Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın Yaza Merhaba Konserleri başladı

AHŞAP OYMACILIĞINI YAŞATMAYA ÇALIŞIYOR

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın Yaza Merhaba Konserleri başlıyor

Gazeteciler dizi oyuncusu oluyor

22. DEVLET TİYATROLARI - SABANCI ULUSLARARASI ADANA TİYATRO FESTİVALİ DEVAM EDİYOR  

Edebiyatta dev işbirliği:Çukurova Belediyesi ve Yeni Adana Gazetesi “Çukurova Öykü Ödülü Yarışması” düzenliyor

Adana Tiyatro Festivalinin ikinci haftası başlıyor

Adana Sinematek etkinlikleri başladı

Ç.D.S.O. YAZ KONSERLERİ BAŞLIYOR!

"Cumhuriyet'i biz böyle kazandık" pankartlı fotoğrafın resmini çizdi

DEVLET TİYATROLARI - SABANCI ULUSLARARASI ADANA TİYATRO FESTİVALİ’NDE 22’NCİ KEZ PERDE ZAMANI

TÜRK SİNEMASINDA BİR İLK: ROBOT OYUNCULAR BEYAZPERDEDE

Reverans Sanat, oyunculuk kampı açıyor

Ç.Ü.'de Prof. Dr. Hilmi Yücel Anısına Karma Sergisi

12 Ressam’dan karma sergi

Tiyatrocu Erol Keskin yaşamını yitirdi

AHMED DOKUZOĞLU SEKİZİNCİ KİTABI KANEPE – KÖY HİKAYELERİ'Nİ YAYINLADI

DEVLET TİYATROLARI - SABANCI ULUSLARARASI ADANA TİYATRO FESTİVALİ 22. YILINDA PERDELERİNİ AÇIYOR

Ayaz, “Türkiye’de sanat yeterince anlaşılmadı”

TARSUS’TA ARATOS GÖZLEMEVİ KURULUYOR

Ressam Çevirgen, “Sanat, estetik bakışın imzasıdır”

Ahmet Dokuzoğlu’nun “Ben Ve Anılar” öykü kitabı yayınlandı

Dokuzoğlu, “Bu kitabımın bütün gelirleri 7 yıldır yüzünü göremediğim torunum Kerem Tarık Dokuzoğlu’nun eğitim giderleri için ayrılacaktır.-ben ve anılar kitabım 160 sayfa olup içerisinde 23 öykü ve anı bulunmaktadır” dedi.

- Dokuzoğlu, “ Bu kitabımın satış işlemi Niğde ilimizde ve internet aracılığı ile yapılacaktır. Sadece istekte bulunan kitapçı  dükkanlarına satış izni verilecektir. Ben ve anılar kitabımızın satış fiyatı maliyetine yakın sadece 15 tl olacaktır. (PTT masrafı bize aittir.)” dedi.

VAHİT ŞAHİN

Arş.Öykücü-Şair-Bestekar Ahmet Douzoğlu’nun “Ben Ve Anılar” öykü kitabı yayınlandı. Dokuzoğlu, “7.Kitabım olan “BEN VE ANILAR” Kitabımda herkes kendinden bir parça bulacaktır. Kitabı okurken bazen ağlayacak, bazen gülecek, bazen de insanlığımızı sorgulayacaksınız. Sorgulamak insani bir görevimizdir” dedi.

Dokuzoğlu kitabı hakkında şunları söyledi:

“BEN VE ANILAR kitabım Kültür Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğünden izin alınarak, Ahmet Dokuzoğlu adına yayım yapmaktadır. Bundan sonraki kitaplarımda aynı durumla piyasaya çıkacaktır.

       Buradaki amacım Yazarlarımızı sömüren, Tekelci Yayın evlerine karşı bir başkaldırı niyetidir. Çukurova’mız da nice yazarlar bunların tuzağına düşmüş, onların değerli duygularını sömürerek varlığını sürdürmüşlerdir.

” BEN İSTANBUL’A GİTMİYORUM, İSTANBUL BİZE GELSİN”

Bundan sonra; ” Ben İstanbul’a Gitmiyorum, İstanbul Bize Gelsin” düşüncesiyle sömürü guruplarına meydan okuyorum.  Onlar yazarlarımızı bölüp parçalamış, eserlerini bu topluma okutamamışlardır. Çünkü emperyalist düşüncelerle harekat ederek, kitap fiyatlarını yüksek tutmuşlar,içerikten çok görüntüyü amaç edinmişlerdir. Bu gün ülkemizde okuryazar oranı %95 lerde olmasına rağmen, kitap okuyan oranı % 5 lere kadar düşmüştür. Bu o yayın evlerinin ve bölücü siyasi düşüncelerin eseridir. Bunu yenmek için Halkımızdan yardım istiyorum. Bana ve benim gibi yazım çalışmasında tanınamayan kişilerin kitaplarını alarak sahip çıkmalarıdır. Başta Devletimizin Büyükleri(Valilerimiz, Kaymakamlarımız),ayrıca Belediye Başkanlarımız kültürümüzü tanıtmak sizlerin en önemli görevidir. Yerel Basınımız da bu görevin sorumlularındandır. Ne yapmanız gerektiğini söylemiyorum. Sadece bu toplumu kitap okumaya teşvik etmenizi diliyorum. O da bizlerden geçer. Unutmayın ne kadar zengin olursanız olun, kitap okumayan toplumların yaşaması, çağdaş dünyaya uyum sağlaması hayaldir.  

“BEN VE ANILAR” KİTABIMDA HERKES KENDİNDEN BİR PARÇA BULACAKTIR.”

      7.Kitabım olan “BEN VE ANILAR” Kitabımda herkes kendinden bir parça bulacaktır. Kitabı okurken bazen ağlayacak, bazen gülecek, bazen de insanlığımızı sorgulayacaksınız. Sorgulamak insani bir görevimizdir.

      Şu anda yayınlanmış ve yayınlanacak öykü sayım 100’ü çoktan geçmiştir. Bu yazım hayatında önemli bir yerdir. Dikkate alınacağını umuyorum. Tüm halkımıza hayırlı olmasını dilerim.”