Hem kadınlar, hem tiyatrolar yaşasın!

YAĞDIRAN'I 65. SANAT YILINDA UNUTMADILAR

Ev konserlerine Adana da katkı verecek

AÇGSD Başkanı Tevfik Gökdemir oldu

“Kıbrıs Türk Yazarları Büst Koleksiyonu” Büyümeye Devam Ediyor

Ünal,"Sanat ruhun ilacıdır"

 “KENT SOSYOLOJİSİ VE KENT TARİHLERİ” KİTABI YAYINLANDI

ÇÜTAM Konferansları Devam Ediyor

Oyuncu Atilla Pekdemir yaşamını yitirdi

Çukurova Ödülü 2021 Dil Derneği’nin

Bedri Baykam'dan Kültür ve Turizm Bakanı'na açık mektup

Arkeolojik Mirasımız Kapılarını İnsanlık İçin Aralıyor

Fotoğraf Profesörü Bayhan, Brassai’yi anlattı

Kadın Oyunları Festivali başlıyor

Yılın EN’leri Sonuçları Belli Oldu

Adanalı Bozkaya’ya ‘’Türkiye’nin Seyahat Rotalarını Keşfet’’ ödülü

Işığın Efendisi: İbrahim Zaman

Kepirtepe’nin geçmişle şimdiki hali bu sergide

Fotoğraf sanatçısı Onan,”Fotoğraf özel olmalıdır”

Nâzım Hikmet'in 119. doğum günü kutlanıyor

SABANCI VAKFI’NIN 5. KISA FİLM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

Nâzım Hikmet'in 119. doğum günü kutlanıyor

Bu kapsamda Ankaralı üniversite öğrencilerinin eserlerinden oluşan "Yüz On Dokuzunda Bir Delikanlı: Nâzım’’ adlı resim sergisi bugünAnkara’daki Ayrancı Semt Evi’nde izleyiciyle buluşuyor.

Şair Nâzım Hikmet, 119. doğum gününde bir dizi etkinlikle anılıyor. Bu kapsamda Ankaralı üniversite öğrencilerinin eserlerinden oluşan "Yüz On Dokuzunda Bir Delikanlı: Nâzım’’ adlı resim sergisi bugünAnkara’daki Ayrancı Semt Evi’nde izleyiciyle buluşuyor.

Türkiye Komünist Gençliği’nin çağrısıyla gerçekleşen 11-15 Ocak Nâzım Haftası, usta şair Nâzım Hikmet’in anıldığı bir dizi etkinlikle devam ediyor. Bu yıl "Nâzım Yanımızda" üst başlığıyla yola koyulan anma etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda, Ankaralı üniversite öğrencilerinin Nâzım Hikmet’i anlattıkları resimlerin sergileneceği ‘’Yüz On Dokuzunda Bir Delikanlı: Nâzım’’ sergisi, 15 Ocak Cuma günü Ayrancı Semt Evi’nde izleyiciyle buluşacak.

Ortak canlı yayın
Serginin onur konuğu Karikatürist Sait Munzur’un da bir eseriyle katılacağı gösterim, ODTÜ Sosyalist Düşünce Topluluğu (SDT), Ankara Üniversitesi Aydınlanma ve Sosyal Araştırmalar Topluluğu (ASAT), Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Marko Paşa Edebiyat Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Bilimsel Düşünce Topluluğu (BDT), Bilkent Üniversitesi Üçüncü Dünya Araştırmaları Topluluğu ve ODTÜ Bilim ve Gelecek Topluluğu’nun (BvG) Munzur’u konuk edeceği bir ortak canlı yayın programıyla ekranlara gelecek. 15 Ocak Cuma günü saat 14.00’te ODTÜ Sosyalist Düşünce Topluluğu’nun Instagram hesabından canlı yayınlanacak programda serginin içeriği ele alınırken, sergi bağlamında Nâzım’ın gençlik için ifade ettiği anlam irdelenecek.

Taranta Babu oyunu sahnelenecek

Nâzım Hikmet’in 119. doğum günü, eserinden sahneye uyarlanan Taranta Babu oyunu ile 15 Ocak Cuma 21.00’de Moda Sahnesi’nin zorlu pandemi koşullarında seyirciyi tiyatroyla buluşturabilmek için kurduğu canlı yayın sistemiyle Sahneden Naklen yayınlanacak.

Harun Güzeloğlu’nun yönetmenliğini yaptığı, Cansu Fırıncı’nın tek kişilik performansıyla sahnelenen oyun Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir tarafından aynı anda izlenebilecek. 

(vş)