​​​​​​​“Akdeniz Gençlik Festivali” geliyor

TÜED Adana Şube Başkan Adayı Akar, ÇGC'yi ziyaret etti

Kedi ve köpeklerin yuttuğu yabancı cisimler hayatlarını riske edebilir

Dünyada 50 milyar kuş var. Serçe nüfusu birinci

KIZILAY BOSNA’DA GÖNÜLLERE DOKUNDU

Türk Telekom görme engellilerin hayatını kolaylaştırıyor

Hedef, kimsenin ‘öteki’ olmadığı bir toplum…

ÇMO’dan “Çevre kirliliği” ve Hijyen” uyarısı

İçişleri Bakanlığı'ndan Kurban Bayramı Genelgesi

BENİM ADIM “LÖSEMİLİ ÇOCUKTUR”

GAZETECİ HALİL AKILEVİ’NİN ACI GÜNÜ

“BAĞIŞLARINIZ NASIL CAN VERİYOR?”

SAHİM-SEN: "AİLE HEKİMLERİNİ İSYANIN EŞİĞİNDE"

Kebap en tercih edilen yemek

PEDALLAR LÖSEV İÇİN 

İlk 6 ayda trafik kazalarında 945 kişi hayatını kaybetti

Sinovac’ın aşısının etkinlik oranı açıklandı

PTT KURBAN BAYRAMI’NDA KARGO İNDİRİMİ YAPACAK

AHEF: "AİLE HEKİMLERİ İLE İLGİLİ YANLIŞTAN ACİLEN DÖNÜLMELİ"

Türkiye nüfus büyüklüğünde 235 ülke arasında 19.sırada

Medyada cinsiyetçi yaklaşım araştırması

Vali Demirtaş'tan ATB’ye veda

Adana Valiliğinden Mardin Valiliğine atanan Vali Mahmut Demirtaş, Adana Ticaret Borsası yönetimini ziyaret ederek veda etti.

SİZDEKİ IŞIĞI GÖRÜNCE BENİM İŞLERİM KOLAYLAŞTI

Borsa Kompleksinde, ATB Başkanı Şahin Bilgiç, Meclis Başkanı Osman Bağış, Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Tezcan, Yasin Milli ile Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk tarafından karşılanan Vali Mahmut Demirtaş, burada yaptığı konuşmada “ATB olarak Adanaya bir şeyler yapmak, ülke ekonomisine katkı koymak için üstün gayret sarf ettiğinizin en yakın tanığıyım. Sizlerde bu ışığı görünce bizim işlerimiz daha kolaylaştı. Adana’da en şanslı olduğum nokta sizlerin varlığı, sivil toplum kuruluşlarının duyarlılığıydı. Adananın meselelerine kapınız her zaman açık oldu. Problemlerin çözümünde sürekli yapıcı oldunuz. Bu anlamda sizlere çok teşekkür ederim.” dedi.

ADANA, 15 TEMMUZ’DA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK DAYANIŞMA GÖSTERDİ

15 Temmuz hain darbe girişimine de değinen Vali Demirtaş, “Adanalının mutlu olduğu her iş’te ben mutlu oldum. Üzüldüğü her şeye de ben de üzüldüm. Görev yaptığım 4 yıl içerisinde ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kaldık. Bizi en fazla üzen 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Bu darbe bizlerin birlik beraberliğine karşı hemde ülke ekonomisine ve coğrafyasına karşı yapılan hain bir girişimdi. Çok şükür bizler tüm Adanalılarla birlik, beraberlik ve huzur içerisinde bunun üstesinde başarıyla geldik. Adana’daki sivil toplum kuruluşları Türkiye’ye örnek olacak şekilde bir dayanışma gösterdi. Bu anlamda Adanadan huzur içerisinde ayrılıyorum. Kalbim her zaman sizlerle.” diye konuştu.

 

BİLGİÇ, “ADANA BİR ÇOK İLKİ SİZLERLE YAŞADI”

Vali Demirtaş’ın veda ziyaretinde çok buruk olduğu gözlenen Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, konuşmasında “Adana’da sizin gibi iyi bir devlet adamıyla dolu dolu dört yıl geçirdiğimiz için çok mutluyuz. Liderliğiniz Adana için çok önemliydi. Lezzet Festivallerinden Portakal Çiçeği Festivaline, Coğrafi İşaretlere kadar bir çok ilki birlikte yaşadık. Çabanız, gayretini ve hoş görünüz sayesinde kentimize çok şey kattınız. Sizlere minnettarız. Gidişinizle bizler buruğuz ama Mardin’e koyacağınız katkılar için sevinçliyiz. Adana sizi unutmayacak. Bizler unutmayacağız. Allaha emanet olun.” dedi.

Başkan Bilgiç, Vali Demirtaş’a her zaman hatırlanmak dileğiyle kahve takımı hediye etti.(CO)