"ALADAĞ’DA YANAN HEPİMİZDİK"

 “ÇOCUKLARIMIZI TARİKAT YURTLARINA MAHKUM ETMEYELİM”

 “BU SENE SADECE  KOVİD-19 VİRÜSÜYLE DEĞİL, İSLAM DÜŞMANLIĞI VİRÜSÜ İLE MÜCADELE ETTİK”

"YANDAŞLARINDAN BAŞKA KİMSEYİ GÖRMÜYORLAR"

"Ülkemizin suları Katar'a mı devrediliyor?"

 “PANDEMİDE ESNAF DÜKKANINI KAPATIYORSA SOSYAL DEVLETİN  YARDIM ETMESİ GEREK”

“YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞINI TÜRKİYE’YE GETİRMEK İSTİYORUZ”

BABACAN: ‘SALGININ BU NOKTAYA GELMESİNİN SORUMLUSU SARAY YÖNETİMİDİR’

“Sattıklarınız şahsi malınız değil, Cumhuriyet’in birikimleri”

CHP'Lİ BÜLBÜL: "İSRAF YÖNETİM TARZI OLDU"

Babacan:‘100 milyon doz aşı lazım ama daha grip aşısını bile yaptıramadık’

"EĞİTİMDE CEMAATLER DEĞİL DEVLET ETKİLİ OLMALI"

“Krizi çıkaran, AKP iktidarlarının uyguladığı ekonomi politikaları”

KILIÇDAROĞLU ADANA’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL, SONU GELMİŞ BİR PROJEDİR”

 “15 MİLYON KİŞİYİ İLGİLENDİREN SİCİL AFFI ÇIKARILMALI”

TÜSİAD: “EKONOMİ VE HUKUK ALANINDA ÇÖZÜMLERİN İSTİŞARE ORTAMINDA ELE ALINMASINDAN MEMNUNİYET DUYDUK”

BERAT ALBAYRAK VARLIK FONU YÖNETİMİNDEN DE İSTİFA ETTİ

İYİ Parti'li Poyraz, "Cumhur İttifakı yüzde 30+1'i bulamayacaklar"

"ESNAFIN, ÇİFTÇİNİN, İŞLETMECİNİN, EMEKLİNİN CEBİNDEKİ DELİK BÜYÜYOR"

CHP'li Ünsal,"Salgında Avrupa'yı solladık"    

" İktidar Adana’da hızla güç kaybediyor"

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın tutuklanmasına tepki göstererek iktidarın güç kaybettiği Adana’da yerel yönetimler ve muhalefet üzerinde sistematik bir baskı uyguladığını  iddia etti.

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın tutuklanmasına tepki göstererek iktidarın güç kaybettiği Adana’da yerel yönetimler ve muhalefet üzerinde sistematik bir baskı uyguladığını  iddia etti. Sümer, “Tutuklamanın 19 Mayıs öncesi olması da ayrıca manidar ve düşündürücü olmuştur” dedi.

Sümer, Yıldırım’ın tutuklanmasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. İktidarın yerel seçimlerin ardından bazı kentlerde muhalefete baskısını artırdığını belirten Sümer, Adana’nın da bu kentler arasında olduğunu söyledi. İktidarın Adana’da hızla güç kaybettiğine dikkat çeken Sümer, açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:

ADANA İŞSİZLİKTE REKOR KIRDI

Türkiye’nin ilk sanayi kentlerinden biri olan Adana’da bugün fabrikalar birbiri ardına kapanıyor. Bossa, PAKTAŞ, Millî Mensucat, Güney Sanayi, Adana Sigara Fabrikası başta olmak üzere Adana’ya can veren fabrikalar bunlardan bazıları.

Ürettiğini tarladan toplayamayan çiftçi kaderine terk edilmiş durumda.

Yıllardır inşaatları bitirilemeyen kamu yatırımları da yılan hikayesine döndü.

Tüm bunlar işsizlikte kırılan rekorlar olarak karşımıza çıktı. Adana her bakımdan gerilemeye başladı. Uyuşturucu suçlarında Türkiye 3’üncüsü, cezaevine giren hükümlü sayısında 5’incisi, suça sürüklenen çocuk sayısında 13’üncüsü, iş kazası ölümlerinde 8’incisi oldu.

ADANAILAR “DUR” DEDİ

Bunları başta TBMM olmak üzere her yerde dile getirdik. Çözüm önerileri geliştirdik. Kapanan fabrikaları ziyaret ettik, ‘yeniden faaliyete nasıl geçirebiliriz’ diye kafa yorduk. Önce bu sorunları hiç görmeyen, sonra görüp sessiz kalan iktidar en sonunda bunları dile getirdiğimiz için bizi suçladı.

Bunların üzerine kötü bir yerel yönetim anlayışı da eklenince 29 Mart 2019’da Adanalılar buna ‘dur’ dedi.

DAĞITAMADIKLARI MASKELERİ BİZ DAĞITTIK

Halkçı ve şeffaf yerel yönetim anlayışıyla örnek bir belediyecilik sergileyen partimiz Adana’da hızla yükseliyor ve umut oluyor. İktidarın dağıtamadığı maskeleri biz parti olarak dağıtmaya başladık. Daha iyi ve hızlı organize olduk hatta biz milletvekilleri de ilçe ilçe gezerek dağıtıma katıldık. Ayrıca maskeyle birlikte çok sayıda vatandaşımıza dezenfektan malzemesi ve gıda kolisi de ulaştırdık.

YARGININ HALİ İÇLER ACISI

Başarısızlığı ortaya çıkan iktidar bizim üzerimizde baskıyı artırıyor. Bir sahra hastanesi projesini günlerce gündemde tuttular. Şimdi de sokak ortasında silah çekilen Yüreğir Gençlik Kolları Başkanımız Eren Yıldırım’ı tutukladılar. Sevgili Eren serbest bırakılmıştı. Daha sonra doğrudan iktidar partisinin sözcüsü ve ardından da Cumhurbaşkanı hedef göstermesiyle tutuklandı. Adana’daki bir ilçenin gençlik kollarıyla bile böyle uğraştıklarına göre durumları gerçekten kötü. Yargının hali ise içler acısı. Gençlik kolları başkanımızın 19 Mayıs öncesi tutuklanması ise ayrıca manidar ve düşündürücüdür.”(CO)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ