AKP'li Yarar, ”Eski trafik düzenine geri dönülmelidir”

Seyhan Belediye Meclisi’nde Kadınlar Günü kutlaması

KIRSAL MAHALLELERİMİZ ASKİ İLE İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDEN SICAK ÇORBA İKRAMI

Seyhan’da Denetim Komisyonu’ndan evrak kaçırıldı iddiası

AKP’li Tunç,”Seyhan’ın arazileri işgal altında”

YÜREĞİR AŞEVİNDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK İKRAMI

VALİ ELBAN YÜREĞİR'Lİ MAHALLE MUHTARLARI İLE GÖRÜŞTÜ

Seyhan’da büfe tartışması 

YÜREĞİR PARKLARLA DONATILIYOR

Ceyhan Belediyesi'nden yol çalışmaları

Sivrisinekle mücadelede dronla ilaçlama yöntemi

Karalar, Yumurtalık’ta muhtarlarla toplantı yaptı

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NDEN SINAV DESTEĞİ

BAŞKAN ERDEM, “HER MAHALLEYE EŞİT HİZMET”

POZİTİF TAKSİ BUGÜNE KADAR 1.312 COVİD-19 HASTASINI TAŞIDI

YENİ ADANA ADLİYE SARAYINA 01 MART’TAN İTİBAREN TAŞINMA BAŞLAYACAK

Çukurova Belediyesi  YDD ile yaşlılar için işbirliği yapacak

Karaisalı'da Zabıtalara Başarı Belgesi Verildi

YÜREĞİR’DE 40 MAHALLEYE 40 KÜTÜPHANE

Karaisalı'nın isimlerde tercihi Ömer ve Asel oldu

KARALAR VE AKAY 'ŞEF' OLDU

ADAPADER) Başkanı Derviş Göçmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'a şef aşçı üniforması giydirdi.

 Mutfağıyla ünlü Adana'nın çok zengin yemek kültürünü ülke geneli ve dünyaya tanıtan Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği'nin (ADAPADER) Başkanı Derviş Göçmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'a şef aşçı üniforması giydirdi. Adana'nın gastronomi turizminde daha öne çıkması ve tanıtımı için de çaba gösteren Adanalı aşçılar, "Adana ve Yöresi  Gastronomi Kültürel Mirası" ile "Adana ve Yöresi Yemeklerinin Tanıtımı ve Geliştirilmesi" adlı projeleri de başkanlara anlatıp destek istedi.

PROJELER İÇİN BULUŞTULAR

Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu'na (TAŞPAKON) bağlı Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (AKAPAFED) üyesi Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPADER) üyeleri bir araya geldi. Toplantıda, Adana ve ilçelerinde yürütülecek "Adana ve Yöresi  Gastronomi Kültürel Mirası" ile "Adana ve Yöresi Yemeklerinin Tanıtımı ve Geliştirilmesi" projeleri değerlendirildi. Burada söz alan Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPADER) Başkanı Derviş Göçmen, kent lezzetleri için çalışan üye ve yöneticilerine teşekkür etti.

BAŞKANLAR ÜNİFORMALARINI GİYDİ

Toplantının ardından ADAPADER Başkanı Derviş Göçmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ortak projeler yürüttükleri Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana Milletvekilleri Dr. Müzeyyen Şevkin ve Orhan Sümer’le ile bir araya geldi.  ADAPADER yöneticileri bu buluşmada, Akif Kemal Akay'ın desteğiyle dernek üyeleri için yaptırılan şef aşçı üniformalarını belediye başkanlarına takdim etti. Aşçı formalarıyla birlikte anı fotoğrafı çektiren Karalar ve Akay, her zaman ADAPADER ile dayanışma içinde olduklarını söyledi. Buluşmada, ADAPADER Başkanı Derviş Göçmen, Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana TÜRES Derneği Başkanı Biral Serttaş, gastronomi projeleriyle ilgili belediye başkanlarına bilgi verdi.

(VŞ)