Ayaz, “Türkiye’de sanat yeterince anlaşılmadı”

TARSUS’TA ARATOS GÖZLEMEVİ KURULUYOR

Ressam Çevirgen, “Sanat, estetik bakışın imzasıdır”

TÜREMEN’İN ÖĞRENCİLERİ HOCALARINI SERGİ İLE ANIYOR

Onan’dan Altınoran’da “Dönüşen Şehir” sergisi

“Dünya Sanat Günü ‘Wallace Hartley’ Ödülleri”sahiplerini buldu

Tepebağ'da kazı çalışmaları devam ediyor

Ressam Tokacı, ”Ruhumun rehberliğini yapıyorum”

ARKEOLOG HÜSEYİN ADIBELLİ’NİN TARSUS KİTABI ÇIKTI

HALUK UYGUR'DAN "MANZARALARIM" FOTOĞRAF SERGİSİ

Çukurova Edebiyatçılar Derneği’nden "Analar Günü" şiir yarışması

GESAM Dünya Sanat Günü’nü kutladı

ARATOS DERGİSİ 18. YILINDA

Portakal Çiçeği Karnavalı sona erdi…

Selim Arslan’dan 26. Karikatür sergisi

Üç atölyeden “Kadın ve Ben” sergisi

AFAD’DA YENİ BAŞKAN CENGİZ TALTEKİN

EİB Moda Tasarım Yarışmasıyla kendi markalarını yarattılar

Nur Betül Arslan’dan ilk kişisel sergi

 BUGÜN DÜNYA TİYATROLAR  GÜNÜ

YAZAR CUMALİ ÇEK’LE SÖYLEŞİ

Çukurova Edebiyatçılar Derneği’nden "Analar Günü" şiir yarışması

“Analar Günü"ü şiir yarışması seçici kurulunda M. Demirel Babacanoğlu, Yakup Karaca, Yaşar Yıltan, Bekir Dağsever, Emin Doğan ve Bayram Yılmaz bulunuyor.

ÇED Başkanı Tekbaş:,“Yarışmayı kazanan şiirler 14 Mayıs günü ilan edilecektir. Ödüller sonra belirteceğimiz bir tarihte törenle verilecektir. Yarışma kurallarına uymayan şiirler yarışma dışı bırakılır. Yarışmaya katılanlar bu kuralları kabul etmiş sayılır. Birinciye plaket belge, kitap seti, ikinciye belge-kitap seti, üçüncüye belge-kitap seti ve dördüncüye mansiyon-belge kitap seti verilecektir.”
-01 Mayıs 2021 akşamına kadar elde olacak şekilde gönderilmelidir”dedi.

Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş, dernek olarak analar günü şiir yarışması açtıklarını söyledi.
Tekbaş,  şiirlerin 01 Mayıs 2021 akşamına kadar elde olacak şekilde gönderilmesi gerektiğini belirterek, ”Bilindiği gibi analar bizim en büyük varlığımızdır. Bizim için yücedir, uludur. Onların varlığını korumak, yaşatmak bizim görevimizdir. Analar gününde onları onurlandırmak, anmak istiyoruz. Onlara karşı bizim borcumuz büyüktür” dedi.
Yarışmaya tek şiirle katılınabileceğini, şiirlerin ayaklı uyaklı ve serbest olabileceğini ifade eden Tekbaş, yarışmaya ait diğer şartlarla ilgili olarak şunları kaydetti:
“Ana konulu şiirler 6 kıtayı geçmemeli, 30 dizeden fazla olmamalı..Kendi anası olabilir. İşçi analar olabilir. Şehit anaları olabilir. Mülteci analar olabilir. Çocuğu rahatsız analar olabilir. Kahraman analar olabilir. Çöpten geçinen analar olabilir. Kırsal kesimde yaşayan analar olabilir. Şehirde yaşayan analar olabilir. Şiddet gören analar, kadınlar olabilir. Şen şakrak analar olabilir. Diğer analar olabilir. Şiirler, A4 kâğıdının bir yüzüne 12 punto ile bilgi sayarda yazılmış olacak. Altında ad soyad imza bulunmalı. Adres, (varsa) meyil, telefon numarası, çok kısa özgeçmiş yazılmalıdır. cukurovaedebiyatcilardernegi@gmail.com e postasına; 01 Mayıs 2021 akşamına kadar elde olacak şekilde gönderilmeli. Elden ve başka bir şeyle getirilmez, gönderilemez. Gecikmelerden, aksamalardan derneğimiz sorumlu değildir.”
Analar günü şiir yarışması seçici kurulunda M. Demirel Babacanoğlu, Yakup Karaca, Yaşar Yıltan, Bekir Dağsever, Emin Doğan ve Bayram Yılmaz’ın bulunduğunu ifade eden ÇED Başkanı Halise Tekbaş, “Yarışmayı kazanan şiirler 14 Mayıs günü ilan edilecektir. Ödüller sonra belirteceğimiz bir tarihte törenle verilecektir. Yarışma kurallarına uymayan şiirler yarışma dışı bırakılır. Yarışmaya katılanlar bu kuralları kabul etmiş sayılır. Birinciye plaket belge, kitap seti, ikinciye belge-kitap seti, üçüncüye belge-kitap seti ve dördüncüye mansiyon-belge kitap seti verilecektir.”

(VŞ)