Hem kadınlar, hem tiyatrolar yaşasın!

YAĞDIRAN'I 65. SANAT YILINDA UNUTMADILAR

Ev konserlerine Adana da katkı verecek

AÇGSD Başkanı Tevfik Gökdemir oldu

“Kıbrıs Türk Yazarları Büst Koleksiyonu” Büyümeye Devam Ediyor

Ünal,"Sanat ruhun ilacıdır"

 “KENT SOSYOLOJİSİ VE KENT TARİHLERİ” KİTABI YAYINLANDI

ÇÜTAM Konferansları Devam Ediyor

Oyuncu Atilla Pekdemir yaşamını yitirdi

Çukurova Ödülü 2021 Dil Derneği’nin

Bedri Baykam'dan Kültür ve Turizm Bakanı'na açık mektup

Arkeolojik Mirasımız Kapılarını İnsanlık İçin Aralıyor

Fotoğraf Profesörü Bayhan, Brassai’yi anlattı

Kadın Oyunları Festivali başlıyor

Yılın EN’leri Sonuçları Belli Oldu

Adanalı Bozkaya’ya ‘’Türkiye’nin Seyahat Rotalarını Keşfet’’ ödülü

Işığın Efendisi: İbrahim Zaman

Kepirtepe’nin geçmişle şimdiki hali bu sergide

Fotoğraf sanatçısı Onan,”Fotoğraf özel olmalıdır”

Nâzım Hikmet'in 119. doğum günü kutlanıyor

SABANCI VAKFI’NIN 5. KISA FİLM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

ÇÜ 2. Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali Sona Erdi

15-19 Mart tarihleri arasında yapılması planlanan fakat Covid-19 salgını sebebiyle iki kez ertelenen Çukurova Üniversitesi 2. Uluslararası “Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması” online olarak gerçekleştirildi.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 2. Uluslararası “Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması” tamamlandı. 15-19 Mart tarihleri arasında yapılması planlanan fakat Covid-19 salgını sebebiyle iki kez ertelenen Çukurova Üniversitesi 2. Uluslararası “Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması” online olarak gerçekleştirildi. 

Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen ve büyük ilgi gören Rhapsody Piyano Festivali bu yıl online olarak tamamlandı. Türkiye’deki ve yurt dışındaki tüm resmi ve özel konservatuvarlarda veya müzik okullarında profesyonel olarak klasik piyano eğitimi alan çocukların katılım sağlayabildiği Çukurova Üniversitesi 2. Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması, alanında donanımlı ve profesyonel jüri üyeleri tarafından online olarak izlenerek değerlendirildi.

 

Dereceye Giren Yarışmacılara Para Ödülü Verildi

Yarışmanın jüri üyeleri arasında Prof. Ludmil Angelov, Prof. Dr. Eser Bilgeman Şakir, Doç. Yuriy Sayutkin, Doç. Gökhan Aybulus, Prof. Dr. Yalçın Vasıfoğlu Adıgüzel ve Cem Babacan yer alırken, Çukurova Üniversitesi 2. Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması https://rhapsody.cu.edu.tr/ web sitesi üzerinden sonuçlarını açıklanarak yarışmada dereceye girmeye hak kazanan en iyileri seçip, her yaş kategorisinde ödüller sahipleri ile buluşturuldu.  Dereceye giren yarışmacılara Grand Prix - 2000 tl + Mersin Devlet Opera ve Bale Orkestrası ile birlikte 2020-2021 sezonunda solist olarak sahne alma hakkı, Birincilik A kategori (6-8 yaş) - 500 TL, Birincilik B Kategori (9-12 yaş) - 750 TL, Birincilik C kategori (13-16 yaş) - 1000 tl, Birincilik D kategori (17-21 yaş) - 1250 tl, Birincilik E kategori (22 -26 yaş) - 1500 tl para ödülü verildi.

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Ulviyye Güler, ilki geçen yıl gerçekleştirilen 2. Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması’na ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

(vş)