“Kırtasiyecilere devlet tarafından faizsiz kredi veya hibe verilmeli” (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

"Kadınlar katlediliyor, iktidar seyrediyor"(GÖRÜNTÜLÜ HABER)

Yunan Dışişleri Bakanı Dendias, "Türkiye bu sefer AB'yi aldatamaz"

Bakan Akar: "ABD ile uzun bir işbirliği geleneğimiz var" (Videolu Haber)

Bakan akar,"Türkiye her alanda özne haline geldi" (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

BAŞKAN İMAMOĞLU,"KANAL İSTANBUL DEVLET DEĞİL, SEÇİM PROJESİDİR" (Görüntülü haber)

Ayhan Barut'tan 'Torba Yasayı Geri Çek' çağrısı (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

Kılıçdaroğlu, "Kısır kavgalar ve tartışmalar bir kenara bırakılmalıdır"(GÖRÜNTÜLÜ HABER)

KILIÇDAROĞLU, ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK’İ ZİYARET ETTİ (VİDEOLU HABER)

Ayhan Barut'tan Saray ve tek adam rejimine sert tepki (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

CHP li Bulut'dan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine Tepki

Kılıçdaroğlu, "Ülke yönetimi ciddiyet ister"(GÖRÜNTÜLÜ HABER)

CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK,"EMEKÇİNİN HAKKININ ÜZERİNE YATMAYA ÇALIŞIYORLAR"(GÖRÜNTÜLÜ HABER)

Ayhan Barut, şaibeli sınav iddiasını Meclis'te tepki gösterdi (VİDEOLU HABER)

Ayhan Barut, Meclis'te CHP Grubu adına tarıma destek istedi (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

EKONOMİK ÇÖKÜŞ YAŞANIYOR

CHP'Lİ ÖZTRAK, "ERDOĞAN KENDİ KENDİSİYLE KAVGA EDİYOR" (VİDEOLU HABER)

ÜLKEYE UMUT VEREN KAHRAMANLARIN ÖZLÜK HAKLARI VERİLMELİ

Gürer: “Deprem Bilim Kurulu’ kurulmalı”

BULUT, “7 YILDA 7 BAKAN ESKİTTİ; HAVAALANINA 3 KEZ TEMEL ATILDI.

Gürer: “Pancar üreticisi kan ağlıyor”

Ayhan Barut'tan patates-soğan ithalatına tepki, çiftçiye destek (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

Barut, "Adana'da çok yakın zamanda karpuz hasadımız başlayacak. Daha kendi karpuzumuz çıkmadan Koronavirüsün çok yoğun yaşandığı ülkelerin başında gelen İran'dan 'sınır ticareti' adı altında ülkemize TIR'larla karpuz getirilmektedir" dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Meclis'te yaptığı konuşmada sürekli artan üretim maliyetleri altında ezilen üreticilerin borç batağına sürüklendiğini belirterek, "Salgın nedeniyle lokantalar, işyerleri, misafirhaneler ve yemekhaneler kapatıldığı için kara kara düşünen soğan ve patates üreticileri, ihracat ön izne bağlandığı için de zorluk yaşarken, hasat zamanı ithalat yaparak yine çiftçiye darbe vurdular" dedi. Çukurova Bölgesi'nde çok yakında karpuzun da hasat edileceğini anımsatan Barut, virüs açısından son derece sakıncalı durumdaki İran'dan yerli üreticiler ve halk sağlığının korunması için karpuz ithal edilmemesini istedi.

MECLİS'TE KONUŞTU

Tarımsal üretimde yaşanan sorunlara ve üreticilerin mağduriyetine çözüm bulunması için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda konuşan Ayhan Barut, sürekli 'Yerliyiz ve milliyiz' diyen iktidarın üreticilerin sorunlarına çare bulmadığı gibi ithalat yoluyla yine Türk çiftçisine darbe vurulduğunu aktardı. Koronavirüs salgınıyla birlikte bir çok işyeri kapandığı için sorunların baş gösterdiğini anımsatan Barut, "Hasadı yeni başlayan soğan ile hasadı çok yakında başlayacak olan patates ve karpuz üreticileri kara kara düşünmektedir. Çünkü Koronavirüs sebebiyle ülkedeki tüm lokanta, restoran, misafirhane, yemekhaneler kapatılmış ve ihracatı ön izne bağlı olan soğan ve patates üreticilerimiz şu anda ne yapacaklarını kara kara düşünmektedirler" diye konuştu.

İRAN KARPUZUNDA BÜYÜK TEHLİKE

Bereketli Çukurova topraklarında neredeyse tüm tarım ürünlerinin turfanda hasadının yapıldığına dikkat çeken CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, şunları kaydetti:
"Bereketli toprakların diyarı Çukurova Bölgesi'nde, Adana'da çok yakın zamanda karpuz hasadımız başlayacak. Daha kendi karpuzumuz çıkmadan Koronavirüsün çok yoğun yaşandığı ülkelerin başında gelen İran'dan 'sınır ticareti' adı altında ülkemize TIR'larla karpuz getirilmektedir. İran karpuzundaki büyük tehlikeye dikkat edilmelidir. Bu hem çiftçimizin cep sağlığını, hem ülkemizin ekonomisini hem de halk sağlığımızı tehdit etmektedir. Üreticilerimiz, devletimizin şefkatli kollarını yanında hissetmek istiyor. Üreticileri daha fazla mağdur etmeyin, tarımsal üretime ve çiftçiye destek verin."
(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ