Gürer, "Eğitim çağında 1 milyon 272 bin sığınmacı var"

CHP, KHK İLE İHRAÇ EDİLEN YURTTAŞLARLA BULUŞMALARI İZMİR’DEN BAŞLATTI

Erdoğan, Kilis Yukarı Afrin Barajı ve İçme Suyu İsale Hattı Açılış Töreninde konuştu

CHP Çukurova teşkilatı Yurt Mahallesinde

Gürer: “Deniz kirliliği tüm denizler için risk, sorumlu, siyasi iktidardır”

Vedat Gündoğan yerel medyaya destek istedi

Çelik, "Adana'dan çalınan eserler geri getirilecek"

KILIÇDAROĞLU, "HEPSİNİ TEMİZLEYECEĞİZ"

Temel Atma Tarihi Yaklaşıyor Kanal İstanbul’da Tartışma Büyüyor

CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: “TÜİK’E GÖRE ERKEKLER İŞİNİ KAYBETTİ, KADINLAR İŞE BAŞLADI”

Gürer: “Meralar alarm veriyor”

CHP ‘li Nazlıaka, Zeydan Karalar’ı ziyaret etti

CHP'Lİ KARABIYIK'TAN LGS SINAVI ELEŞTİRİSİ

AKP'li Özhaseki,"Bütün ülkeler küçülürken biz büyüdük"

KILIÇDAROĞLU: "CHP'Lİ BELEDİYELER FAKİR FUKARANIN YANINDA OLDU"

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER  ADANA’YA GELİYOR

Turkiye geçen yıl 9 milyon 750 bin ton buğday ithali ile Dünyanın enbüyük gıda ithalatçısı Çin'i geride bıraktı

MHP Adana tüm birimlerle sahada olacak!

Erdoğan,"AK Parti'yi kirli seneryoların içine çekme gayretlerini kabul edemeyiz"

"Eğitimde Açılan Makasa Rağmen Öğrenciler Aynı Sınav İle ‘Sınandı’"

CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ KASAP,    "İKTİDAR AŞILAMAYI BECEREMEDİ"

AKP’li Çelik’ten Büyükşehir’deki haciz olayına yorum

Çelik, “"Hiç kimse kendi tembelliğini iktidarın üzerine atmaya çalışmasın" dedi. Çelik, ""Belediye başkanı oluyorlar ondan sonra da diyorlar ki 'Biz bu kadar borç beklemiyorduk, biz bu hizmetleri nasıl yapacağız'" dedi.

AKP  Sözcüsü Ömer Çelik, Partisinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı devam ederken Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. 

"Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'nın odası haczedildi. Bu konuya ilişkin değerlendirmeniz nedir? CHP kanadından 'CHP'li belediyeler çalıştırılmıyor' iddiası var. Bu konudaki görüşünüz nedir?" sorusuna karşılık Çelik, "CHP'li belediyeler çalıştırılmıyor iddiasını anlamakta güçlük çekiyorum" dedi.

Her belediye başkanının seçime girdiği zaman belediyenin borçlarını ne şekilde ödeyeceğini ve hangi hizmetleri vereceğini söylediğini ifade eden Çelik, şöyle konuştu:

"Belediye başkanı oluyorlar ondan sonra da diyorlar ki 'Biz bu kadar borç beklemiyorduk, biz bu hizmetleri nasıl yapacağız'. Hiçbir belediye başkanı kendilerinden önceki, bundan önceki, hiçbiri borçsuz belediye devralmadı ki. Herkes belli bir miktar borçla bırakıyor diğerine. Siyasetçinin yeteneği hem bu borçları ödeyip hem de bu hizmetleri yapabilmesidir. Bunun en parlak örneklerinden biri, Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığıdır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çökmüş, bitmiş, borç dolu, hiçbir iş yapamayan bir belediyeyi devraldığını belirten Çelik, "Hem o belediyenin borçlarını ödedi hem herkes hak edişini aldı hem de İstanbul'a büyük projeler kazandırıldı." dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesine haciz olayında bütün CHP'li belediye başkanlarının "Adana'daki belediye haczedildi, biz başkanın yanındayız, hizmetlere devam edeceğiz." ifadelerini kullandığını aktaran Çelik, "Bunu hükümet mi haczetmiş? Bunun hükümetle ne ilgisi var? Bu konuyu gündeme getirirken hükümetle ilgili eleştiri üretiyorlar." diye konuştu.

Özel sektörden birine borçlu olunduğunu belirten Çelik, "Sanki hükümet gelmiş de belediye başkanının masasını ve sandalyesini almış gibi bir yaklaşım üretiliyor. Bunlar yanlış işler." ifadelerini kullandı.

Belediye başkanlarının, vatandaşın önüne hizmetle çıkması gerektiğinin altını çizen Çelik, hizmetle çıkmayıp sürekli "İktidar belediyelerimizi çalıştırmıyor." ifadelerinin kullanıldığını söyledi. Çalışmak isteyenin yolunun her zaman açık olduğunu dile getiren Çelik, "Bakın, hizmetle mi gündeme geliyorlar, siyasi polemiklerle mi gündeme geliyorlar? CHP Genel Merkezinin yapacağı işi, polemik dışı belediyeler yapmaya başladı. Hizmet işini kimin yaptığı belli değil. Kaç tane birbiriyle çelişik söz, yaklaşım çıkıyor, bunu takip etmekte zorlanıyoruz." değerlendirmesini yaptı.

2 milyar lira geliri olan belediyenin, 3-4 milyonluk borcu ödemediğini, bunun rahatlıkla ödenebileceğini anlatan Çelik, sözlerini şöyle tamamladı:

"Niye ödememiş? Ödememiş. O firma hukuki yola başvurmuş. Belediye ile firma arasındaki mesele. Belediye bu ödememeyi nasıl yapmış, herkesin takip etmesi gereken bir şey. Bunun hiçbir tarafında hükümet yok. Sözcü çıkıyor, 'iktidar belediyelerimizi çalıştırmıyor'. Çalışmak isteyen vatandaşın önüne hizmetle çıkar. Hiç kimse kendi tembelliğini iktidarın, hükümetimizin üzerine atmaya çalışmasın."

(VŞ)