi duyduğu geniş yelpazede ilgilendiği konularda edindiği bilgi ve birikimini memleketi Adana’da hizmet ederek hayata yansıtmak istediğini ifade eden Prof. Dr. Recai Kuş ulusal ve uluslararası ölçekte aktif katkı verdiği ve yer aldığı projelerden edindiği tecrübelerini Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü gibi ulvi bir görevi üstlenerek, daha üst seviyelere taşımak istediğini söyledi. 

Prof. Dr. Recai Kuş, ülkemizin 2023 ve 2053 hedefleri doğrultusunda çalışmalar yapılması gerektiğinin önemine değinerek, toplumla bütünleşen, sanayi ile iç içe, girişimcilik temelli ve uygulama odaklı bir yönetim anlayışını etkin kılacağını belirtti. 

Prof. Dr. Recai Kuş, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin rekabetçi bir stratejiye ihtiyacı olduğu ve bulunduğu çevre itibariyle buna mecbur olduğunun görüldüğünü belirtti. O sebeple, üniversitenin yeni kurulan üniversiteler içerisinde halen çok fazla sorunları olan bir üniversite görünümünde olduğunu ifade etti. Üniversitenin konumu, fiziki yetersizlikler, personel ihtiyacı başta olmak üzere, çekiciliğinin yükseltilmesi ve çevresindeki güncel sorunlara çözümler üretebilmesi için güvenilir yol haritalarının belirlenmesinin öncelikli sorunlar olduğu ortaya kondu. Prof. Dr. Recai Kuş, bu sorunların aşılamayacak sorunlar olmadığını, iyi bir yönetim anlayışı ve liyâkatlı yöneticilerle kısa sürede aşılabileceğini söyledi. 

Prof. Dr. Recai KUŞ kimdir?

1968 yılında Adana’da doğdu, İlk ve Orta Öğrenimini Adana’da tamamladı. Lisans ve Yüksek lisansını Ankarada Gazi Üniversitesinde Doktora eğitimini ise 2007 yılında Selçuk Üniversitesinde tamamladı. 
Çok sayıda ulusal ve uluslar arası indeksli dergilerde yayınları bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası konferanslarda bildiriler sunmuştur. Konferans, Eğitim, Seminer ve çalışma ziyareti sebebiyle 50’den fazla ülkede bulunmuştur. Avrupa Birliği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TUBİTAK ve Kalkınma Ajansları tarafından desteklenen projelerde görev almıştır. Halen Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. İki çocuk babasıdır. Toplumsal hizmetlere dönük gönüllülük faaliyetleri de yürütmektedir. İngilizce bilmektedir.  

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ