SİYASET 20.11.2019 15:50:00 402 0
 • BIST 100

  1.385%-1,20
 • DOLAR

  8,8726% 1,26
 • EURO

  10,4675% 1,54
 • GRAM ALTIN

  499,48% 1,75
 • Ç. ALTIN

  824,142% 1,75

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Altay 7 5 2 0 5 15
2.Beşiktaş 7 4 1 2 7 14
3.Trabzonspor 6 4 0 2 7 14
4.Hatayspor 6 4 1 1 9 13
5.Fenerbahçe 6 4 1 1 4 13
6.Konyaspor 6 3 0 3 4 12
7.Alanyaspor 6 4 2 0 -3 12
8.Fatih Karagümrük 7 3 2 2 1 11
9.Kayserispor 6 3 2 1 2 10
10.Sivasspor 7 2 2 3 3 9
11.Adana Demirspor 7 2 2 3 1 9
12.Galatasaray 6 2 2 2 -1 8
13.Antalyaspor 7 2 3 2 -3 8
14.Gaziantep FK 7 2 3 2 -4 8
15.Yeni Malatyaspor 7 2 5 0 -7 6
16.Göztepe 6 1 3 2 -3 5
17.Kasımpaşa 6 1 3 2 -3 5
18.Başakşehir FK 6 1 5 0 -3 3
19.Giresunspor 6 0 5 1 -7 1
20.Çaykur Rizespor 6 0 5 1 -9 1
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28
 • Pazar 33.8 ° / 19.7 ° Açık hava
 • Pazartesi 33.7 ° / 21.3 ° Bulutlar
 • Salı 32.7 ° / 21.1 ° Açık hava

AKŞENER: “ERDOĞAN ABD’DEN İSTEDİĞİ HİÇBİR ŞEYİ ALAMADI”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine yönelik değerlendirmelerde bulunarak, S-400 füzeleri ve F-35 sorununun aşılmadığını savundu.

 İYİ Parti Genel Başkanı Akşener şunları söyledi:

"FETÖ'nün elebaşını istedi de tek bir kelime cevap duydunuz mu? Hayır, duymadınız. PKK/PYD'nin elebaşını istedi de zerre ciddiye alındı mı? Hayır, alınmadı. Suriye'deki güvenli bölge için verilen sözlerin tutulmasını istemeye gitti. Peki derde derman tek bir söz alabildi mi? Hayır, alamadı.

Şimdi hayati soru şu; istediği hiçbir şeyi alamadığı halde Sayın Erdoğan niye mutlu döndü? Kapalı kapılar ardında bir söz aldı da onun için mi huzur içinde döndü?Buradan Sayın Erdoğan'a soruyorum; Washington'a, milletimizin bekası için mi şahsi bekan için mi gittin? Hiçbir şey alamamışken, milletimizin hakkını savunamamışken, sen neden böyle mutlusun? Hangi meseleyi hallettin de bu kadar rahatsın? Hayırdır Sayın Erdoğan?"

Meral Akşener, AK Partili bir belediye başkanının Trabzonlu bir vatandaşa "Sizi biz Müslüman yaptık" dediğini aktararak, "Nedir Trabzon'la alıp veremediğiniz? Nedir Karadeniz'le alıp veremediğiniz? 31 Mart'a giderken Ekrem İmamoğlu'na Pontus göndermesi yapmaktan utanmadınız, şimdi de 'Sizi biz Müslüman yaptık' diyorsunuz. Siz kimsiniz? Senin haddine mi o laf? Sultan Mehmet'in kapısını açtığı, Sultan Selim'in idare ettiği, Sultan Süleyman'ın doğduğu topraklardan bahsediyorsun. Ağzından çıkanı kulağın duysun. Haddini bil, haddini." dedi.

RABİA NAZ'IN ÖLÜMÜ

Rabia Naz Vatan'ın hayatını kaybetmesine de değinen Akşener, şöyle konuştu:

"Türkiye adalet arıyor. Rabia Naz'ın anası, babası adalet arıyor. Kızının bir kazaya mı, yoksa bir cinayete mi kurban gittiğini bilmek istiyor. Ama adalet arayanlar her seferinde azar işitiyor, tanıklar ifade değiştiriyor. Adalet, olaydan 1,5 yıl sonra doku örneği istiyor. Bir baba, bir anne adalet geciktikçe, adalet yolunu şaşırdıkça isyan ediyor. Duyan var mı? Yok. Evladını kaybetmiş bir babanın, önce vicdanımızda dokunulmazlığı olacak. Analar konuşacak, babalar konuşacak, siz de başınızı öne eğip dinleyeceksiniz. 1,5 yıl geçmiş, halen bir arpa boyu yol alınamamış. İddialar yenilir yutulur değil ama sorular hala cevapsız. Rant ihalesi olsa, meseleyi iki günde çözerler ama Rabia Naz'ın babası adalet istedi mi vermezler."

Akşener, iktidara geldiklerinde adaletin gecikmeyeceğini, kimsenin mazlumun hakkını gasp etmeyeceğini, hiçbir bakanın milleti tehdit etmeyeceğini ve milletin hazinesini müteahhitlere peşkeş çekmeyeceklerini iddia etti.

Meral Akşener, 3600 ek gösterge bekleyenlerin, emeklilikte yaşa takılanların ve iş arayanların sorunlarının İYİ Parti iktidarında çözüleceğini savundu.

"ÜÇ GENCİMİZDEN BİRİ İŞSİZ"

İşsizlik oranına değinen Meral Akşener, AK Parti iktidarının anaların, babaların ve gençlerin umutlarını kuruttuğunu iddia etti.

Genç işsizlik oranının yüzde 27,4'e ulaştığını ve neredeyse her üç gençten birinin işsiz olduğunu vurgulayan Genel Başkan Akşener, şöyle devam etti:

"15-29 yaş arasındaki 5 milyon 700 bin gencimiz ne okuyor ne çalışıyor. Başkentimiz Ankara'nın nüfusundan daha fazla sayıda gencimiz okuyamıyor, çalışamıyor. Bir yıldan fazla süredir iş arayan gençlerin sayısıysa son bir yılda, 80 binden 454 bine yükseldi. Peki bu kadar işsizliğin olduğu Türkiye'de, adaletli bir iktidar acil önlem olarak ne yapar? İstihdam yaratır, sosyal yardımları artırır değil mi? Maalesef öyle bir şey yok."

Toplanan vergilerin nereye gittiğini soran Meral Akşener, "Sosyal yardımlara gitmediğini biliyoruz. Gençlerimize yeni iş sahaları açmaya gitmediği de açık. Yerel seçimden sonra belediyelere de sırtlarını döndüler. Vergiler de arttı. Peki arkadaş, ben şimdi sormayayım mı? Vatandaşa harcamıyorsunuz. Vergileri de bindirdiniz. Hala bütçeyi denkleştiremediniz mi?" ifadelerini kullandı.

Akşener, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni de eleştirerek "İşte size, gelirini artırdığı halde bütçe açığını kapatamayan muhteşem sistem; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. İşte size, vatandaşının yokluktan, borçtan intihar ettiği ülkeyi yönetenlerin büyük buluşu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. İşte size kendi genci, 'battı' denilen ülkelere kaçıp gitmek isteyen memleketin yeni düzeni; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi." değerlendirmesinde bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener bu kadar kötü bir tablodan kurtulmanın zor olmadığını, Türkiye'nin gücü ve imkânlarının yeterli olduğunu, milletin parasının millete harcanması durumunda işlerin düzeleceğini söyledi.

Türkiye'nin kalkınması için eğitime çok büyük önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Akşener, şöyle konuştu:

"Okula devam eden milyonlarca öğrencimiz temel becerilerden yoksun olarak mezun oluyorsa, Türkiye kalkınmaz. Eğitimi, 'siyasete insan devşirme kapısı' yapmanın sonucu işsizliktir, yoksulluktur. Gençler bugünümüz, çocuklar geleceğimizdir. Her üç gençten birinin eğitimsiz ve işsiz kalması sorun olarak görülmüyorsa, başka neyi sorun olarak göreceğiz? Biz eğitimi, ülkenin geleceği olarak görüyoruz. Ekonominin düze çıkışı olarak görüyoruz. Bağımsızlığımızın teminatı olarak görüyoruz. Bizim için eğitim, sorgulayan, özgürce düşünen, kendi ayakları üstünde durabilecek nesiller yetiştirmektir. Bizim için eğitim, Türk tarımını geliştirecek, topraklarımızın verimini artıracak ziraat mühendisi, genetik mühendisi yetiştirmektir. Bizim için eğitim, yeni tedavi yöntemleri geliştirecek doktorlar, Türk ilaç sanayisini kalkındıracak kimyagerler yetiştirmektir. Bizim için eğitim, fesli müptezeller değil, Halil İnalcık gibi, İlber Ortaylı gibi tarihçiler yetiştirmektir. Bizim için eğitim, geleceğin teknolojilerini kodlayacak yazılımcılar, Türk markalarının dünyaya açılmasını sağlayacak tasarımcılar yetiştirmektir. Bizim için eğitim, tüm dünyanın hayran olacağı eserler yaratacak sanatçılar yetiştirmektir. Bizim için eğitim, şehirlerimizin tarihi dokusuna sahip çıkacak, yeşili koruyacak mimarlar yetiştirmektir."

Gençlerin sorunlarının tek sebebinin liyakati hiçe sayan iktidar olduğunu savunan Akşener, gençlere, "Onca yetişmiş ekonomist dururken, damadını ekonominin başına getiren bir iktidardan ne bekliyordunuz? Her fırsatta yandaşlarına ihale vermeye çalışan bir iktidardan ne bekliyordunuz? Daha iyi şartlarda yaşamak istiyorsanız, Türkiye'nin tüm kaynaklarını israf eden, kendi çıkarları için harcayan bu zihniyetin önünde dikileceksiniz. Türkiye'ye ayak bağı olmuş bu iktidarı değiştirmek için çalışacaksınız. Eğer işiniz yoksa, bu değişimi iş edineceksiniz. Ya sistemin kurbanları olacaksınız ya da değişimin mimarları olacaksınız." diye seslendi.

Toplantı sonrası parlamenter sisteme dönüşle ilgili bir soru üzerine Meral Akşener, İYİ Parti olarak parlamenter sistem üzerindeki tartışmaları yakından takip ettiklerini söyledi. Parlamenter sistemle ilgili 24 Haziran seçimi itibarıyla hazırlıklarının olduğunu dile getiren Akşener, "Cumhur İttifakı'nın ortakları Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminden çok memnunlar." dedi.

 

 KILIÇDAROĞLU’DAN ERDOĞAN’A: “SORUNLARI REDDEDİNCE YOK OLMUYORLAR”

EDRDOĞAN’DAN PARKTA YATMA EYLEMİNE TEPKİ: “YALAN SÖYLÜYORSUNUZ”

CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARININ HATAY TOPLANTISI

ERDOĞAN TEKNOFEST FESTİVALİNE KATILDI

"DOLMUŞÇU ESNAFI KDV ALTINDA EZİLİYOR"

VALİDEBAĞ’A SALDIRAN AKP’Lİ BELEDİYE OMBUDSMANLIK’A ŞİKAYET EDİLDİ

“KADIN HAREKETİ KENDİ ADAYLARINI SEÇMELİ”

AKŞENER: “CUMHURBAŞKANLIĞINA DEĞİL BAŞBAKANLIĞA ADAYIM”

“HAYAT PAHALILIĞI SADECE ZİNCİR MARKETLERİN SATTIĞI ÜRÜNLERDE Mİ?”

“SORUNLARIMIZI ÇÖZMESİ GEREKENLER BASINI BİTİRMEYE ÇALIŞIYOR”

ZİNCİR MARKETLERDE ETİKET KONTROLÜ BAŞLIYOR

“YOLUN SONUNA GELDİKLERİNİ ONLAR DA BİLİYOR”

 ADANA BAROSU’NUN 2021-2022 STAJ EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLADI

 “TÜRK MİLLETİ İLE İTTİFAK YAPACAĞIZ”  

“ONLAR NEWYORK’TA GEZERKEN DIŞ BORÇ 49 MİLYAR LİRA ARTTI”

" AB, ANAYASA MAHKEMESİNE BİREYSEL BAŞVURU SİSTEMİNİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR"

"SORUNLARIN NEDENİ AKP POLİTİKALARIDIR"

"YOKSULLUĞUN SEBEBİ AKP İKTİDARI"

"Vatandaş da esnaf da çaresiz!"

MERKEZ BANKASI’NIN FAİZ İNDİRME KARARINA TEPKİLER

"Paris Anlaşmasını onaylatmak yetmez, uygulatmaya çalışacağız"