ALTINORAN'DA YENİ DÖNEM, YENİ SERGİLER, YENİ BİR GALERİ

ZOR YILLARIN GÜZEL ÇOCUKLARI’NIN 1. CİLDİ OKURLARIYLA BULUŞTU

Atık malzemelerden ‘Biz Her Yerdeyiz’ Sergisi açılacak

KADIN OYUNLARI FESTİVALİ  BAŞLADI

Ressam Sibel Çakar, ”Sanat,insanın ruhunu nakışlar"

Portakal Çiçeği Karnavalı 1-4 Nisan’da Online Düzenlenecek

Dört ressamdan "Yalanlar, Talanlar ve Mülteciler "sergisi

Türkiye Barolar Birliği'nden Avukat Atila Sav’ın adına iki ayrı yarışma

Hem kadınlar, hem tiyatrolar yaşasın!

YAĞDIRAN'I 65. SANAT YILINDA UNUTMADILAR

Ev konserlerine Adana da katkı verecek

AÇGSD Başkanı Tevfik Gökdemir oldu

“Kıbrıs Türk Yazarları Büst Koleksiyonu” Büyümeye Devam Ediyor

Ünal,"Sanat ruhun ilacıdır"

 “KENT SOSYOLOJİSİ VE KENT TARİHLERİ” KİTABI YAYINLANDI

ÇÜTAM Konferansları Devam Ediyor

Oyuncu Atilla Pekdemir yaşamını yitirdi

Çukurova Ödülü 2021 Dil Derneği’nin

Bedri Baykam'dan Kültür ve Turizm Bakanı'na açık mektup

Arkeolojik Mirasımız Kapılarını İnsanlık İçin Aralıyor

Fotoğraf Profesörü Bayhan, Brassai’yi anlattı

Kepirtepe’nin geçmişle şimdiki hali bu sergide

Fotoğraf sanatçısı Eren Görgülü’nün Kepirtepe Köy Enstitüsü’nün geçmişle bugünkü halini aynı fotoğraf karesinde birleştirdiği “Geçmiş, Şimdi Kepirtepe” isimli fotoğraf sergisi Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası’nda açıldı.

 22 Ocak tarihine kadar duracak sergide vatandaşlar Kepirtepe Köy Enstitüsü’nün yaşadığı değişimi aynı açıdan çekilmiş fotoğraf karesiyle görme imkanına sahip olacak. 

Fotoğraf sanatçısı Eren Görgülü’nün “Geçmiş, Şimdi Kepirtepe” isimli fotoğraf sergisi Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası’nda sergilenmeye başlandı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergiyi Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli de ziyaret etti. Serginin kurucusu Eren Görgülü’den resimler hakkında bilgi alan Gerenli, Görgülü’yü ortaya koymuş olduğu başarılı çalışmadan dolayı teşekkür etti. 

Geçmişi hatırlatıyor

Kepirtepe’nin 1930 ve 1950’li yıllar arasındaki Köy Enstitüsü dönemine ilişkin fotoğraflara ulaşmaya çalıştığını söyleyen Görgülü, fotoğrafların insanlara geçmişi hatırlattığını kaydetti. Görgülü, “Kepirtepe’nin 1930 ve 1950’li yıllar arasında Köy Enstitüsü dönemine ilişkin fotoğraflara ulaşmaya çalıştım. Fotoğraflar geçmişi hatırlamamızda bize her zaman yardımcı olan ögelerden biridir. Aynı zamanda kültürel belleğin de yeniden canlanması için de çok önemlidir” dedi. 

“Geçmişle günümüzü birleştirdim”

Kepirtepe’nin uzun yıllar sonrası yaşadığı içler acısı hali de ortaya koymak istediğini kaydeden Görgülü şöyle devam etti;  “Burada o günleri, günümüzdeki hallerini aynı açıdan çekip ortaya kültür çalışması çıkarmak istedim. Benim yaşadığım şehir de Lüleburgaz. Geçmişle günümüzü birleştirdim. O zamandan bugüne kadar olan değişimi de görüyoruz. Fotoğraflarda o zamanki insanların nasıl canla başla çalıştığını görüyoruz. Bizim tarihimiz açısından burası çok önemli bir yer. Lüleburgaz Kepirtepe Köy Enstitüleri Türkiye için çok önemli bir kurum. Biz de hem geçmişi hatırlatalım hem de tarihimize nasıl sahip çıktığımızı hani derler ya iğneyi kendine batır diye, ben de öyle bir hatırlatma yapmak istedim.” Sergi 22 Ocak tarihine kadar Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası’nda vatandaşların ziyaretine açık olacak. 

(vş)