TANRIKULU: "SON 18 YILDA 27 BİN 493 KİŞİ İŞKENCEYE UĞRADI"

CHP HEYETİ AKSARAY’DA

AKP'li Kaya,"Muhalefet taş üstüne taş koymamış bir zihniyettir"

İLGEZDİ: "KÜLTÜR BAKANLIĞININ SANATÇILARDAN HABERİ YOK"

AKP'li Yazıcı,"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi güçlendirecek"

KILIÇDAROĞLU: "HERKES SANDIĞI BEKLİYOR"

"UCUZ EKMEĞİ YASAKLAMAK YAŞAM HAKKINA MÜDAHALEDİR"

"Maliyetler fırlıyor, çiftçi yanarken iktidar seyrediyor"

Erdoğan, “Ülkemizi yeni küresel düzende hak ettiği yere taşıyacağız”

İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞLU,"ÇATILARDAKİ YAĞMUR SULARI DEĞERLENDİRİLMELİDİR"

CHP'Lİ ÜNSAL,"140 MİLYON DOZ AŞIYA İHTİYAÇ VAR"

AKP'Lİ AKBAŞOĞLU, "BAŞIMIZA NE GELDİYSE PARLAMENTER SİSTEMDEN GELDİ"

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, "1921 ANAYASASI'NIN KABUL EDİLİŞİNİN 100. YILI SEMPOZYUMU"NA KATILDI

Gürer: “Rehber öğretmen ataması yapılmalıdır”

AKP'Lİ AKBAŞOĞLU: "ERKEN SEÇİM FALAN YOK"

Bulut,"Eğlence sektörü 10 aydır işsiz"

AKP'li Demiröz,"Girdiğimiz her seçimden iktidar olarak çıktık"

KILIÇDAROĞLU İZMİT’TE

Erdoğan,"Sanatın evrensel yönünü gösterdik"

Ayhan Barut, sağlıkta atamaları Meclis gündemine taşıdı 

Şevkin,“Veresiye defterinde yer kalmadı”

Erdoğan, “Ülkemiz medya ve siyaset virüslerinden de inşallah kurtulacaktır”

Kabine toplantısı sonrası bir açıklama yapan Tayyip Erdoğan önümüzdeki hafta sonu da sokağa çıkma yasağı uygulanacağını belirtti ve koronavirüsle mücadele sürecinin başarılı ilerlediğini savundu.

Erdoğan, Süleyman Soylu’nun istifa açıklaması üzerine yaşanan krizin ardından Soylu’ya ve Bahçeli’ye teşekkür ederken “Ülkemiz sadece koronavirüsten değil aynı zamanda bu medya ve siyaset virüslerinden de inşallah kurtulacaktır” dedi.

Erdoğan “Ülkemiz medya ve siyaset virüslerinden de inşallah kurtulacaktır”

Tayyip Erdoğan, Tarabya’daki Huber Köşkü’nde video konferans yöntemiyle düzenlenen kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, koronavirüsle mücadele sürecine, Süleyman Soylu’nun istifa açıklamasıyla yaşanan krize dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan muhalefeti ve muhalif medyayı eleştirdi.

Erdoğan vakaların gözlenmesi diğer ülkelere göre çok geç gerçekleşmesine rağmen vaka sayısında dünya sıralamasında 9. sırada olan ve kısa sürede İran ve Çin’i de geçmesi beklenen Türkiye’nin bu süreçte, uluslararası alanda da takdir edilen olumlu yönde bir ayrışma içinde olduğunu öne sürdü.

“Mutlaka aksaklıklar oluyordur”
Erdoğan Türkiye’nin hastaların tespitinden tedavisine kadar her konuda iyi durumda bulunduğunu, hastane, yoğun bakım yatağı, doktor ve yardımcı personel, malzeme, araç-gereç, ilaç gibi hususlarda hiçbir eksiğin olmadığını savundu.

Maske ve koruyucu malzeme temininde Erdoğan bu konuda sıkıntı yaşanmadığını belirterek, “Elbette Türkiye gibi 83 milyonluk bir ülkede böylesine büyük hizmetleri yürütmek kolay değildir. Mutlaka aksaklıklar oluyordur.”

Soylu ve Bahçeli’ye teşekkür:
Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasına ilişkin, şu ifadeleri kullandı:

“İstifasını kabul etmeyerek, kendisinden görevini sürdürmesini istedim. Terörle mücadele, tabii afetler sonrası yürütülen çalışmalar ve son olarak koronavirüs salgınında kamu güvenliğini sağlamadaki başarılarına yakinen şahit olduğumuz Bakanımız, görevine devam ediyor.”

Erdoğan, Soylu’nun istifa gerekçesi olan, sokağa çıkma yasağı ilanının ardından 10 Nisan gecesi yaşananlara ilişkin olarak, aynı durumun bir daha yaşanmaması için çalışacaklarını belirtti ve gelecek haftasonu uygulanacak yasağı da şimdiden duyurdu: “17 Nisan Cuma gecesi saat 24.00’ten 19 Nisan Pazar gecesi saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını şimdiden duyurmak istiyorum.”

Erdoğan, “Ülkemiz sadece koronavirüsten değil aynı zamanda bu medya ve siyaset virüslerinden de inşallah kurtulacaktır” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “Sokağa çıkma yasağını ve genel olarak salgın önlemlerini bahane eden kimi medya kuruluşları haberleri ve köşe yazılarıyla hep yaptıkları gibi kendi ülkelerine karşı adeta savaş açmışlardır” sözleriyle medyayı hedef alırken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sataşmayı da ihmal etmedi: “CHP Genel Başkanının dün bir televizyon kanalından ne dünyadan ne Türkiye’den bihaber olduğu sözlerinin takdirini milletime bırakıyorum. Bu mitomani hastalığıdır. Bunu bir araştırsın.”
(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ