Hem kadınlar, hem tiyatrolar yaşasın!

YAĞDIRAN'I 65. SANAT YILINDA UNUTMADILAR

Ev konserlerine Adana da katkı verecek

AÇGSD Başkanı Tevfik Gökdemir oldu

“Kıbrıs Türk Yazarları Büst Koleksiyonu” Büyümeye Devam Ediyor

Ünal,"Sanat ruhun ilacıdır"

 “KENT SOSYOLOJİSİ VE KENT TARİHLERİ” KİTABI YAYINLANDI

ÇÜTAM Konferansları Devam Ediyor

Oyuncu Atilla Pekdemir yaşamını yitirdi

Çukurova Ödülü 2021 Dil Derneği’nin

Bedri Baykam'dan Kültür ve Turizm Bakanı'na açık mektup

Arkeolojik Mirasımız Kapılarını İnsanlık İçin Aralıyor

Fotoğraf Profesörü Bayhan, Brassai’yi anlattı

Kadın Oyunları Festivali başlıyor

Yılın EN’leri Sonuçları Belli Oldu

Adanalı Bozkaya’ya ‘’Türkiye’nin Seyahat Rotalarını Keşfet’’ ödülü

Işığın Efendisi: İbrahim Zaman

Kepirtepe’nin geçmişle şimdiki hali bu sergide

Fotoğraf sanatçısı Onan,”Fotoğraf özel olmalıdır”

Nâzım Hikmet'in 119. doğum günü kutlanıyor

SABANCI VAKFI’NIN 5. KISA FİLM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

“Aratos’un Penceresinden Felsefe” programI SUN TV’de

Antik çağda yaşamış şair, matematikçi ve gökbilimci (astronom) Tarsuslu filozof Aratos’un adını taşıyan program 2019 yılında İçel Tv’de başlamış, pandemi nedeniyle bir süre ara verilen program şimdi SUN TV’de yayınını sürdürüyor.

Daha önce İçel Tv.’de başlayan “Aratos’un Penceresinden Felsefe” başlıklı program SUN TV’de devam ediyor.

Antik çağda yaşamış şair, matematikçi ve gökbilimci (astronom) Tarsuslu filozof Aratos’un adını taşıyan program 2019 yılında İçel Tv’de başlamış, pandemi nedeniyle bir süre ara verilen program şimdi SUN TV’de yayınını sürdürüyor.

SUN TV’de İbrahim Öngü ile “Hayalimdeki” Yaşam programının yapımcı ve sunucusuyla birlikte Uğur Pişmanlık’ın gerçekleştirdiği “Aratos’un Penceresinden Felsefe”de şu ana kadar çok sayıda akademisyen ve yazar canlı yayın konuğu oldu.

Edinilen bilgiye göre, ayda bir gerçekleştirilen ve 23 Ekim 2019’da Prof. Dr. Zehragül Aşkın ile İçel Tv.’de “Aratos’un Günümüze Yansıyan Yüzü ve Felsefeylemek” konusuyla başlayan “Aratos’un Penceresinden Felsefe” programında bugüne kadar katılan konuklar ve konuları şöyle;

Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu ile İçel Tv.’de “Felsefe Yaşamın Neresinde”, Yazar Remzi Karabulut ile “Geçmişin İzlerine Yolculuk”, Çukurova Üniversitesi Resim Heykel Bölümünden Prof. Dr. Suat Karaaslan ile “Kent Kültürü ve Heykel”, Mersin Üniversitesi Arkeoloji Bölümünden Doç. Dr. Ümit Aydınoğlu ile “Mersin Çevresinin Arkeolojisi ve Uzuncaburç Kazısı”, “Pandemi Süreci, Çukurova Tıp Tarihi ve Felsefe”, Çukurova Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden Prof. Dr. Tolga Ünlü ile “Değişen Kent ve Planlama”

Aratos dergisi yayın yönetmeni Uğur Pişmanlık konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada Tarsuslu Aratos’un adına televizyon kanalında bir felsefe programı olması son derece anlamlı. Şimdi Sun Tv’de devam eden “Aratos’un Penceresinden Felsefe” başlıklı programı “Hayalimdeki Yaşam”ın yapımcısı ve sunucu İbrahim Öngü’yle birlikte en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Akademisyen yazar ve sanatçılarla yaptığımız bu televizyon programları konu çeşitliliği açısından da oldukça zengin. “Aratos’un Penceresinden Felsefe” başlık bu çabamız belki de Türkiye’de televizyondaki tek felsefe programıdır. Günümüz toplumunun aydınlanmak için en çok felsefeye gereksinimi olduğuna inanıyorum. Bu nedenle Sun Tv’de yaptığımız felsefe programı çok değerli” diye konuştu.

Yapılan açıklamada, ayrıca “Aratos’un Penceresinden Felsefe” programının 23 Aralık’taki konuğunun da Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. İlter Uzel olduğu belirtildi.

(VŞ)