YÜREĞİR’DE ‘GİRİŞİMCİLİK KURSU’ 15 MART’TA BAŞLIYOR

BAŞKAN ERDEM, “BELEDİYENİN TARLALARI İLK KEZ HALKIN YARARINA EKİLDİ”

Çukurova Zabıtasından pandemi denetimi

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" açıklaması

KARATAŞ’TA CUMHURİYET DÖNEMİ KADIN KIYAFETLERİ DEFİLESİ DÜZENLENDİ

BAŞKAN KOCAİSPİR’DEN KADIN ÇALIŞANLARA 8 MART İZNİ

SEYHAN’DA KADININ ADI DA VAR KENDİSİ DE VAR

AKP'li Yarar, ”Eski trafik düzenine geri dönülmelidir”

Seyhan Belediye Meclisi’nde Kadınlar Günü kutlaması

KIRSAL MAHALLELERİMİZ ASKİ İLE İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDEN SICAK ÇORBA İKRAMI

Seyhan’da Denetim Komisyonu’ndan evrak kaçırıldı iddiası

AKP’li Tunç,”Seyhan’ın arazileri işgal altında”

YÜREĞİR AŞEVİNDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK İKRAMI

VALİ ELBAN YÜREĞİR'Lİ MAHALLE MUHTARLARI İLE GÖRÜŞTÜ

Seyhan’da büfe tartışması 

YÜREĞİR PARKLARLA DONATILIYOR

Ceyhan Belediyesi'nden yol çalışmaları

Sivrisinekle mücadelede dronla ilaçlama yöntemi

Karalar, Yumurtalık’ta muhtarlarla toplantı yaptı

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NDEN SINAV DESTEĞİ

Adana Büyükşehir Meclisinde Ocak ayı çalışması tamamlandı 

Gündemin 56. Maddesinde 5 kişilik denetim Komisyonu için seçim yapıldı. CHP’li Hacice Yılmaz (22), MHP’li Yusuf Eroğlu (50), MHP’li Atilla Göktaş(50), MHP’li Yusuf Arısoy (50) ve AK Parti’li Furkan Bozkurt (49) oy aldı.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin Ocak 2021 ayının son oturumunda Denetim Kurulu üyeliklerine 5 isim seçildi. 

 Mustafa Bayar başkanlığında toplanan adana Büyükşehir Belediye Meclisinde gündem dışı olarak, Büyükşehir Belediyesine kanser taraması ve tıbbi amaçlı kullanmak üzere özel amaçlı römork, mobil muayene aracı ve mamografi aracının şartsız bağışlanmak üzere teklif gündeme alındı.

  Gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ, AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan’ın Emniyet Teşkilatı Vazife Mamulleri Şehitler Vakfı’nın Adana İl Başkanlığına atandığını duyurarak tebrik etti. Demirdağ, “Belediyemizde çalışanlarından şikayetler aldık. Özellikle Muhtarlıklar Dairesi ve Kırsal Kalkınma Dire Başkanlıklarında çalışan, daha önce daire veya şube başkanlığı yapmış arkadaşlarımızın mesai bitiminde araçlarının, bagajlarının arandığı bilgisi gelmiştir. Bu gerçektir arkadaşlar, delili ispatlıdır. Arkadaşlarımız sorduklarında Başkan Zeydan Karalar’ın talimatı olduğunu söylüyorlarmış.  Bu, arkadaşlarımızı incitici ve aşağılayıcı bir durum olduğunu düşünüyorum. Genel Sekreterliğin ve başkanlığın bu konuda bize bilgi verilmesini istiyoruz” dedi.

  Sayıştay raporları sonuçlarının meclis üyelerine dağıtıldığı ayrıca ve belediyenin internet sitesinde de yayınlandığını belirten Mustafa Bayar, bu raporların okunmuş sayılacağını belirterek gündeme geçti.

  Gündemin 55. Maddesinde, kurulacak olan Emniyet Genel Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı olmak üzere Atlı Polis Amirliği’ne kurulacak olan atların bakımı, beslenme ve barınma gibi ihtiyaçların karşılanması amacıyla belirtilen taşınmazın İl Emniyet Müdürlüğüne 25 yıl süreyle bedelsiz tahsisine ait teklif, komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

  Gündemin 56. Maddesinde 5 kişilik denetim Komisyonu için seçim yapıldı. CHP’li Hacice Yılmaz (22), MHP’li Yusuf Eroğlu (50), MHP’li Atilla Göktaş(50), MHP’li Yusuf Arısoy (50) ve AK Parti’li Furkan Bozkurt (49) oy alarak denetim kurulu üyeliğine seçildi. 26 oy geçersiz sayıldı.

  Gündemin son maddesi olan Büyükşehir Belediyesine kanser taraması ve tıbbi amaçlı kullanmak üzere özel amaçlı römork, mobil muayene aracı ve mamografi aracının şartsız bağışlanmak üzere teklif Kanunlar Komisyonuna havale edildi.

  Ocak ayı çalışmalarını tamamlayan Adana Büyükşehir Belediyesi 8 Şubat 2021 pazartesi günü saat 14.00’te toplanacak.

(vş)