Çukurova Edebiyatçılar Derneği’nden "Analar Günü" şiir yarışması

GESAM Dünya Sanat Günü’nü kutladı

ARATOS DERGİSİ 18. YILINDA

Portakal Çiçeği Karnavalı sona erdi…

Selim Arslan’dan 26. Karikatür sergisi

Üç atölyeden “Kadın ve Ben” sergisi

AFAD’DA YENİ BAŞKAN CENGİZ TALTEKİN

EİB Moda Tasarım Yarışmasıyla kendi markalarını yarattılar

Nur Betül Arslan’dan ilk kişisel sergi

 BUGÜN DÜNYA TİYATROLAR  GÜNÜ

YAZAR CUMALİ ÇEK’LE SÖYLEŞİ

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği kongresini yaptı

BU YIL ALTIN STEVIE ÖDÜLÜ SABANCI VAKFI’NA

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları perde açıyor…

“SAKIP SABANCI YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ” NEVRA SEREZLİ’YE VERİLDİ

SEYHAN’DAN ÖZEL TİYATROLARA DESTEK

Altınoran Sanat Sanal Galerisi açıldı

ASAF BUDAK’IN“ÇİZGİLİ DÜNYA” KARİKATÜR ALBÜMÜ YAYINLANDI

Seyhan Halk Eğitim Merkezi geçmişle günümüz arasında köprü

SABANCI VAKFI 2021 FARKINDALIK ÖDÜLÜ ALDI

Sağlıkçıların tükenmişliği çamurda şekil buldu

Ünal,"Sanat ruhun ilacıdır"

23 yıldır fotoğraf sanatının içinde yer alan Gülsüm Ünal, 24 eserden oluşan sanal fotoğraf sergisi açtı. Ünal, sanatın ruhun ilacı olduğunu söyledi.

 

23 yıldır fotoğraf sanatının içinde yer alan Gülsüm Ünal, 24 eserden oluşan sanal fotoğraf sergisi açtı. Ünal, sanatın ruhun ilacı olduğunu söyledi.
Gülsüm Ünal, "Bu aralar annemin sağlık sıkıntıları nedeniyle üzücü günler yaşasak ta sanat her zaman olduğu gibi benim ruhumun ilacı olmaya devam ediyor. Birebir sanatsal sohbetlerimiz, konukların yorumlarıyla sergi izlemenin keyfi her zaman farklı olacaktır. Ama pandemi koşullarında yeni tarz sergi sunumlarına da adapte olmak gerekiyor" dedi.
24 eserden oluşan online sergi için, "Toroslarda güneş bize kollarını açtı. Güneşin kollarının açtığı tuvalde bende size nadide çiçeklerin resmini yaptım" diyen Ünal, sanat yaşamı hakkında şunları kaydetti:
“Çukurova Üniversitesi, Ziraat Fakültesi mezunu olup, halen bir araştırma enstitüsünde fitopatoloji uzmanı olarak çalışmaktayım. 1998 yılından beri sanat camiasının içinde yer almaktayım. 1998 yılında Fotoğraf Ustası Mehmet Baltacı’nın başkanlığındaki AFAD eğitim semineriyle başlayan fotoğraf serüvenim, bir başka fotoğraf ustası S.Haluk Uygur’un birçok proje atölyeleriyle devam etti, fotoğraf, edebiyat (haiku), sanat tarihi, felsefe gibi alanlarda çok sayıda atölyeye katıldım. Birçok sergi ve sanatsal projede yer alarak, fotoğraflarım bazı kitaplarda yayınlanmıştır. Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği yönetim kurulu üyesiyim. Ayrıca Altınrota gezi, kültür, sanat ve fotoğraf dergisinin yazar kadrosunda olup, yazılarım ve fotoğraflarımla sanat yolculuğuna devam etmekteyim.”
Son çalışmasının yazarları arasında bulunduğu uzun süreçli bir projenin ürünü olan “Toroslar ve Nadide Çiçekleri” kitabı olduğunu belirten Ünal, “Çukurova Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi’yle ortak yürütülen projede, çiçeklerin sadece estetik kaygılarla görüntülenmesi dışında bilimsel tür tanımlamaları yapılmış, oluşturulmakta olan uluslar arası herbaryuma da katkı sunulmuştur. Bu sergide yer alan çiçekler ise, bu projenin yansımalarındandır” ifadelerini kullandı.

(vş)