​​​​​​​“Akdeniz Gençlik Festivali” geliyor

TÜED Adana Şube Başkan Adayı Akar, ÇGC'yi ziyaret etti

Kedi ve köpeklerin yuttuğu yabancı cisimler hayatlarını riske edebilir

Dünyada 50 milyar kuş var. Serçe nüfusu birinci

KIZILAY BOSNA’DA GÖNÜLLERE DOKUNDU

Türk Telekom görme engellilerin hayatını kolaylaştırıyor

Hedef, kimsenin ‘öteki’ olmadığı bir toplum…

ÇMO’dan “Çevre kirliliği” ve Hijyen” uyarısı

İçişleri Bakanlığı'ndan Kurban Bayramı Genelgesi

BENİM ADIM “LÖSEMİLİ ÇOCUKTUR”

GAZETECİ HALİL AKILEVİ’NİN ACI GÜNÜ

“BAĞIŞLARINIZ NASIL CAN VERİYOR?”

SAHİM-SEN: "AİLE HEKİMLERİNİ İSYANIN EŞİĞİNDE"

Kebap en tercih edilen yemek

PEDALLAR LÖSEV İÇİN 

İlk 6 ayda trafik kazalarında 945 kişi hayatını kaybetti

Sinovac’ın aşısının etkinlik oranı açıklandı

PTT KURBAN BAYRAMI’NDA KARGO İNDİRİMİ YAPACAK

AHEF: "AİLE HEKİMLERİ İLE İLGİLİ YANLIŞTAN ACİLEN DÖNÜLMELİ"

Türkiye nüfus büyüklüğünde 235 ülke arasında 19.sırada

Medyada cinsiyetçi yaklaşım araştırması

Adana Çimento’dan Kök Hücre Bağışına Destek

İyilik öncüsü, asırlık merhamet çınarı Kızılay’ın Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) ile ortak yürüttüğü kök hücre bağışı kampanyasına destek çığ gibi büyüyor.

Geçtiğimiz günlerde, sanayiciler ve iş dünyasının temsilcileriyle bir araya gelerek, TÜRKÖK kampanyasına bağış çağrısında bulunan Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı’ya, sanayicilerden yanıt gecikmedi.

Lösemi, lenfoma, kemik iliği yetmezliği ve kalıtsal metabolik hastalıkları olanlara umut ışı olmak için, tüm Türkiye’de yürütülen TÜRKÖK kampanyasına Adana Çimento Fabrikası’ndan destek geldi. Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı’nın kampanya çağrısına kulak veren Adana Çimento Fabrikası yöneticileri ve çalışanları, Kızılay’a kök hücre bağışında bulundu.

Adana Çimento Fabrikası Müdürü Levent Öncel öncülüğünde kampanyaya destek vererek hayat kurtarmak isteyen çalışanlardan, Kızılay’ın gezici kan bağışı ekibi numune aldı. Kan ve kök hücre bağışı yapmaya uygun olan donörlerden titizlikle alınan kan ve kök hücre örnekleri Kızılay’ın kan bankasına ve veri tabanına nakledildi.

Adana Çimento Fabrikası Müdürü Levent Öncel’in de kan ve kök hücre bağışında bulunduğu kampanyaya, fabrika çalışanları da yoğun ilgi gösterdi. Levent Öncel, ‘’Kızılay’ın her durumda, din, dil, ırk, mezhep ayırt etmeksizin tüm mazlumların ve ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştuğunu biliyoruz. Kurum olarak Kızılay’ın faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Geçmiş yıllarda da dünya çapında gönüllü kök hücre bağışçıları sıralamasında üst sıralarda yer alan Kızılay’a biz de kurum olarak destek vermek istedik. Başkan Ramazan Saygılı ile irtibata geçip, kampanyaya destek olmak istediğimizi ilettik. O da bizi isteğimize kulak verdi ve uzman Kızılay ekibi ile fabrikamıza geldi. Tüm hijyen kurallarının titizlikle uygulandığı gezici Kızılay aracında ben ve fabrika çalışanlarımız kök hücre ve kan bağışında bulunduk. Bugün burada yaptığımız katılım bir canı birle hayata döndürürse ne mutlu bize’’ dedi.

Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise, kan ve kök hücre bağışının önemine vurgu yaparak şunları ifade etti: ‘’ TÜRKÖK, Türkiye'de kemik iliği nakli bekleyen hastalar ile bağışçıları buluşturmak, bu sayede şifa bulabilecek hastaların bir an önce sağlıklarına kavuşturulması amacıyla başlatılan bir projedir. Kızılay her durumda, doğal afetlerde, savaşlarda, virüsle mücadelede kısacası insanlığın başı her sıkıştığında orada olur ama ilk amacı olan hayat kurtarma görevini de unutmaz. Kızılay ailesi olarak, özellikle Adana’da değerli bağışçılarımız ve yardımsever vatandaşlarımızla çok güzel yardımlarda bulunuyor nerede bir mazlum ve ihtiyaç sahibi varsa yardımına koşuyor, derdine derman olmaya çalışıyoruz. Bizler elçiyiz. Kızılay siz değerli bağışçıları ile ayakta duruyor ve dünyanın en büyük yardım kuruluşlarından biri olma özelliğini taşıyor’’

Saygılı başta Adana Çimento Fabrikası Müdürü Levent Öncel ve çalışanları olmak üzere tüm Kızılay gönüllülerine teşekkür etti. Saygılı bağış kampanyası sonunda günün anısına Levent Öncel’e teşekkür plaketi verdi.

(VŞ)