Irak'ta şehidimiz var

TTB ve ATO’dan Hekime Psikolojik Şiddete Tepki  

Borsa Lisesi Mezunları “Paylaşmak mutluluktur”

Savcılıktan Ergun Mengi için tutuklama talebi

Prof. Başer: “100 bin ölüm eşiği aşılacak, tam kapanma şart”

BİRLEŞİK KAMU-İŞ,”ÖRGÜTLÜYKEN GÜÇLÜYÜZ”

"ANADOLU BASINI KİMLİĞİNE, MESLEĞİNE VE GELECEĞİNE SAHİP ÇIKMALIDIR"

Köy Enstitüleri Fikir ve Kültür Günleri başlıyor

"Deprem karşısında can ve mal güvenliği siyasete kurban edildi"

Siyasetin Mart ayı gündemi; Kongreler, Andımız ve İstanbul Sözleşmesi 

Karaca, Anadolu’daki gazete sahiplerine seslendi

Göger, “Ramazan kolileri esnaftan tedarik edilsin”

AVUKATLAR GÜNÜ KUTLANDI

Yüksel, "Üniversiteli kadınlar tedirgin"

Yazıcı,"Bunun ismi düpedüz bir muhtıra"

Emekli amirallerin bildirisine imza atanlar gözaltına alındı

104 emekli amiralin ortak açıklaması tepki çekti

ADANA YÜKSEK RİSK GRUBUNDA: PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

JEOLOJİ MÜHENDİSLERİNDEN SALDA GÖLÜ RAPORU

TMMOB uyardı

"Bulaşılığı fazla olan yerler bilinmeyen yerlerdir"

TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU, "ÇOĞU AÇILIM SÜRECİNDE KAÇIRILDI"

Feyzioğlu, kişisel facebook hesabından yaptığı açıklamada, Gara’da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, terör örgütü PKK’nın Gara’da şehit ettiği vatandaşlardan bir çoğunu açılım sürecinde kaçırdığını hatırlatarak, “Hadi bakalım. Bu 13 vatandaşımızı da devlet kaçırdı, sakladı, infaz etti diyebilecek misiniz? Neticede yalanlar eninde sonunda ortaya çıkar” dedi.
Feyzioğlu, kişisel facebook hesabından yaptığı açıklamada, Gara’da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Feyzioğlu, şunları söyledi: 

Yıl 2015, açılım süreci 

“Yıl 2015. O çok eleştirdiğim, yanlış yapıyorsunuz dediğim, yanlış yürüyor bu süreç dediğim açılım süreci. FETÖ’nün TSK’yı ele geçirdiği, yargı vasıtasıyla adeta esir almış ya da almak üzere. Ve bir yandan da açılım diye bir süreç yürüyor. Ama aslında devletin silahlı kuvvetleri FETÖ’nün yargıdaki unsurları tarafından bastırılmışken, PKK topyekûn bir ayaklanmaya hazırlanıyor o günlerde. Ve 22 Haziran 2015. Ceylanpınar’da iki polis memuru evlerindeyken şehit edildi. PKK üstlendi. Tereddütsüz üstlendi. Tereddüt PKK’da değildi zaten. PKK üstlendikten sonra içeride bazıları başladılar bu açılım sürecini baltalamak için devletin yaptığı bir operasyondur diye. Sonra PKK’nın sözde yöneticilerinden Karayılan dedi ki biz yapmadık. Bağımsız bir grup yapmış olabilir diye lafı çevirmeye başladı. İçerideki koro güçlendi. İşte açılım başarılı olacaktı da devlet istemedi falan diye.  

Açılım sürecinde kaçırılmış 

Bakın bakalım öyle mi? Bu 13 vatandaşımızın çoğu açılım sürecinde kaçırılmış. Hadi bakalım. Bu 13 vatandaşımızı da devlet kaçırdı, devlet Gara’da sakladı, devlet Gara’da infaz etti diyebilecek mi bazıları! 

PKK topyekûn ayaklanmaya hazırlanıyordu 

2015 temmuz, ağustos, eylül, ekim aylarına denk gelen kaçırmalar. PKK’nın aslında açılım sürecinde barışın peşinde olmadığını tam aksine topyekûn bir ayaklanmaya hazırlandığını gösteriyor. Devlet de aldığı istihbaratı değerlendirerek, içine sızmış FETÖ’cülere rağmen eminim ki hukuk çerçevesinde hazırlıklarını yapıyordu.  

Yalanlar eninde sonunda ortaya çıkar

Neticede yalanlar eninde sonunda ortaya çıkar. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. PKK eli kanlı, alçak bir terör örgütüdür. PKK zehrinin en etkili panzehiri bu örgütün ne olduğunu hep birlikte yüzüne vurmamızdır.”

(VŞ)