TANRIKULU: "SON 18 YILDA 27 BİN 493 KİŞİ İŞKENCEYE UĞRADI"

CHP HEYETİ AKSARAY’DA

AKP'li Kaya,"Muhalefet taş üstüne taş koymamış bir zihniyettir"

İLGEZDİ: "KÜLTÜR BAKANLIĞININ SANATÇILARDAN HABERİ YOK"

AKP'li Yazıcı,"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi güçlendirecek"

KILIÇDAROĞLU: "HERKES SANDIĞI BEKLİYOR"

"UCUZ EKMEĞİ YASAKLAMAK YAŞAM HAKKINA MÜDAHALEDİR"

"Maliyetler fırlıyor, çiftçi yanarken iktidar seyrediyor"

Erdoğan, “Ülkemizi yeni küresel düzende hak ettiği yere taşıyacağız”

İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞLU,"ÇATILARDAKİ YAĞMUR SULARI DEĞERLENDİRİLMELİDİR"

CHP'Lİ ÜNSAL,"140 MİLYON DOZ AŞIYA İHTİYAÇ VAR"

AKP'Lİ AKBAŞOĞLU, "BAŞIMIZA NE GELDİYSE PARLAMENTER SİSTEMDEN GELDİ"

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, "1921 ANAYASASI'NIN KABUL EDİLİŞİNİN 100. YILI SEMPOZYUMU"NA KATILDI

Gürer: “Rehber öğretmen ataması yapılmalıdır”

AKP'Lİ AKBAŞOĞLU: "ERKEN SEÇİM FALAN YOK"

Bulut,"Eğlence sektörü 10 aydır işsiz"

AKP'li Demiröz,"Girdiğimiz her seçimden iktidar olarak çıktık"

KILIÇDAROĞLU İZMİT’TE

Erdoğan,"Sanatın evrensel yönünü gösterdik"

Ayhan Barut, sağlıkta atamaları Meclis gündemine taşıdı 

Şevkin,“Veresiye defterinde yer kalmadı”

"Beceriksizliğin ceremesini eczacılarımız çekiyor"

CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Covid-19 küresel salgınında risk altında mücadele veren eczacılara teşekkür ederek, “Zorlu süreçten geçtiğimiz bu günlerde, yükleri iyice ağırlaşan ezacılarımızın sesi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 Dr. Jale Nur Süllü, “sorunlarını ve önerilerini nöbetlerinde dinlediğimiz eczacılarımızın,  risk altında sürdürdükleri görevleri, maske organizasyonsuzluğu yüzünden iyice zorlaşmış ve virüsün yayılma riski artmıştır” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, tüm sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümü için mücadele ettiklerini belirten Süllü, merkezi yönetimin beceriksizliği yüzünden vatandaşla karşı karşıya getirilen eczacıların sorunlarını dile getirdi:

“Salgının ilk günlerinde,  maske ve dezenfektan ürünlerindeki fiyat artışları nedeni ile sürdürülen denetimlerle eczacılar, hak etmedikleri biçimde, kamuoyunun gözünde fırsatçı ilan edildi. Meslekleri gereği zaten risk grubunda olan eczacılarımıza, hastanelerden gelen kâğıt reçeteler ve Covid19 tanılı ya da ön tanılı vatandaşların ilaç temini için başvurması ise karşı karşıya oldukları riski arttırmaktadır. Bu süreçte meslektaşlarını kaybeden eczacılarımız, haklı bir endişe ile görevlerini yapmaya devam ederken maske dağıtımındaki organizasyon aksaklıkları, riski daha da arttırmıştır.”

ECZACI DA VATANDAŞ DA MAĞDUR

Ani bir kararla maske kullanımını zorunlu kılan, aynı zamanda satışını yasaklayan, ama bir türlü ücretsiz maske dağıtımını da beceremeyen merkezi yönetimin çareyi eczanelerde bulduğunu söyleyen Süllü, organizasyon aksaklıklarının, eczacıları ve vatandaşları mağdur ettiğini belirtti. “Cep telefonuna gelen kod ile eczaneden maske alınacağı duyurulmasına rağmen, daha ilk günde sistem aksayınca, TC kimlik numarası ile maske dağıtılması sonucu, uzayan veri giriş işlemleri ile vatandaşlarla temas süresi uzayan eczacılarımızın, steril olmayan 50’li paketler halinde gelen maskeleri, beşerli paketlemesi ise iş yüklerini arttırmıştır. Vatandaşa dağıtılan 5 maskenin maksimum 5 günlük olduğu,  Eskişehir’de henüz maske alamamış yüz binler olduğu düşünüldüğünde dağıtımın bu şekilde sürdürülmesinin mümkün olmadığı görülmektedir” diyen Süllü, eczacılarımız ve vatandaşlarımızın enfekte olmaması için, bu beceriksizliğin giderilerek ücretsiz maske dağıtımına çözüm bulunmasını istedi.(CO)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ