Irak'ta şehidimiz var

TTB ve ATO’dan Hekime Psikolojik Şiddete Tepki  

Borsa Lisesi Mezunları “Paylaşmak mutluluktur”

Savcılıktan Ergun Mengi için tutuklama talebi

Prof. Başer: “100 bin ölüm eşiği aşılacak, tam kapanma şart”

BİRLEŞİK KAMU-İŞ,”ÖRGÜTLÜYKEN GÜÇLÜYÜZ”

"ANADOLU BASINI KİMLİĞİNE, MESLEĞİNE VE GELECEĞİNE SAHİP ÇIKMALIDIR"

Köy Enstitüleri Fikir ve Kültür Günleri başlıyor

"Deprem karşısında can ve mal güvenliği siyasete kurban edildi"

Siyasetin Mart ayı gündemi; Kongreler, Andımız ve İstanbul Sözleşmesi 

Karaca, Anadolu’daki gazete sahiplerine seslendi

Göger, “Ramazan kolileri esnaftan tedarik edilsin”

AVUKATLAR GÜNÜ KUTLANDI

Yüksel, "Üniversiteli kadınlar tedirgin"

Yazıcı,"Bunun ismi düpedüz bir muhtıra"

Emekli amirallerin bildirisine imza atanlar gözaltına alındı

104 emekli amiralin ortak açıklaması tepki çekti

ADANA YÜKSEK RİSK GRUBUNDA: PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

JEOLOJİ MÜHENDİSLERİNDEN SALDA GÖLÜ RAPORU

TMMOB uyardı

"Bulaşılığı fazla olan yerler bilinmeyen yerlerdir"

Göger, “Ramazan kolileri esnaftan tedarik edilsin”

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, Ramazan ayının, bolluk bereket ve paylaşmak anlamına geldiğini belirterek, Adanalılardan Ramazan alışverişini esnaftan yapmalarını istedi.

İhtiyaç sahiplerine yardımda bulunacak hayırseverlere Ramazan kolilerini esnaftan hazırlatmaları çağrısında da bulunan Başkan Niyazi Göger, “Ramazanın bereketini esnafımızla paylaşalım” dedi.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle yaptığı açıklamada, sabahın ilk ışıklarıyla dükkanını açıp sahura kadar hizmet veren, ülkemiz ekonomisinin en önemli ticari teşekkülünü oluşturan küçük esnafa toplumun tüm kesimlerinin sahip çıkması gerektiğini dile getirdi.

Ramazan ayının bereketinin, koronavirüs salgını nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan küçük esnafa can suyu olacağını kaydeden Birlik Başkanı Niyazi Göger, vatandaşlara Ramazan ayı alışverişlerini, ağırlıklı olarak ithal ürünlerin satıldığı, cari açığın körüklendiği AVM ve zincir marketlerden değil, yerel esnaftan yapmaları, ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtacak hayırseverlere de gıda kolilerini esnaftan tedarik etmeleri çağrısında bulundu.

 

"ESNAF HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI"

Bakkal, manav, fırıncı, lokantacı, kasap, tatlıcı ve kuru yemişçi başta olmak üzere gıda sektöründe faaliyet gösteren esnafın hazırlıklarını tamamlayarak Ramazan'ın gelmesini beklediklerini belirten Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, "Ramazan demek, bolluk bereket demek. İhtiyaç sahibinin gözetildiği, birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıktığı iftar sofraları için Ramazan alışverişine çıkacak vatandaşlar çarşı, pazara hareketlilik getirecek. Ramazan ayının bereketiyle birlikte piyasaların canlanması esnaflarımızın da yüzünü güldürecek" dedi.

Ramazan alışverişi için küçük esnafın tercih edilmesinin toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzur ve bütünlüğün de bir gereği olduğuna dikkati çeken Birlik Başkanı Niyazi Göger, "Gelin Ramazan ayının bereketini mahallemizin ışığı olan esnafımızla paylaşalım. Paylaşalım ki mahallemizin ışığı sönmesin" şeklinde konuştu.

 

MERDİVEN ALTI UYARISI

Vatandaşları merdiven altı ürünlerden uzak durmaları konusunda da uyaran Başkan Niyazi Göger, Ramazan alışverişi yapılırken hesaplı ürünle kalitesiz ürün arasındaki farkın ayırt edilmesi gerektiğini vurguladı.

Başkan Göger, hangi koşullarda üretildiği bilinmeyen, hijyenden uzak merdiven altı ürünlerin insan sağlığını tehdit ettiğine işaret ederek, “Piyasa fiyatının altında satılan ürünlere şüpheyle yaklaşılmalı. Bu ürünlerin genelde sağlıksız şartlarda ve merdiven altı üretim olduğu bilinmelidir. Virüs salgını nedeniyle daha dikkatli ve tedbirli olmamız gereken şu dönemde vatandaşlarımız alışveriş için, bildiği, güvendiği mahalle esnafını tercih etmelidir. Çünkü esnafımız kendi yiyip içmediği ürünü müşterisine satmaz” ifadelerini kullandı.

(vş)