CHP'Lİ AĞBABA,"İŞSİZLİK FONU AMACI DIŞINDA KULLANILDI"

AKP'li Canikli, "Tarih gelişmelerle yeniden yazıldı"

"Ne zaman geleceği belli olmayan aşılarla ilgili vatandaşlarımıza doğru bilgi verin"

KILIÇDAROĞLU’NUN “ASIL MUHAFAZAKAR OLAN CHP, ÇÜNKÜ DEĞİŞİME DİRENİYOR” SÖZLERİNE TEPKİ

CHP'Lİ ADIGÜZEL, İŞSİZ MÜHENDİSLERİN SORUNUNU GÜNDEME TAŞIDI

Karaaslan, "AK Parti Türkiye'nin geleceğidir"

CHP'Lİ AKIN'DAN ŞEFFAFLIK ÇAĞRISI

"Çukobirlik yaşatılmalı"

AKP'Lİ ŞAHİN," BİRÇOK SESSİZ DEVRİM GERÇEKLEŞTİRDİK"

AKP'li Çelik,"2021'e maalesef vesayet çağrılarıyla giriyoruz"

KILIÇDAROĞLU VE DAVUTOĞLU'DAN ORTAK BASIN TOPLANTISI

Barut,"İthalata değil çiftçi ve tarımımıza destek verilsin"

TBMM BAŞKANI ŞENTOP, PARTİLİ CUMHURBAŞKANI ANAYASAYA AYKIRI DEĞİL"

AKP'li Özhaseki,"Ülkede kentsel dönüşüm bir zorunluluk"

CHP’DEN AŞI RAPORU

MHP'li Avcı, "Kahramanlara minnettarız"

Gürer: “Güvenilir gıda için sürekli denetim şart”

BORCUNU ÖDEYEMEYENLER SAĞLIK HİZMETLERİNDEN YARARLANAMAYACAK

AKP'li Tuğrul Türkeş: "Azgın milliyetçiliğe karşıyım"

Ameliyathane ve Odyometri teknikerlerinin atama sorunu mecliste

Ayhan Barut, diyaliz teknikerlerini Meclis gündemine taşıdı

“BOTAŞ VE TPAO’YU KİME SATACAKSINIZ?”

CHP Adana Milletvekili Şevkin, meclisten geçen ve elektrik piyasası ile madenleri ilgilendiren torba yasaya tümüyle karşı olduklarını vurguladı

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, sermayeyi önceleyen, kamulaştırma işlemlerinin hızlı ve denetimden uzak gerçekleştirilmesini sağlamak üzere milletin önüne konulan torba düzenlemelere karşı olduğunu vurguladı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabul edilen “Elektrik Piyasası Düzenleme Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”ne karşı olduklarını belirten Dr. Şevkin, meclis kürsüsünden parti grubu adına yaptığı konuşmada madencilikte, enerjide, dağıtımda denetim mekanizmalarının ortadan kaldırıldığına dikkat çekti.
“MADEN İŞÇİLERİ, SOKAKLARDA DÖVÜLÜYOR”
Nefeslerinin iktidarın ensesinde olacağına işaret eden Dr. Şevkin, “Yaptığınız her yanlış, kaçırdığınız her ihale, sildiğiniz her yandaş borcunu bu kürsüden suratınıza haykıracağız” diye konuştu.
İktidarın yakınındaki şirketleri önceleyen, vatandaşları dışlayan; halkla, çevre örgütleriyle, odalarla görüşmeyen; hatta, komisyona katılmak isteyen çevre örgütlerini toplantı salonundan çıkaran bir anlayışla hazırladığı torba kanunda vatandaşın adına yer verilmediğini, faturalarda tek kuruş indirim yapılmadığını dile getiren Dr. Şevkin, doğayı tahrip eden tesislere göz yumulduğunu, yıllardır hak arayan maden işçisinin hak mücadelesinin görmezden gelindiğini, adeta insan öğüten madenlerdeki işçilerin hak arama eylemlerine seyirci alındığını, iktidarın haklarını arayan işçileri sokaklarda dövdüğünü dile getirdi.
Elektriğe yüzde 32.3, doğalgaza yüzde 34.7 oranında zam yapıldığını, covid-19 bahane edilerek açlığa mahkum edilen insanların faturalarını ödeyemediğini vurgulayan Dr. Şevkin, faturasını düzenli ödeyen insanlardan da Yargıtay kararı hiçe sayılarak 10 yıl boyunca elektrik kayıp-kaçak bedeli alınacağını söyledi.
“BU ACELENİZ NEDİR?”
Konuşmasında Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) payına da işaret eden Dr. Şevkin, “Millet; iktidarın çiftliği olmuş bir televizyonun parasını ödemek zorunda mı? Vatandaşın sırtındaki kambur büyüdükçe büyüyor. Kaliteli kanun yapmak yerine, her şeyi tane tane konuşmak yerine bu aceleniz neden?” diye sordu.
Kanunla bütün doğalgaz ihaleleri ile Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi’nin (BOTAŞ) tüm ihalelerinin ‘Kamu İhale Kanunu’ kapsamından çıkarıldığını, Varlık Fonu’nun şirketleri olan TPAO ve BOTAŞ’ın yaptığı ihalelerin kamu denetiminden kaçırıldığını kaydeden Dr. Şevkin, “Yine kime söz verdiniz? Kime satacaksınız bu şirketleri? BOTAŞ'ı, TPAO’yu kime sattığınızı kamuoyuna açıklayacak mısınız?” sorularını yöneltti.
“HAYKIRACAĞIZ!”
Yasaya tümüyle karşı olduklarının altını çizen Dr. Şevkin, şunları söyledi:
“Elektrik için lastiğin yakılmadığı, kayıp kaçak bedelinin vatandaşa değil, şirketlere ödetildiği, Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM) desteklerinin dolarla yapılmadığı, bütçe hakkının ihlal edilmediği, en önemlisi faturaların ucuzladığı bir Türkiye istiyoruz. Nefesimiz ensenizde; yaptığınız her yanlış, kaçırdığınız her ihale, sildiğiniz her yandaş borcunu bu kürsüden suratınıza haykıracağız.”

 

HABERİ GÖRÜNTÜLÜ OLARAK İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ
https://wetransfer.com/downloads/87ae81ce4a4748ed2eeda11355673b4d20201125181732/386e3ee131cbc7690dae7817176e35be20201125181806/8679dd

 

 

 


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ