Kepirtepe’nin geçmişle şimdiki hali bu sergide

Fotoğraf sanatçısı Onan,”Fotoğraf özel olmalıdır”

Nâzım Hikmet'in 119. doğum günü kutlanıyor

SABANCI VAKFI’NIN 5. KISA FİLM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

Sanata Bi Yer platformu ile sanat, sergi salonlarının ve galerilerin dışına taşındı

Hat sanatçısı Ethem Çalışkan 93 yaşında

PTT’DEN "MİLLÎ BAĞIMSIZLIĞIN 100.YILI"KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI

“ARATOS FELSEFE YAZILARI” KİTABI YAYINLANDI

SABANCI VAKFI 5. KISA FİLM YARIŞMASI’NIN JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU

GESAM yeni yıla “Hoş Gel Yeni Yıl” sergisi ile girdi

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri verildi

ANKARA DEVLET RESİM VE HEYKEL MÜZESİ  RESTORASYON SONRASI YENİDEN AÇILDI

ÇÜ 2. Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali Sona Erdi

ADANALI LİSELİLERİ MUHTEŞEM ÖDÜLLER BEKLİYOR

UĞUR PİŞMANLIK’IN “YERYÜZÜ OLAYLARI” KİTABI ÇIKTI

ORHAN VELİ KANIK'IN ‘’BİRDENBİRE’’ ŞİİRİ BESTELENDİ

RANDEVU İSTANBUL 23. YILINDA TÜM TÜRKİYE İLE BULUŞUYOR 

AB'den İnsan Hakları Film Günleri ve Kısa Film Yarışması

“Aratos’un Penceresinden Felsefe” programI SUN TV’de

Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) 58 yaşında salonu boşalttı

ERDOĞAN, “SANATI VE SANATÇILARIMIZI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Adana Ressamlar Derneğİ'nden 24 Kasım Karma Resim Sergisi

51 görsel sanat öğretmenlerinin katılımcı olduğu sergi 30 Kasım 2020 tarihine kadar Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 75 Yıl sanat galerisinde görülebilecek.

Adana Ressamlar Derneği (ARD) her yıl olduğu gibi bu yıl da 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde karma sergi açılışı gerçekleştirdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 75. Yıl Sanat Galerisi’nde açılan sergi 30 Kasım 2020 Pazartesi gününe kadar izlenilebilecek.

Adana Ressamlar Derneği (ARD) Başkanı Hüseyin Yılmaz, “Adana Ressamlar Derneği olarak her yıl geleneksel 24 Kasım Öğretmenler Günü anısına üye öğretmen arkadaşlarımız ve Adana'da görev yapan görsel sanat öğretmenleri ile beraber bir karma resim sergisi gerçekleştirmeye çalıştık. Öğretmenler genç yüreklere dokunup Işık olmaya çalışan insanlardır. Öğretmenlerimiz ülkemizin en ücra köylerinde, ilçelerinde ve illerinde çalıştılar. Gittikleri yerlerde kültür sanat ve eğitim adına farklar oluşturabilmek öğretmenlerimizin yaşam sevinci olmuştur. Bu Covid-19 salgını sürerken bu sergiyi kararlılıkla oluşturmaya çalıştık. Eğitimci ve sanat üretiminde bulunan bizler bu süreçte psikolojik açıdan yıprandık, evlerimize kapandık. Bizi teselli eden resim yapmak ve kitap okumak oldu. Yaptığımız resimleri yakınlarımız dışında izleyicilerin de görmesi bizi daha mutlu edeceğine düşünerek 75. Yıl Sanat Galerisi’nde 22 Kasım 2020'de bu sergiyi gerçekleştirdik. 51 ressam arkadaşımız eserleri ile yer aldılar. Covid-19’dan dolayı izleyicimiz olmasa dahi galerinin duvarında eserlerimizi beraber görmek bile bize mutlu edecektir. Sergimiz 23-30 Kasım 2020 tarihleri arasında izleyicilere açık olup gezilebilir. Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.”

51 öğretmenin 51 eserle katkı veren sanatçılar şunlar:

Aslı Özdemir, Betül Yayan, Deniz Nilay Salman, Erdal Yalçın, Esra Baydar, Elif Yarımoğlu, Hasan Erdoğan, Hüseyin Yılmaz, İncinur Asker, Nurdan Kayacı, Nermin Levent, Oktay Asiltürk, Songül Kınık, Sevilay Aydınlı, Sinem Alparslan Asiltürk, Serap Sevim, Seyhan Göztepe, Serpil Kılıç, Engin Buga, Savaş İlhan, M. Özge Eren, Mehmet Emre, Murat Günaydın, H.Sibel Şahin, Tutku Günkut, Tevfik Gökdemir, Tezcan Ballı, Tuğba Küçükbahar, Ulya Algan, Yeşim Seçkin Güvel, Yonca Doğbay Dinç, Zeynep Lale Acar, Zeynep Gedik, A.Meltem Baş, Aysun Katlav, A. Hayriye Algan, Bilge Örnek, Dilek Çubukçu, Ganime Karabucak, Gülden İnkaya, Hatice Güvel, Mahmut Selekoğlu, Melahat Sabancı, Neşe Kayrin, Neşe Ölçücü, Seval Eroğlu, Sevinç Kökenler, Salime Kaman, Seher Özcan, Safiye Çölkesen ve Şerife Ballı.

(Vş)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ