Zeydan Karalar yol çalışmalarını inceledi

Anavarza Antik Kenti ‘ne ÇKA Desteği

Ç.Ü.'den Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’ne Destek 

Büyükşehir'in "Engelli Çocuk Mola Evi" açıldı

NAZLIAKA SEYHAN’IN ÜRETEN KADINLARIYLA BERABER

BAŞKAN ERDEM, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

YÜREĞİR BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ

En Yakıt'tan "Çevren Geleceğindir" sloganı

SEYHAN BELEDİYESİ EMEKÇİLERİNİN PROMOSYON SEVİNCİ

ÇKA Mali Destek Programlarını Açıkladı

OSMANİYE OSB 7 ŞİRKET İLE ISO 500’DE

Başkan Karalar Ceyhan’la özel ilgileniyor

ÇUKUROVA TEKNOKENT YÖNETİCİLERİ VALİ ELBAN'I ZİYARET ETTİ

"Daha özgürlükçü, insan ve adalet odaklı bir anayasaya ihtiyaç var"

Büyükşehir Karataş ve Yumurtalık’ta sahilleri temizliyor

ÇÜTAM Konferansları Devam Ediyor

“ÜNİVERSİTELER BİLİM YUVALARIDIR, SİYASİ ATAMALAR YAPILMAMALIDIR”

Kabasakal’da Muhtarlığı Muharrem Öcal Kazandı

SEYHAN’DAN “ÇEVRE GÜNÜ” ETKİNLİKLERİ

Zeydan Karalar çiftçinin sorunlarını dinledi

“DİJİTAL TIR” SENİN ŞEHRİNDE

Büyükşehir’de gergin meclis

2019 yılı faaliyet raporu üzerinde görüşlerini açıklayan Ak Parti Grup Balşkanvekili Ozan Gülaçtı’ya cevap veren Başkan Zeydan Karalar, ses tonunu yükseltince, Cumhur ittifakı üyeleri yerinden cevap verince gerginlik yaşandı.-Yerinden kalkan meclis üyel

Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin Temmuz ayı son oturumunda sinirler gerildi.

Başkan Zeydan Karalar, katipler Cemal Demirdağ ve Sevil Can tarafından açılan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde uzun süren gündem dışı konuşmalardan sonra gündemlere geçildi.

2019 yılı faaliyet raporunun görüşülmesi nedeniyle Başkan Zeydan Karalar, divandan kalkarak yerini meclis 1. Başkanvekili Yasemin Şule Özülkü’ye devretti. Karalar salona geçerek meclis üyeleri arasına oturdu.

Gündemin 37. Maddesinde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılı faaliyet raporu görüşmeye açıldı. AK Parti Grup Başkanvekili faaliyet raporunun yazıldığı kitaptan alıntılar yaparak eleştirisini yaptı. Gülaçtı,  konuşmasının sonunda “Sıfıra sıfır elde demagoji, popülizm ve mağdur edebiyatı var” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar eleştirilere cevap vermek üzere kürsüye geldi. Karalar, “Siyasilerin notunu Sayın Gülaçtı değil, o sokaktaki halk sandıkta verir” deyince CHP’li grup üyeleri alkışladı.

Karalar,”3.5 sene sonra sandık başına gittiğinizde notunuzun ne olacağını Adana’nın yüce halkı tayin eder, sen değil Gülaçtı, kusura bakma. Sevgili Adanalılar, Zeydan Karalar’ın söylediğimizin bir tanesi gerçek çıkmazsa” deyince meclis üyelerinden bir kişi “istifaya hazırım” deyince Karalar “Evet” diye onay verdi.

Daha sonra karşılıklı atışmalar devam edince Başkan Karalar, Cumhur İttifakı üyelerine bağırarak “Otur oturduğun yerde, otur” dedi. Meclis üyeleri ayağa kalktı, birbirlerinin üzerine yürüdü. Yumruklaşma olmadan kısa süren arbede araya giren diğer meclis üyeleri tarafından yatıştırıldı.

Sataşma var diyerek söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı,” Başkan Zeydan Karalar 10 dakika konuştu, ortam gerildi” dedi.

2019 yılı faaliyet raporu daha sonra oylamaya sunuldu. Meclis Başkanı Yasemin Şule Özülkü, raporun oy çokluğuyla kabul edildiğini söyledi. Buna Cumhur ittifakı üyeleri itiraz etti. Meclis katibi Cemal Demirdağ, Yazıişleri Müdürü Kaşif Barut’un uyarısı üzerine Şule Özülkü’nün yanlış yaptığını belirterek, oylamanın kamera kayıtlarından tespit edilip tutanağa geçirileceğini söyledi.

Daha sonra 38-41. Maddelerden teklifler komisyonlara havale edilirken, komisyon raporları da oy birliği ile kabul edildi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclis çalışmalarına 17 Ağustos 2020 saat 14.00’te devam edecek.

(VŞ)