Nâzım Hikmet'in 119. doğum günü kutlanıyor

SABANCI VAKFI’NIN 5. KISA FİLM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

Sanata Bi Yer platformu ile sanat, sergi salonlarının ve galerilerin dışına taşındı

Hat sanatçısı Ethem Çalışkan 93 yaşında

PTT’DEN "MİLLÎ BAĞIMSIZLIĞIN 100.YILI"KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI

“ARATOS FELSEFE YAZILARI” KİTABI YAYINLANDI

SABANCI VAKFI 5. KISA FİLM YARIŞMASI’NIN JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU

GESAM yeni yıla “Hoş Gel Yeni Yıl” sergisi ile girdi

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri verildi

ANKARA DEVLET RESİM VE HEYKEL MÜZESİ  RESTORASYON SONRASI YENİDEN AÇILDI

ÇÜ 2. Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali Sona Erdi

ADANALI LİSELİLERİ MUHTEŞEM ÖDÜLLER BEKLİYOR

UĞUR PİŞMANLIK’IN “YERYÜZÜ OLAYLARI” KİTABI ÇIKTI

ORHAN VELİ KANIK'IN ‘’BİRDENBİRE’’ ŞİİRİ BESTELENDİ

RANDEVU İSTANBUL 23. YILINDA TÜM TÜRKİYE İLE BULUŞUYOR 

AB'den İnsan Hakları Film Günleri ve Kısa Film Yarışması

“Aratos’un Penceresinden Felsefe” programI SUN TV’de

Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) 58 yaşında salonu boşalttı

ERDOĞAN, “SANATI VE SANATÇILARIMIZI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ç.Ü.'de “Uluslararası Jürili Çevrimiçi Karma Sergi - 2020” Açıldı  

“TÜRK SİNEMASI VE ARTİSTLERİ” KİTABI ÇIKTI

ÇDSO, bu sezonu sağlık çalışanlarına adadı

Orkestra Müdürü Artunç Çoruh, bu sanat sezonunu bizler için canlarını hiçe sayarak adeta bir savaş veren sağlık çalışanlarına adadıklarını ve bu sanat sezonunun adını “Sağlık Çalışanlarına Minnet Sezonu" olarak açıkladı.

Geçen sezon Covid-19 virüsü nedeniyle Mart ayında sanat sezonunu sonlandırmak zorunda kalan orkestra, Ekim ayı ile beraber yeni sanat sezonuna başladı.Sanatseverlerin sağlıklı bir şekilde konserlerine erişebilmeleri için tüm önlemlerin titizlikle alındığını vurgulayan ÇDSO Müdürü Artunç Çoruh, sanatın ve müziğin iyileştirici gücüne inandıklarını ve yeni sezonda dinleyicileri için çok özel bir konser programı hazırladıklarını ifade etti.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MİNNET SEZONU”

Orkestra Müdürü Artunç Çoruh, açılış konseri konuşmasında bu sanat sezonunu bizler için canlarını hiçe sayarak adeta bir savaş veren sağlık çalışanlarına adadıklarını ve bu sanat sezonunun adını “Sağlık Çalışanlarına Minnet Sezonu” olarak belirlediklerini duyurdu.Sezon boyunca her Cuma akşamı Adanalı sanatseverlere klasik müziğin derin yelpazesini ünlü virtüöz solistler ve dünyaca ün kazanmış orkestra şefleri ile seslendirecek Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın konserlerini, Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonunda izleyebilirsiniz.

Öte yandan, 2020 – 2021 “Sağlık Çalışanlarına Minnet Sezonu” muhteşem bir klasik müzik konseriyle devam ediyor. Uluslararası büyük başarılara imza atmış, Türkiye’nin yurtdışındaki tanıtımına katkıda bulunan, orkestra şefi Rengim Gökmen’in yönetiminde gerçekleşecek olan konser,9 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonunda izlenebilecek.

Programın ilk yarısında Piazzolla’nınseyircileri derinden etkileyecek “Mevsimler” adlı eseri seslendirilecek. Eseri, 1986 doğumlu, Borusan İstanbul Flarmoni Orkestrası üyesi olan, solo konserlerine Bosphorus Trio ile oda müziği alanındaki çalışmalarına devam eden keman sanatçısı Özgecan Günöz seslendirecek.

Konserin ikinci yarısında A. Dovark’ın “Nefesli Çalgılar, Viyolonsel ve Kontrbas için Seranat” adlıölümsüz eserini Adanalı sanatseverlerin beğenisine sunacak.

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ