DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNE ÖZEL REKLAM FİLMİ (Videolu Haber)

DEMİRSPOR SÜPER LİGE MERHABA DEDİ

"Halkın sofrasına götürülemeyen soğan, tarlada çürüyor"

Önce Çocuklar İyileşsin

SEYHAN BELEDİYESİ SEYHANLI İÇİN GÖREVDE

"Esnafa kira, fatura, kredi ve borç desteği verilmeli"

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 26 YILLIK HASRET SON BULACAK

"1 Mayıs" bestesi yayınlandı (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

Prof.Dr. Orhan Kural'a Sanatçı Dostlarından Vefa Albümü

WOW - DÜNYA KADINLAR FESTİVALİ İSTANBUL BAŞLADI

SEYHAN ZABITASINDAN GÖRME GÜÇLÜĞÜ ÇEKEN KAÇAK SÜNNETÇİYE SUÇÜSTÜ (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

Ayhan Barut'tan Meclis'te kalıcı saat uygulamasına tepki (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

"Kanayan yaraya çare bulun artık"(GÖRÜNTÜLÜ HABER)

EMEKLİLER AÇLIK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR (VİDEOLU HABER)

"Kalkınmanın temeli köylerden, kırsaldan geçer" (Videolu Haber)

CHP'Lİ ÖZTRAK,"GÖREVDEN AYRILMASI GEREKEN KİŞİ ERDOĞAN"(görüntülü haber)

SABANCI VAKFI’NIN “DEĞİŞEN İKLİMLER, DEĞİŞEN HAYATLAR” TEMASIYLA DÜZENLEDİĞİ BEŞİNCİ KISA FİLM YARIŞMASI’NIN KAZANANLARI BELLİ OLDU

10 Ocak Ziraat Mühendisleri Günü

KILIÇDAROĞLU: "SÖZ VERİYORUM BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ"(GÖRÜNTÜLÜ HABER)

CHP Lideri, “Cumhurbaşkanlığı sembolik olacak” (VİDEOLU HABER)

“Bu Kültür Bizim” projesinde Seyhanlı için oynadılar (Videolu Hber)

Ayhan Barut'tan Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'ye sert tepki (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut,"Çiftçi zarar etmiyorsa niye kan ağlıyor. Tuzu kuru beyzade yanlış ve eksik açıklamalar yapıyor.Bakanın tarımdan anlamadığı bir kez daha görüldü"dedi.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, "Zarar eden çiftçimiz yok" diyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye oldukça sert tepki gösterdi. Tarım Bakanı'nın tarımdan hiç anlamadığının bir kez daha görüldüğünü anlatan Barut, "Tuzu kuru beyzade yanlış ve eksik açıklamalar yapıyor. Çiftçi zarar etmiyorsa niye feryat ediyor, kan ağlıyor? Çukurova'da tarlada kalan soğan ve patatesi görmüyor musunuz?" dedi.  

"YALAN, YANLIŞ VE EKSİK AÇIKLAMALAR YAPIYOR"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin, "Türkiye'nin hiçbir yerinde 'Benim ürünüm yerde kaldı, zarar ediyorum' diyen çiftçimiz yok" açıklamasına yanıt veren CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, bu sözleri sert biçimde kınadı. Bakan Pakdemirli'nin tarımı bilmediğini, tarımdan anlamadığının bir kez daha görüldüğünü aktaran Barut, "Her bakanlığı aklından geçiren fakat aklından geçirmediği tek bakanlık olan Tarım Bakanlığı'nın koltuğunda oturan, tuzu kuru beyzade Bakan, yanlış ve eksik açıklamalar yapıyor" diye konuştu.

"PERİŞAN ÇİFTÇİNİN HALİNİ GELİN ALANDA GÖRÜN"

Ülke genelinde çiftçilerin kan ağladığını, çözüm bulunması için feryat ettiğini bildiren Ayhan Barut, şunları kaydetti:
"Bakan bey, tarımı bilmediğinizi biliyoruz da, bu söylemlerinizle tarımı bilmediğinizi pekiştirdiniz. Eğer tarlada ürünü kalmayan çiftçi yoksa, Çukurova'da soğan tarlada kaldı mı, kalmadı mı? Neden soğan tarlada çürümeye terk edildi? Fiyatı 40 kuruşa kadar düştü mü, düşmedi mi? İşçi ve nakliye parasını bile karşılamadı soğan. Patates aynı şekilde tarlada kaldı. Bakanın iş bilmez politikaları ve koyduğu ihracat yasakları nedeniyle durum böyle oldu. Önümüzdeki dönem limonda da aynı şey yaşanacak. Buradan ikaz ediyoruz. Çukurova'da üretici 'yandım anam, bittim' diye feryat ediyor. Bakanlık koltuğuna oturup konuşmak kolay. Gelin çiftçinin halini Çukurova'da alanda, arazide görün. Zor durumda olan çiftçiye destek olalım, çiftçiyi kalkındıralım. Başka ülkelerin çiftçilerine değil kendi ülkemiz çiftçisine destek verelim. Hani siz yerli ve milliydiniz ya, gelin milli ve yerli çiftçimizi destekleyelim."

(VŞ)