Soner Çetin’den “verginizi ödeyin” çağrısı

Büyükşehirden mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına süt ve hijyen kiti

ÇOCUK HAKLARI TEMSİLCİLERİNDEN VALİ ELBAN’A ZİYARET

ÖRCÜN KÖYÜNE KUVAYI MİLLİYE PARKI YAPILIYOR

YÜREĞİR’E YÖRESEL ÜRÜNLER VE MUTFAK SANATLARI MERKEZİ KURULUYOR

REKTÖR TUNCEL'DEN BARO BAŞKANI KÜÇÜK’E İADE-İ ZİYARET

Başkan Akay “Kısırlaştırma işlemi amacına ulaşıyor”

BAŞKAN ERDEM MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Erdem, "Bizler Koltuk Eskitmeye Değil Ayakkabı Eskitmeye Geldik" 

VALİ ELBAN VALİ YARDIMCILARI VE KAYMAKAMLARLA BİR ARAYA GELDİ

Aşçılar ve pastacılar her yerde Adana’yı tanıtıyor

Zeydan Karalar taburcu oldu

YÜREĞİR’DE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI

Soner Çetin’le yüzleri güldü

Akay “Apartmanlar ‘kentsel otel’ değil, yaşam alanları olmalı”

VALİ ELBAN KOZAN’DA ESNAF VE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Vali Elban’dan Kozan Kaymakamlığına Ziyaret

Rektör Prof. Dr. Tuncel'den Borsa ve Odalara Ziyaret

Zeydan Karalar’a borçlanma yetkisi verildi

Türkiye’nin ilk ve tek Diş hekimliği müzesi açıldı

Adana Büyükşehir’de borçlanma tartışması

Karalar, “Adana’yı bisiklet yollarıyla donatıyoruz"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’da 135 km’lik bisiklet yolu hedefine doğru hızla ilerlediklerini söyledi.

Fuzuli Caddesi’nde tamamlanan ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Zeydan Karalar, Adanalıların en kısa sürede bisiklet yollarına kavuşacağına açıkladı. 

Adana Büyükşehir Belediyesi kent genelinde 135 km bisiklet yolu yapma hedefine emin adımlarla ilerliyor. Adana’nın yeni bisiklet yollarıyla buluşma çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Zeydan Karalar, bisiklet yollarının küresel ısınmaya neden olan sera gazının azalması noktasında ve ulaşımda teması azalttığı için salgınla mücadelede yararı olacağını kaydetti. 

HEDEF 135 KM BİSİKLET YOLU

Salgına, küresel ısınmaya ve obeziteye karşı bisikletin teşvik edilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Zeydan Karalar, coğrafi olarak düz bir konuma sahip Adana genelinde 135 km bisiklet yolu yapma hedefine ulaşmak için aralıksız çalıştıklarını bildirdi. Adana’da uzun süredir yapılmak istenen ama yapılamayan bisiklet yollarının hayata geçirilmesi için yoğun bir çalışma temposuna girdiklerini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, Fuzuli Caddesi’ndeki tamamlanan bisiklet yolunda inceleme yaptı.

BİSİKLETLE ULAŞIMIN ÇOKLU YARARI VAR

Adana’yı bisiklet yollarıyla donatmanın önemli hedeflerinden biri olduğunu anlatan Başkan Zeydan Karalar, “Bisiklet yollarıyla ilgili adımları hızlıca atıyoruz. Bisiklet yolları hem spor yapılmasını sağlayacak, hem de küresel ısınmaya neden olan sera gazının azalması noktasında faydası olacak. Toplu taşımaya ne kadar az insan gönderirsek, ne kadar sera gazı üreten araçlarla seyahat engellenirse, küresel ısınma o kadar önlenecek. Böylece hem kendimize hem de çevremize sağlıklı bir yaşam katkısı sunacağız. Ayrıca pandemi koşullarında diğer insanlarla teması azaltan bisiklet, salgınla mücadeleye katkı sağlayabilir” dedi. 

Turgut Özal Bulvarı’nı kent merkezine bağlayacak bir aks oluşturma çalışmasını sürdürdüklerini vurgulayan Başkan Zeydan Karalar, zemin çalışmaları tamamlanan yerlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öngördüğü standartlarda bisiklet yolu olarak asfaltlandığını kaydetti.

(vş)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ