ÇULHAOĞLU: “VATANDAŞLARIMIZ ELEKTRİK BORÇLARINI ÖDEYEMİYORLAR"

AKINCI ÜSSÜ DARBE GİRİŞİMİ DAVASI SONUÇLANDI

CHP’Lİ SÜMER, ADANA TESPİHÇİLER ÇARŞISINI GÜNDEME GETİRDİ

CHP'Lİ İLGEZDİ: "HER 10 SALDIRGANDAN 7'Sİ SERBEST"

Erdoğan: "Dijitalleşmenin sonu faşizme çıkar"

İYİ Parti'li Çelik, "60 milyon insan yoksullaştırıldı"    

CHP KADIN KOLLARI'NDAN EŞİTLİK VE SEVGİ MESAJI

CHP KADIN CİNAYETLERİNİ TEK TEK SIRALADI

CHP CAMİ İMAMLARI İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERDİ

“Kadın dövenler serbest kalıyor”

“BOTAŞ VE TPAO’YU KİME SATACAKSINIZ?”

 MİLLİ GÜVENLİK KURULU TOPLANDI

AKP'li Ay, "Adana'ya yararı olacak projelere destek vereceğiz"

CHP'li Kuşoğlu, "Sayıştay, Karayolları'nda 97 bulguya rastladı"

CHP'Lİ SARIBAL,"ÇİFTÇİLER HACİZ KISKACINDA"

CHP- İYİ PARTİ ORTAK AÇIKLAMASI: “SEÇİM İSTİYORUZ”

CHP, “KADINA ŞİDDET POLİTİKTİR”

DANIŞTAY CİNAYET’NİN FAİLİ ALPARSLAN ARSLAN’IN CEZASI ONANDI

Erdoğan ‘yerli aşı’ için tarih verdi

GÜRER, "ÇİFTÇİ BORÇLARI YAPILANDIRILMALI, FAİZLER SİLİNMELİ"

 ADIGÜZEL: BİLİŞİM ÇAĞINI 390 BİLİŞİM ÖĞRETMENİ ATAMASIYLA MI YAKALAYACAĞIZ?

CHP SÜLEYMAN SOYLU İÇİN GENSORU VERİYOR

CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL,“SOYLU’YA HAK ETTİĞİ GENSORUYU MİLLETİN VİCDANINDA VERİYORUZ" DEDİ.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir gazeteye yansıyan değerlendirmelerine ilişkin olarak, “Süleyman Soylu, kendisini Sarayın tepesine siyasi paratoner olarak atamış. Bütün tepkileri toplayacak, oradan topraklayacak, saray eleştiriden kurtulacak, Süleyman’ın da canını nasılsa saray kurtaracak. Meselenin kendisi tek adam rejimidir, bunu tarih önünde not ediyoruz, Süleyman Soylu’ya da hak ettiği gensoruyu milletimizin vicdanında veriyoruz” ifadesini kullandı.
CHP’li Özel, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 18 Mart’ta 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasının yapıldığını belirterek, “Dört gözle atanmayı bekliyorlardı, uzun süredir işsizlerdi, geçici ve güvencesiz işlerde çalışıyordu. Atanan öğretmenler çok sevindi, mevcut işlerinden ayrıldılar, evrakları hazırladılar ama atanmadılar. Bu dönemde hepsi birden işsiz ve maaşsız durumdalar. Bu öğretmenlerin bir an önce işlemlerinin tamamlanmasını ve kendilerinin hak ettikleri maaşlarına ve sosyal güvencelerine bir an önce kavuşmasını ümit ediyoruz, çağrımız o yönde” dedi.
KAMU BANKALARI KREDİSİNE İLİŞKİN ŞİKAYETLER ALIYORUZ
Özel, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında esnafa kredi verileceğinin duyurulduğunu anımsatarak, “Başvuruların akıbetinin dahi sorgulanması için bankaya ulaşılamadığı ve şartların çok zor olduğu şikayetleri geliyor. Ciddi aksamalar var. Bunlar müjdelenirken TOBB Başkanı gülücükler dağıtılıyordu, keyfi yerinde diye sorulmuş, tasdik etmişti. Şimdi onun da keyfi kaçmış. Ticaret Odası üyelerinin de kamu bankalarından vaat edilen kredileri çekmekte ciddi sıkıntıları var. Bu konuya eğilmesi gerekiyor.
ŞAHSI BİLİR KURULU KABUL ETMİYOR
Özel, AKP ve MHP milletvekillerinin imzacısı olduğu sağlıkta şiddet kanun teklifinin yarın Adalet Komisyonu’nda görüşüleceğini hatırlatarak, “Sağlıkta şiddette Sağlık Komisyonu’nun katkısının alınması lazım. Sağlıkta şiddet konusunu yetkin milletvekilleri konuşmayacak da kim konuşacak” ifadesini kullandı. Özel, iki günlük sokağa çıkma yasağına ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına ilişkin olarak, “İki günlük stoku yoksa evde, o insanları anlamak gerekiyor. Boşu boşuna kimse kendi hayatını tehlikeye atıp da kimse kendini sokağa atmaz. Evde ya çocuğu ya yaşlısı vardır. Süleyman Soylu’nun bu konudaki kötü yönetimi, özellikle AKP’nin pelikan türünü sevenlerin önderlik ettiği kendi içlerinde de ciddi bir eleştiri bombardımanına tuttu. Bir yandan da Bilim Kurulu bunu ne zamandır söylüyor, şahsı bilir kuruluna kabul ettiremiyorlar. Meselenin kendisinde bir ortak akıl yerine, tek adam yönetiminin odakta olduğu belli. Bugün bir gazeteyi açtık, gördük ki Süleyman Soylu, kendisini Sarayın tepesine siyasi paratoner olarak atamış. Bütün tepkileri toplayacak, oradan topraklayacak, saray eleştiriden kurtulacak, Süleyman’ın da canını nasılsa saray kurtaracak. Çünkü Süleyman Soylu’ya gensoru veremiyorsun. Bu iş böyle bir duruma gelince gensoru olmaz mı? Çıkıp kendi anlatsın, güvenoyu tazelesin. Ama şahsı bilir sisteminde o şahsı koruyor. ‘Bütün sorumluluk bende, hakaretleri kabul ediyorum, ben saçmaladım, çok haklılar ama tek adam rejimine kimse bir şey demesin.’ Meselenin kendisi tek adam rejimidir, bunu tarih önünde not ediyoruz, Süleyman Soylu’ya da hak ettiği gensoruyu milletimizin vicdanında veriyoruz” ifadesini kullandı.

(vş)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ