Zeydan Karalar yol çalışmalarını inceledi

Anavarza Antik Kenti ‘ne ÇKA Desteği

Ç.Ü.'den Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’ne Destek 

Büyükşehir'in "Engelli Çocuk Mola Evi" açıldı

NAZLIAKA SEYHAN’IN ÜRETEN KADINLARIYLA BERABER

BAŞKAN ERDEM, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

YÜREĞİR BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ

En Yakıt'tan "Çevren Geleceğindir" sloganı

SEYHAN BELEDİYESİ EMEKÇİLERİNİN PROMOSYON SEVİNCİ

ÇKA Mali Destek Programlarını Açıkladı

OSMANİYE OSB 7 ŞİRKET İLE ISO 500’DE

Başkan Karalar Ceyhan’la özel ilgileniyor

ÇUKUROVA TEKNOKENT YÖNETİCİLERİ VALİ ELBAN'I ZİYARET ETTİ

"Daha özgürlükçü, insan ve adalet odaklı bir anayasaya ihtiyaç var"

Büyükşehir Karataş ve Yumurtalık’ta sahilleri temizliyor

ÇÜTAM Konferansları Devam Ediyor

“ÜNİVERSİTELER BİLİM YUVALARIDIR, SİYASİ ATAMALAR YAPILMAMALIDIR”

Kabasakal’da Muhtarlığı Muharrem Öcal Kazandı

SEYHAN’DAN “ÇEVRE GÜNÜ” ETKİNLİKLERİ

Zeydan Karalar çiftçinin sorunlarını dinledi

“DİJİTAL TIR” SENİN ŞEHRİNDE

Büyükşehir’de haciz tartışması

Cumhur İttifakı sözcüleri 10 Temmuz 2020 Cuma günü Başkanlık makamına gelen haciz işlemlerini gündeme getirdiler. CHP Grup Başkan Vekili de icra işlemi nedeniyle Cumhur İttifakı’nın Belediyeyi çalıştırmamasına ve gerekli desteği vermemesinin yol açtığın

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı dördüncü oturumunda geçen hafta Başkanlık makamına gelen haciz işlemi damgasını vurdu.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Bayar, katipler Cemal Demirdağ ve Sevil Can tarafından açıldı. Gündem dışı ilk sözü alan MHP Grup Sözcüsü Cemal Demirdağ, Ayasofya Müzesinin cami haline dönüştürülme kararına değindikten sonra 10 Temmuz 2020 Cuma günü Adana Büyükşehir Belediye Başkanlık makamına gelen haciz işlemine değinerek,”Ne oldu bize, ne oldu Adana Büyükşehir Belediye’sine? Bu olay çok üzücü ve düşündürücüdür” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan, Ayasofya camiye dönüştürülmesine yönelik destek konuşması yaparak,”Mustafa Kemal ve arkadaşlarının İstanbul’un geri alınması göz ardı edilmemelidir” dedi.

Seyhan,”Hangi sebeple olursa olsun Büyükşehir Belediye Başkan makam odasının hacze girişilmesi hiç sevinilecek ve zafer naraları atılacak bir şey değildir. O koltuk Zeydan Karalar’ın değil, tüm Adanalılarındır. Buranın saygınlığı, itibarı sadece CHP’nin değil, hepimizindir” dedi.

Seyhan, makama gelen haciz olayının gerçekleşme nedenlerinin altına bu mecliste Cumhur İttifakının gerekli desteği vermemesinin yattığını söyledi.

AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan ise haciz olayını bir tiyatroya benzeterek, “Bu oyunu tiyatro salonunda tiyatro olarak sürdürülmektedir” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ozan Gülaçtı da, Adana Büyükşehir Belediyesi makamının bir sembol olduğunu belirterek, makamın icra memurlarına tesliminin kendilerini sevindirmediğini, aksine yıktığını söyledi. Şov amaçlı yere oturarak, ucu açılmamış kalemle son sahnenin oynandığını ifade eden Gülaçtı, belediyeye haciz işlemi gönderen avukatın belediye personeli olmasına dikkat çekti. Bundan dolayı kamu zararı oluştuğunu da iddia eden Gülaçtı, bunun bir suç olduğunu söyleyerek, “Başkan isteseydi bu haciz işlemini durdurabilirdi. Zeydan Karalar başkanlık koltuğunu temsil edemeyen başkan olarak tarihe geçmiştir” dedi.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Gündemin 27. Maddesinde encümen üyelikleri için gizli oyla seçime geçildi. 8 aday içinden en yüksek oyu alan Cumhur ittifakından Vedat Cengiz, Yusuf Eroğlu, Abdullah Avcı, İhsan Topçu ve Hasan Karaoğlu encümen üyesi seçildi. Encümen Üyelerinin her Çarşamba günü toplanılması kararlaştırıldı. Daha sonra 8 madde daha karara bağlandı.

ASKİ FAALİYET RAPORU REDDEDİLDİ

ASKİ Genel Kurulunda ise ASKİ’nin 2019 yılına ait faaliyet raporu Cumhur ittifakının oylarıyla reddedildi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi ve ASKi Genel Kurulu çalışmalarında yarın saat 14.00’ten itibaren devam edecek.

(VŞ)