Ç.Ü.'de Lisan-ı Ezhar (Çiçeklerin Dili) Mozaik Etkisi İle Giysi Tasarımı Sergisi

Gürcü Görkem'den "Başlangıçta Işık Vardı" resim sergisi

ADANA’DAN FİNALE KALAN OKULLAR BELLİ OLDU 

ADANA ULUSLAR ARASI MÜZİSYENLER VE SES SANATÇILARI DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI

‘Anne’ Temalı Şiir Yarışması Sonuçlandı

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın Yaza Merhaba Konserleri başladı

AHŞAP OYMACILIĞINI YAŞATMAYA ÇALIŞIYOR

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın Yaza Merhaba Konserleri başlıyor

Gazeteciler dizi oyuncusu oluyor

22. DEVLET TİYATROLARI - SABANCI ULUSLARARASI ADANA TİYATRO FESTİVALİ DEVAM EDİYOR  

Edebiyatta dev işbirliği:Çukurova Belediyesi ve Yeni Adana Gazetesi “Çukurova Öykü Ödülü Yarışması” düzenliyor

Adana Tiyatro Festivalinin ikinci haftası başlıyor

Adana Sinematek etkinlikleri başladı

Ç.D.S.O. YAZ KONSERLERİ BAŞLIYOR!

"Cumhuriyet'i biz böyle kazandık" pankartlı fotoğrafın resmini çizdi

DEVLET TİYATROLARI - SABANCI ULUSLARARASI ADANA TİYATRO FESTİVALİ’NDE 22’NCİ KEZ PERDE ZAMANI

TÜRK SİNEMASINDA BİR İLK: ROBOT OYUNCULAR BEYAZPERDEDE

Reverans Sanat, oyunculuk kampı açıyor

Ç.Ü.'de Prof. Dr. Hilmi Yücel Anısına Karma Sergisi

12 Ressam’dan karma sergi

Tiyatrocu Erol Keskin yaşamını yitirdi

TÜREMEN’İN ÖĞRENCİLERİ HOCALARINI SERGİ İLE ANIYOR

Geçen yıl hayata veda eden Ali İsmail Türemen için düzenlenen "Maviye Özlem"  sergisi 1 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

-Ç.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Görevlisi Filiz Yıldız, “Ali İsmail Türemen hocamızı, Marmara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde yetiştirdiği öğrencilerinin açtığı "Maviye Özlem" adlı sergi ile anıyoruz” dedi.

Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Görevlisi Filiz Yıldız, geçen yıl hayata veda eden hocası Ali İsmail Türemen için düzenlenen sergiye  "Neye Nasıl Bakarsan O Sana Öyle Bakar" adlı eseri ile katılıyor.

Ali İsmail Türemen için düzenlenen "Maviye Özlem"  adlı serginin 1 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirten Öğretim Görevlisi Filiz Yıldız, “Bundan 1 yıl kadar önce aramızdan ayrılan kıymetli hocam Ali İsmail Türemen adına, Marmara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde yetiştirdiği öğrencilerinin açtığı "Maviye Özlem" adlı sergi ile anıyoruz. Bu sergide ben de yetiştirdiği öğrencilerinden biri olarak yer alıyorum. Sergi katalogunda hocam ile dersinde yaşadığım bir anım da var. Sergiye hangi eserimi göndermeliyim acaba diye düşünerek eser görsellerine baktım. Bir duvar tabağımda kıymetli hocamın isimlerinin baş harflerini ve yüreğindeki maviyi gördüm. Bu bir tesadüf değildi sanki. Hocamın iki isminin baş harfleri ve yüreğindeki mavi vardı. Sanki bu gün için yapmıştım. Eserimin adı ise "Neye Nasıl Bakarsan O Sana Öyle Bakar". Seni her zaman sevgi ve saygıyla anacağız” dedi.

Uzun yıllar Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Sanat Eğitimi ve Yüzeysel Tasarım dersleri ile yüzlerce sanatçı ve sanat eğitimcisine hocalık yapmış olan Ali İsmail Türemen’in aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin kurucu hocalarından olduğunu söyleyen Yıldız,” Bu kurumda da uzun yıllar pek çok öğrenci yetiştirmiştir.  2016 yılının Mayıs ayında öğrencisi Aysun Çölbayır Diniz'in Bursa'da açtığı Akeramos Sanat Merkezi'nin açılış sergisini eşi Ressam Berna Türemen ile gerçekleştirmişlerdir. 5 yıl sonra yine aynı gün sanat hayatını sürdüren ve pek çok üniversitede sanat eğitimi veren 30 öğrencisi "Maviye Özlem" sergisi ile hocalarını selamlıyorlar” diye konuştu.

(vş)