Anneler Günü’nde Çiçekler Tezgahta Kaldı

KÜÇÜK, “YAŞAM TARZINA MÜDAHALE EDİLDİ”

ATÜ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ FAALİYETLERİNE BAŞLADI

KIZILAY, ANNELERİ UNUTMADI

Cumhurbaşkanı'ndan 'aşıda patent' çıkışı

64 BARODAN TAŞ OCAĞI PROJESİNE ORTAK TEPKİ

BAŞKAN İMAMOĞLU’NDAN “ELLERİ ARKASINDA…” YANITI: “DEVLETİMİZİN İTİBARINI BU ŞEKİLDE AŞAĞI ÇEKMESİNLER”

‘’Kötü Muamele mi Görüntülemesi mi Suç’’ Tartışması

TKP,"AŞILAR ÜZERİNDEKİ TÜM PATENTLER KALDIRILMALIDIR"

TGF: "ÖZGÜR BASIN ONUR MESELESİDİR"

KÜÇÜK, “İFADE VE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DEMOKRASİLERİN VAZGEÇİLMEZ UNSURUDUR”

Gazeteci Örgütleri 1 Mayıs’taki Engellemeleri Yargıya Taşıyor

“Anayasanın bütün hukuksuzluklara ve girişimlere engel olması lazım.”

BAŞKAN HÜLYA ERDEM’İN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

ÇUKUROVA KENTLERİ ULAŞIM  PLANLAMASINDA HAVZA TEMELLİ YENİ BİR YAKLAŞIM: BANLİYÖ TRENİ

Pençe Yıldırım Harekatı’ndan acı haber: 2 asker şehit

BAŞKAN ÇETİN’DEN ÇEVRECİ ÇOCUKLARA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

YURTDIŞINDAKİ SEÇİM SANDIK SAYISI SINIRLAMASI BULGARİSTAN MECLİSİNDE KALDIRILDI

Ayhan Barut'tan 1 Mayıs kutlaması

Dardağan: 1 Mayıs, Birlik Mücadele ve Dayanışma günüdür

Merkez Bankası enflasyon tahminini yükseltti

"Bulaşılığı fazla olan yerler bilinmeyen yerlerdir"

Adana Eczacı Odası(ADEO) Yönetimi, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. H. Murat Gündüz’ü makamında ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulundu.

ECZ. YALBUZDAĞ, “PANDEMİ HEPİMİZE CİDDİ SORUMLULUK YÜKLEDİ”

Adana Eczacı Odası Genel Sekreteri Ecz. Oğuzhan Sürme, Sayman Üye Ecz. Sühendan Toksöz ve Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Erdem Kızıltepe ile birlikte Başhekim Prof. Dr. H. Murat Gündüz’ü ziyaret eden Başkan Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, burada yaptığı konuşmada “Pandemi nedeniyle gecikmiş bir hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiriyoruz. Hastalıklara ve virüslere karşı mücadelemiz sizlerle aynı. Çabamız hastalarımızın ve halkımızın en yakın sağlık danışmanı olan eczanelerden olabildiğince faydalanmalarıdır. Gerek eczanelerimizden gerek hastanenizden insanların ilaca kolay ulaşması için odamız Balcalı Hastanesi ile olan işbirliği uzun yıllardır sürdürüyor. Kurumlar arası sıcak diyaloglar her zaman fayda sağlar. Pandemi hepimize ciddi sorumluluk yükledi. En kısa zamanda bu illetten kurtulma arzumuzla göreviniz tekrar hayırlı olsun. Başarılar diliyoruz.” dedi.

 

PROF. DR. GÜNDÜZ, “PANDEMİDE BİLİNEN YERLER GÜVENLİDİR”

Adana Eczacı Odası Yönetiminin nazik ziyaretinden mutlu olduğunu ifade eden Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, “Öncelikle hoş geldiniz. Son günlerde her toplantının konusu maalesef pandemi oluyor. Korunma tedbirlerine uyulan bildiğimiz yer ve kurumlar güvenlidir. Aşı yaptırmak karşımızdaki en etkin çözüm gibi duruyor. Aşı sırası gelen yaş gurubu insanlarımızın aşılamalarını hastanemizde Saat: 24.00’de kadar yapıyoruz. Toplumda aşı olan insan sayısı arttıkça pandemiden etkilenme sayısı düşecektir. Bu süreci kazasız, belasız atlatma arzusundayız. Toplumumuz tedbirlere daha sıkı uyması ve rehavete kapılmaması gerekir. Vakaların azalması virüsün kaybolduğu anlamına gelmez. Süreç devam ediyor. Aşı çalışmaları ve elimizdeki veriler; aşılanan kişi hasta olsa bile ağırlaşmadığını gösteriyor. Bizim dileğimiz insanların virüse yakalanmaması, yakalananlarında hastanelere yatmadan ayakta hafif geçirmesidir. Bu anlamda siz eczacılarla çözüm odaklı her türlü işbirliğine hazırız.” diye konuştu.(CO)