ADANA’DA GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇILARI BULUŞTU

Mobil oyunlara 120 milyar dolar harcanacak

PTT'DEN  “UEFA EURO 2020TM” KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI

SAHİM-SEN: ""SAĞLIK ÇALIŞANLARINA COVID EK ÖDEMELERİ  ADİL DAĞITILMIYOR"

AHEF: "Aşıda hız kazanmak için aşı merkezleri kurulmalı"

AFET YÖNETİMİNDE BAŞARININ ANAHTARI KAPSAMLI İŞ BİRLİKLERİ

Takviye gıda satışları yüzde 140 arttı

"Eko tahribat sürerse gelecekte yeni pandemiler yaşanacak!"

 İş aramanın tam zamanı

JMO’dan “Çevre”uyarısı

PTT’DEN “DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ” KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI

"Her yıl 300 milyon yeni fidan dikiliyor"

Herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkı var

Anadolu’nun Kadın Gücü yarışması üçüncü kez düzenlendi

MİLLİ SPORCULARDAN LÖSEMİ HASTALARINA DESTEK!

"Sağlık çalışanının yüzde 67’si şiddete maruz kalıyor"

SABANCI VAKFI 12.SEZONUNDA “FARK YARATANLAR”I TANITTI

Hayvan Dostu İletişim Kılavuzu yayınlandı

Yaşlı ve genç kesim Covid-19’dan sonra ortak noktada buluştu

2020 yılında 150 binin üzerinde ölümlü yaralanmalı trafik kazası oldu

Aydem Enerji'den gençlere online staj imkanı

Vali Süleyman Elban'a ziyaretler sürüyor

Adana Valisi Süleyman Elban, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük'ü kabul etti ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden brifing aldı.

İlimizdeki hayat boyu öğrenme faaliyetleriyle ilgili incelemelerde bulunmak üzere kentimize gelen Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Yurt Dışı Teşkilatı Daire Başkanı Salim Donat Vali Süleyman Elban’ı ziyaret ederek Vali Elban’ın yeni görevinin hayırlı uğurlu olması temennisini ilettiler.
Vali Süleyman Elban Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük ve beraberindeki heyete iyi dilek ve güzel düşünceleri için teşekkür etti.


İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun’un da hazır bulunduğu ziyarette konukları ile bir süre sohbet eden Vali Süleyman Elban, “Koronavirüs salgını sürecinde tüm dünya maske konusunda sıkıntı yaşarken hayat boyu öğrenme kurumlarının eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra biz bize yeteriz diyerek tamamen yerli ve milli imkânlarla maske, siperlik ve temizlik ürünlerinin üretimine dayalı çalışmalar yapması bizleri gururlandırdı.” ifadelerine yer verdi.
Konuşmasına devam eden Vali Süleyman Elban, “Ziyaret vesilesiyle Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük’ün nezdinde başta Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk olmak üzere ülkemizin koronavirüs ile mücadele konusundaki çalışmalarına katkı sunan ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.
Ziyaret karşılıklı sohbetin ardından sona erdi.

 

VALİ SÜLEYMAN ELBAN, İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNDEN BRİFİNG ALDI

Bu arada Vali Süleyman Elban, il genelinde tarımla ilgili gerçekleştirilen tüm çalışmalar hakkında İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden brifing aldı.
Makam toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan’ın yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Adil Alan ve kurum temsilcileri katıldı. Toplantıda kent genelinde şimdiye kadar gerçekleştirilen tarım faaliyetleri ile bundan sonra yapılması planlanan yeni çalışmalar hakkında Vali Süleyman Elban’a detaylı bilgiler verildi.


Vali Elban, toplantıda yaptığı değerlendirmede verimli topraklarıyla tarımın göz bebeği olan Adana’nın tarımsal potansiyelini daha da yukarılara taşıma hususunda yapılan çalışmaları kararlılıkla devam ettireceklerini dile getirdi.
Kentte gerçekleştirilen tarım faaliyetlerinin ülke ekonomisine sağladığı katkının sürdürülebilir olması, hiç kuşkusuz geleneksel tarım anlayışının ötesine geçerek modern tarım anlayışı içerisinde tarımsal faaliyetlerin gerçekleştirilmesine bağlı olduğuna değinen Vali Süleyman Elban Adana’yı tarımın öncü kenti haline getirmek için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.
Konuşmasına devam eden Vali Süleyman Elban “Valilik olarak çiftçilerimizin, bu zamana kadar olduğu gibi, bundan sonrada tüm sıkıntılarıyla yakından ilgilenecek, her zaman onlara destek olmayı sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.
Toplantı, yapılan bilgilendirmelerin ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.(CO)