YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GIDA YARDIMI VE SICAK YEMEK

Ç.Ü.'ye Verem Savaş Derneği’nden Hasta Yatağı Bağışı  

SEYHAN’DAN SOSYAL YARDIM HİZMETLERİ

BAŞKAN KOCAİSPİR ASFALT ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

Büyükşehirden sosyal belediyecilik hizmeti

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2020 YILI FAALİYET RAPORU REDDEDİLDİ

Büyükşehir Adnan Menderes Bulvarı’na el attı

“Ç.Ü.Araştırma Üniversitesi Olma Yolunda Önemli Adımlar Atıyor”

​​​​​​​İlçe merkezi dışında kalan mahalleler kırsal mahalleye dönüştürülüyor

Büyükşehir'de Akgedik, meclis 1. Başkanvekili seçildi

SİNANPAŞA’YA KENTSEL DÖNÜŞÜM

“Basın kuruluşları; demokratik toplumların güvencesi ve itici gücüdür”

SEYHAN'DA FARKINDALIK YARATAN PROJE

"Çukurova GİAD çalıştıkça Adana’nın kazanacağını düşünüyorum"

Plastiksiz Doğu Akdeniz Platformu'ndan bildiri

Büyükşehir Meclisi 22 maddeyi daha görüştü

ÇGC, 46. yılını buruk kutluyor

Kocaispir ÇGC’ yi ziyaret etti

Adana’nın yolları yenileniyor

Ç.Ü. Anaokulu Öğrencileri Fidanları Toprakla Buluşturdu

SEYHAN’DA "MOBİL AŞEVİ" HİZMETE GİRDİ

Seyhan’da Denetim Komisyonu’ndan evrak kaçırıldı iddiası

Denetim Komisyonu üyesi Şehmus Uçar, istedikleri dosya içerisinden kendilerine gelen bir evrakın alındığını iddia etti.

Seyhan Belediye Meclisinin dördüncü oturumunda Denetim Komisyonuna gelen bir evrakın komisyon üyelerinin bilgisi olmadan dosya içerisinden alındığı iddiası tartışıldı.

Seyhan Belediye Meclisi, Meclis 1. Başkanvekili Yasemen Çelik, katipler Duygu Atikaslan Ayçe ve Gülcan Bingöl tarafından açıldı.

Gündem dışı söz alan Denetim Komisyonu’nun MHP’li Üyesi Şehmus Uçar, Ocak ayından bu yana Denetim Komisyonu olarak belediyenin müdürlüklerin yaptığı işleri Seyhanlı adına, hafta sonları hariç hemen hemen her gün bir araya gelerek denetim görevini yapmaya çalıştıklarını belirterek,  “Ancak büyük bir suç işlendiği kanaatindeyim. Bunun takdirini yüce meclise bırakacağım. Hukuki olarak da gereken işleri yapacağız” dedi.

Uçar, Komisyona Temizlik İşleri Müdürlüğünü çağırdıklarını, belediyenin daha önce verdiği geri dönüşüm işi ile ilgili dosya istediklerini ve bu doya içindeki evraklara baktıklarında kafalarında bazı soru işaretleri oluştuğunu söyledi.

Uçar, “Bununla ilgili belge, bilgi ve dosya istedik. Bizim önümüze gelen dosyanın içindeki bir evrakın bizim haberimiz olmadan alındığını ve evrakın eksik olduğunu gördük. Dediler ki yanlışlıkla bizim başka dosyanın arasına girmiş dediler. Bir dosyanın arasına giren bir evrak ayaklanıp, çıkıp başka bir doyanın içerisine girme ihtimali nedir?” diye sordu.

Ayrıca, Temizlik İşleri Müdürünün de kendilerinden evrak ve dosyaların yazılı olarak istenmesi gerektiğini söylediğini kaydeden Uçar, “Denetim Komisyonu, denetleme mekanizmasıdır, yazıyla bir belge ve dosya istemez. Biz de o belgeler bugün saat 17.00’ye kadar elimize ulaşmazsa mecliste gündeme getirip ertesi gün sabah suç duyurusunda bulunacağımı ifade ettim. Siz dosyadan bir evrak alıp neyi gizlemeye çalışıyorsunuz? Denetim Komisyonu üyeleri tarafsız bir gözle görevini yerine getirmeye çalışıyor. Bu yapılanların karşılıksız kalmaması için gereken hukuki işlemi başlatacağız” dedi.

CHP’li Denetim Komisyonu Üyesi Süleyman Sözütük ise, son yapılan toplantıya katılmadığını, idare ile denetim komisyonu üyeleri arasında geçenlerden şu anda haberi olduğunu ifade ederek, ”Denetim Komisyonuna bugüne kadar istediğimiz tüm belgeler gelmiştir” dedi.

Konuyla ilgili olarak CHP’li Hacice Yılmaz, AK Partili Yalçın Limoncu ile Ali Coşkun da yerinden söz alarak görüşlerini açıkladılar.

Meclis 1. Başkanvekili Yasemen Çelik ise, bu konunun mecliste değil de Denetim Komisyonunda tartışılıp, rapor hazırlayarak  ve bu rapora da denetim komisyonu üyelerinin şerh koyabileceğini hatırlatarak, ”Bu konunun burada tartışılması doğru değildi” ifadesini kullandı.

YARAR,”SEYHANLI 2 YILINI HİZMETTEN YOKSUN GEÇİRDİ”

AK Parti’li Ahmet Yarar da konuşmasında, Seyhan Belediye Meclisi olarak Mart ayında 2 yılını doldurduklarını ve koca 2 yılın başarılı geçmediğini, Seyhan’ın bu dönemi hizmetten yoksun geçirdiğini söyledi.

Yarar, “Seyhan hizmete 2 yıldır aç. Seyhanlı genel belediyecilik hizmetleri olan yol, kaldırım, asfalt, sinekle mücadele gibi rutin hizmeti göremedi. Kısır çekişmelerle hep basına malzeme oluyoruz. Neden Seyhan hizmetle gündem olmuyor? Yüzünüzü hizmete dönün” dedi.

Meclis başkanvekili Yasemen Çelik ise, Yarar’a cevap vererek, ”Keşke CHP, AKP, MHP belediyelerinin hizmetlerini örnek olarak göstermek yerine, Seyhan’da yapılan hizmetleri burada örnek gösterseydiniz, daha anlamlı olurdu diye düşünüyordum” dedi.

Daha sonra gündemlere geçildi. 3 maddeden oluşan müşterek komisyon raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

Seyhan Belediyesi Mart ayının yarınki son toplantısında Gülbahçesi Mahallesindeki 4 No’lu parka “8 Mart Kadın Parkı” isminin verilmesi ile ilgili talebi karara bağlayacak.

(vş)