HALUK UYGUR'DAN "MANZARALARIM" FOTOĞRAF SERGİSİ

Çukurova Edebiyatçılar Derneği’nden "Analar Günü" şiir yarışması

GESAM Dünya Sanat Günü’nü kutladı

ARATOS DERGİSİ 18. YILINDA

Portakal Çiçeği Karnavalı sona erdi…

Selim Arslan’dan 26. Karikatür sergisi

Üç atölyeden “Kadın ve Ben” sergisi

AFAD’DA YENİ BAŞKAN CENGİZ TALTEKİN

EİB Moda Tasarım Yarışmasıyla kendi markalarını yarattılar

Nur Betül Arslan’dan ilk kişisel sergi

 BUGÜN DÜNYA TİYATROLAR  GÜNÜ

YAZAR CUMALİ ÇEK’LE SÖYLEŞİ

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği kongresini yaptı

BU YIL ALTIN STEVIE ÖDÜLÜ SABANCI VAKFI’NA

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları perde açıyor…

“SAKIP SABANCI YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ” NEVRA SEREZLİ’YE VERİLDİ

SEYHAN’DAN ÖZEL TİYATROLARA DESTEK

Altınoran Sanat Sanal Galerisi açıldı

ASAF BUDAK’IN“ÇİZGİLİ DÜNYA” KARİKATÜR ALBÜMÜ YAYINLANDI

Seyhan Halk Eğitim Merkezi geçmişle günümüz arasında köprü

SABANCI VAKFI 2021 FARKINDALIK ÖDÜLÜ ALDI

ZOR YILLARIN GÜZEL ÇOCUKLARI’NIN 1. CİLDİ OKURLARIYLA BULUŞTU

Eğer, bana cennet nedir diye sorsalardı; Cennet, çocukların ağlatılmadığı dünyadır diye cevap verirdim.    Cenneti bu dünyada yaratmak, büyüklerin elinde değil midir? Cumali Çek (ÖZEL HABER Femi İNCEOĞLU)

Cumali Çek’in “Zor Yılların Güzel Çocukları-1”, yazarın ilk romanıdır.   Malatya’nın bir köyünden başlayan Ceyhan, ve Ankara’da devam eden romanda sadece Seydi’nin yaşadıkları değil, 1935 yılından itibaren Türkiye’de ve dünyada gelişen siyasal olaylara da farklı bir bakış açısı getirmekte. Ayrıca roman kahramanlarının yine o günkü olayları Yeni Adana Gazetesinden takip ettiklerini okumaktayız.

Kişilerin yaşamlarının adeta bir dantel gibi işlendiği roman,  son derece sürükleyici olması açısından da oldukça önemlidir. Zaman zaman çağdaş bir Yaşar Kemal okuyormuşçasına, insanı  ilk sayfalardan itibaren kendine çeken bu kitabın 2. Cildini de okurlarımızın sabırsızlıkla bekleyeceklerine inanıyoruz.   Pandemi döneminde kaleme alınan kitabın Editörlüğü ve kapak tasarımı Sanatçı/Yazar,  Meral Sayın’a aittir.  

Roman kahramanı Seydi’nin gönlünde açılan yaraya gelince... Hiçbir zaman kapanmayacaktı.  Bir sapan taşı, daha kimlerin canını yakacaktı acaba? Kimlerin yüreğindeki nefret, sevgiye; sevgi ise kin duygusuna bürünecekti? Kimler, hayatın getirdiği olumsuzluklara karşı direnecek, kimler direnemeden yok olup gidecekti? Yaşamadan anlatılamazdı ki bütün bunların cevabı...

KİTAP İSTEME: (0539) 510 21 17

Cumali Çek Kimdir

20 Mart 1950’de Adana, Suluca’da doğan yazar, ilk, orta ve Lise eğitimini Ceyhan’da tamamladıktan sonra, 1967 yılında girdiği Hacettepe Üniversite’si Matematik Bölümü’nden Yüksek Lisans diploması alarak 1972 yılında mezun oldu.  Türkiye Bilişim Teknolojileri sahasında özel ve kamu kesiminde teknik, idari ve üst yönetim kademelerinde 25 yıl sürdürdüğü görevi sırasında, ulusal ve uluslararasında birçok projede aktif rol alan yazar, 1998 den itibaren yaklaşık yirmi yıl süreyle Azerbaycan’da özel şirketlerde üst düzey yönetici olarak çalıştı.

Yazarın, iki cilt olarak okuyucu ile buluşturulması düşünülen bu ilk eserinden başka, henüz yayınlanmamış çok sayıda şiir, öykü ve araştırma raporları ile “Çukurova’dan Bir Karaoğlan” adlı roman çalışması da yayınlanmayı beklemektedir. (Fİ)