ÇULHAOĞLU: “VATANDAŞLARIMIZ ELEKTRİK BORÇLARINI ÖDEYEMİYORLAR"

AKINCI ÜSSÜ DARBE GİRİŞİMİ DAVASI SONUÇLANDI

CHP’Lİ SÜMER, ADANA TESPİHÇİLER ÇARŞISINI GÜNDEME GETİRDİ

CHP'Lİ İLGEZDİ: "HER 10 SALDIRGANDAN 7'Sİ SERBEST"

Erdoğan: "Dijitalleşmenin sonu faşizme çıkar"

İYİ Parti'li Çelik, "60 milyon insan yoksullaştırıldı"    

CHP KADIN KOLLARI'NDAN EŞİTLİK VE SEVGİ MESAJI

CHP KADIN CİNAYETLERİNİ TEK TEK SIRALADI

CHP CAMİ İMAMLARI İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERDİ

“Kadın dövenler serbest kalıyor”

“BOTAŞ VE TPAO’YU KİME SATACAKSINIZ?”

 MİLLİ GÜVENLİK KURULU TOPLANDI

AKP'li Ay, "Adana'ya yararı olacak projelere destek vereceğiz"

CHP'li Kuşoğlu, "Sayıştay, Karayolları'nda 97 bulguya rastladı"

CHP'Lİ SARIBAL,"ÇİFTÇİLER HACİZ KISKACINDA"

CHP- İYİ PARTİ ORTAK AÇIKLAMASI: “SEÇİM İSTİYORUZ”

CHP, “KADINA ŞİDDET POLİTİKTİR”

DANIŞTAY CİNAYET’NİN FAİLİ ALPARSLAN ARSLAN’IN CEZASI ONANDI

Erdoğan ‘yerli aşı’ için tarih verdi

GÜRER, "ÇİFTÇİ BORÇLARI YAPILANDIRILMALI, FAİZLER SİLİNMELİ"

 ADIGÜZEL: BİLİŞİM ÇAĞINI 390 BİLİŞİM ÖĞRETMENİ ATAMASIYLA MI YAKALAYACAĞIZ?

Başkan Soner Çetin’den Efe’ye 23 Nisan hediyesi

Fındık ismini verdiği muhabbet kuşunun kaçmasına çok üzülen 8 yaşındaki Efe Yiğitbaşı’nın gözyaşlarını Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin dindirdi.

Baba Şemsettin Yiğitbaşı, oğlunun ağlamasına dayanamayarak sosyal medya aracılığı ile Başkan Soner Çetin’den yardım istedi. Başkan Soner Çetin bu isteğe duyarsız kalmadı ve Efe’ye yeni bir muhabbet kuşu götürüldü.

İlkokul öğrencisi Efe Yiğitbaşı’nın çok sevdiği muhabbet kuşu kafesinden çıkarak kaçtı. Bu duruma çok üzülen 8 yaşındaki Efe’yi teselli etmeye anne ve babası çabası yetmedi.

Bunun üzerine Baba Şemsettin Yiğitbaşı çareyi Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e ulaşmakta buldu. Sosyal medya üzerinden Başkan Soner Çetin’e ulaşan Şemsettin Yiğitbaşı, oğlunun sürekli ağladığını belirterek, yardım istedi.

Başkan Soner Çetin anında belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğüne talimat vererek Efe’ye yeni bir muhabbet kuşu götürülmesini istedi. Çukurova Belediyesi Sosyal İşler Müdürü İrfan Ayanoğlu yeni bir muhabbet kuşu aldı ve Yiğitbaşı ailesinin Toros Mahallesi’ndeki evine götürdü.

ADINI LİMON KOYDU

Yeni bir muhabbet kuşu ile Sosyal İşler Müdürlüğü personeline kapıyı açan Efe’nin sevinci görülmeye değerdi. Yeni muhabbet kuşunu çok seven Efe, teşekkür etmek için Başkan Soner Çetin ile telefonla görüşmek istedi. Görüşmede Başkan Soner Çetin’e çok teşekkür eden Efe, “Kaçan kuşumu çok seviyordum. Adını Fındık koymuştum. Kaçtı diye çok üzüldüm. Ama şimdi çok mutluyum. Başkanım size çok teşekkür ediyorum. Ellerinizden öpüyorum. Bunun adını Limon koyacağım” dedi.

Başkan Soner Çetin de “Bu muhabbet kuşu benden sana 23 Nisan hediyesi olsun. Biliyorsun bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı. Atatürk çocuklara bayram hediye eden dünyadaki tek liderdir. Büyük Önder Atatürk bu bayramı Türk çocuklarına armağan etmesine karşın tüm dünya çocukları tarafından kutlanmaktadır. Şimdiden bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin, Efe’ye evden çıkmaması tavsiyesinde bulunduğu görüşmede, derslerine çalışmasını tembih ederek, “Bu sıkıntılı günleri atlayacağız” ifadesini kullandı.


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ